Operacija srca

Posle duzeg vremena javljam se ponovo sa zeljom da vas pozdravim i jos jednom zahvalim dragim forumasima mspopovic i tajmasha cija su mi iskustva i objasnjenja jako pomogla.
Mojoj majci je pre sedam meseci uradjen trostruku bypass na IKVB "Dedinje". Oporavak je tekao dobro (mnogo brze nego sto sam mogla i da pretpostavim) i mama se ubrzo vratila uobicajenim aktivnostima. Srecna okolnost je da se ona ni jednog trenutka kada je saznala za svoju dijagnozu nije dvoumila - bila je resena da ode na operaciju. Sada moze puno da seta, ne smeta joj izlazak na hladno, a pre operacije u zimskom periodu nije mogla ni do obliznje prodavnice da ode, a tokom kratke setnje (tri ugla od kuce i nazad), nekada su bila potrebna i po dva nitroglicerina.
Jos jednom 5+ za IKVB "Dedinje" i veliko HVALA dr Micovicu, divnom coveku i pravom profesionalcu.
Njihov pristup pacijentima i kompletna organizacija treba da posluze kao primer svima koji rade u zdravstvu.
Pozdrav.
 
:smrcka: sto od bronhitisa, sto od muke.Vise od dve nedelje gutam antibiotike i ipak se razvio lep nalaz na plucima, tako da svaki drugi dan idem do "izabranog" lekara da poslusa i da klima zabrinuto glavom. I da ga ubedim da me ne bocka!
Svi ste mi bas nedostajali z:poz:
 
Hvala sanjka :heart:

I ja svima zelim sretnu Novu Godinu... zelim vam pre svega puno zdravlja i da vas i dalje prati vas optimizam koji je za svaku pohvalu... Veliki pozdrav od vase Belice... :heart::heart::heart:

Sve najbolje!!!
 
Da ne pričam puno:

2l9787l.gif
 
Mojoj mami je pre 40 dana ugradjen vestacki zalizak. Preporucili su joj rehabiliticiju u Niskoj banji.
Iako je doktorka zahtevala Nisku banju, u socijalnom su je uputili u Sokobanjsku. :(
Sokobanjsku je odbila i izricito se protivi da ode jer zna kakvi su uslovi tamo, a kakvi u Niskoj banji! Ni njena doktorka ne razume sta se desilo, jer je napisala preporuku za Nisku Banju!
Takodje, pre par dana, dobila je poziv iz Sokobanjske da dodje tamo do 29. januara. Ona je toj sestri rekla da se ona protivi dolasku jer je htela do ide u Nisku banju, a sesrta joj je odgovorila: "Hmm, to je cudno, sad sam pogledala uput koji su mi dali, i na njemu je odstampano da vi trebate da idete u Nisku Banju na rehabilitaciju, ali je neko to precrtao i napisao SOKOBANJSKA".
Mama je u cudu spustila slisalicu... (ne bukvalno odmah, rekla je prvo cao :) )

Da li je neko od vas bio na rehabilitaciji, gde i kako se tamo proveo...

Molimo za savet i vasu pricu u vezi rehabilitacije.

Hvala!
 
U danasnjim "Novostima" citam izjavu prof. Boska Djukanovica sa "Dedinja": Izgradnja "Dedinja dva" bila bi najzdravija investicija, s obzirom da bismo prosirivanjem kapaciteta sacuvali zivote pacijenata sa dugih lista cekanja. Samo u ovoj ustanovi na operaciju ceka 2.500 pacijenata, u citavoj Srbiji vise od 4.000 ljudi! Mnogi medju njima, nazalost, nece docekati operaciju.
Za odluku odlucujucu ulogu imaju
Vlada Srbije i grad Beograd.

Na drugoj strani citam "U Srbiju stiglo jos 395.000 novih doza cepiva, a stare jos nisu potrosene."

Tuzno ali istinito.
 

Back
Top