Operacija srca

Pocela sam da pricam sama sa sobom. Cisto, radi informacije, danas sam kontrolisala INR i sada je 3,4. Obustavila sam fito terapiju i ona je bila uzrok naglom padu INR. Ovo je obavestenje za sve vas, da ne uzimate napamet ni biljne preparate, kao sto sam uradila ja. Pozdrav :heart:
 
Dakle, i ti si od onih kojima INR lako varira.
Ja sam davno provalila da AMA BAŠ NIKAKAV preparat ne uzimam dok ne pitam internistu, pa i onda detaljno proučim uputstvo. I evo, već dugo mi je oko 2 pa je doca odobrio da vadim krv "tek" svaki drugi mesec. Moje vene su mu beskrajno zahvalne!
 
I u državnoj ambulanti i u privatnoj mi UVEK vade iz vene. U početku po dva puta mesečno, obe ruke ljubičaste, i niko ni da spomene da može i iz prsta (a, dripci jedni, popričaću ja sa njima...)
 
Kajo, za drzavnu ambulantu mogu da razumem da vade iz vene jer nemaju para za novu tehniku ali za privatne ne. Mnogo je bitno, za osobe koje ce dozivotno to raditi, da im se olaksa "procedura". Drago mi je da mogu bar na neki nacin da ti pomognem, ti si bar to zasluzila.
 
I u državnoj ambulanti i u privatnoj mi UVEK vade iz vene. U početku po dva puta mesečno, obe ruke ljubičaste, i niko ni da spomene da može i iz prsta (a, dripci jedni, popričaću ja sa njima...)

Izvini sto ti nisam odmah rekao, moraju da imaju aparat koji se zove trombostat. Inace klasicna analiza ne daje dobre rezultate sa kapilarnom krvi. Ja trazio da probaju, nije isto. A sa trombostatom se dobija isti rezultat kao sa venskom krvi.
 
Bela, nadam se da ne misliš da sam hteo nešto da se pravim pametan. Ali sam siguran da razumeš noćnu moru od bolnih modroljubičastih podliva. Pa ako može jedna molba - šapneš pacijentima koji ne znaju da se raspitaju ;) kao što su meni šapnuli :whistling: I evo i od mene jedno :heart:
 
Bela, nadam se da ne misliš da sam hteo nešto da se pravim pametan. Ali sam siguran da razumeš noćnu moru od bolnih modroljubičastih podliva. Pa ako može jedna molba - šapneš pacijentima koji ne znaju da se raspitaju ;) kao što su meni šapnuli :whistling: I evo i od mene jedno :heart:

Ne..ne, daleko od toga da mislim da se neko pravi pametan.. :)

Cak naprotiv drago mi je da sam saznala da postoji i olaksavajuci nacin provere INR-a,samo malo je problematicno oko nabavljanja tog aparata po klinikama,pogotovo manjim.
Ali iskreno se nadam da ce doci vreme kada ce sve to biti proslost za nas i kada ce svaka ustanova i svaki dom zdravlja imati svu mogucu opremu,pogotovo ovakav jedan aparat koji mnogo znaci ljudima bas zbog tih podliva.. ;)
 
Danas sam bio u jednoj privatnoj laboratoriji u Podgorici, gde nisu culi da postoji analiza INR iz prsta, a razlog mog pisanja je test intolerancije, koji je pominjan na ovom forumu. U Beogradu, tacnije Zemunu test se radi na 220 reagenasa, plus se dobije analiza holesterola, triglicerida i secera i tabela kalorijske vrednosti svih 220 namirnica. Test kosta 2970 din. U Podgorici rade samo test intolerancije na samo 40 reagenasa i kosta 120 evra. Sta je previse, previse je.
 
Dobro vece dobri ljudi!
Evo sam ja nakon mnogo,mnogo desavanja.Taman smo se lepo raspricali i zapitah se o rasporedu Kajinih planeta, a one krenu da prave saru i kod mene. Komp. bude pocascen bas zestokim napadom/pametni mamin sin skidao neke filmove/ tako da sam na novu instalaciju BAS cekala.U medjuvremenu,moja majka zavrsi na kardiologiji 10 dana, baka /neverovatno, ali jos je Imam/padne i slomi kuk i tako....Nestadoh odavde ne svojom voljom.A onda jos dobijem poziv za rehabilitaciju i moj dr Micovic kaze:"Obavezno!" I evo me nazad, juce stigla, familijarna situacija pod kontrolom koliko je to moguce, spremam se da krenem po komisijama za bolovanje i jos kojekakvim pregledima:mrgreen:
E...bas sam srecna sto postojite!!!
 
A ja taman pomislila da smo svi super pa i zaboravili da imamo srca, a ono... ode i tvoj horoskop!
Moje zvezde su se malčice opametile (baba opet ide sama u kupatilo, ja ne moram na operaciju...).
Proći će i ova zbrka kod tebe, samo se ne treba previše nervirati.:heart:
 
Sanjka, cao. Konacno da se neko pojavi. I ja sam se juce vratila sa mora, forum sam redovno pratila. Strasno me interesuje kako si prosla na rehabilitaciji jer sam ja to preskocila. Da li sam pogresila?
More mi je strasno prijalo, i plivanje i setnja. Pozdrav;)
 
Sanjka, cao. Konacno da se neko pojavi. I ja sam se juce vratila sa mora, forum sam redovno pratila. Strasno me interesuje kako si prosla na rehabilitaciji jer sam ja to preskocila. Da li sam pogresila?
More mi je strasno prijalo, i plivanje i setnja. Pozdrav;)
Drago mi je da se i nas dve "upoznamo",cuj neka korist od ove operacije je i ovo divno,ludo drustvo ovde.
Da li si pogresila nemam pojma, najiskrenije.Posto sam u r.odnosu i posto rehabilitacija spada u lecenje-morala sam da odem,mada mi bas nije bilo do toga.Ali i moj dragi dr rece:obavezno i ja odoh.Sam pocetak mi nije bio los,napravili su brlju sa smestajem pa nisu imali kud nego da me smeste u jednokrevetnu sobu dok se ne organizuju i ta divota je trajala 5 dana.Ostatak u trokrevetnoj sobi,zivci na izdisaju.Ne znas kad ko leze i sto je gore,mnogo gore kad krenu izmedju 4 i 5 ujutru da vilene,e pa dodje ti...:besna:.I onda me u viziti pitaju sto mi je puls preko 100!
Dobra desavanja:lepo vreme,mir i bas tisina/bila sam u h.Terme koji je ususkan u jelkice/setnje setnje....i ta jednokrevetna. I divni ljudi koji su prosli isto sto i ti i mozes da cujes konkretne savete ili ti je jednostavno dobro sto znas da te neko razume. OK desavanja:vezbe, ako provalis da ne radis sve,tj.da oni pojma nemaju kad je ko operisan i da li je uopste operisan,pa prilagodis sebi sta ti odgovara inace ti ostaje da zalegnes kao mlada vojska posle gadjanja.Vizita, ako naucis da se zalis dobices i poneku analizu. Ocaj desavanja : opet te famozne trokrevetne sobe, da sam sa svojom porodicom pa pobila bi ih u ovom stanju u kom sam a ne nepoznate osobe koje mozda hoce a mozda i nece da se istusiraju.Hrana-ukusna ali kao da je za zidarsku ekipu.Osoblje u restoranu te u principu ne voli,a bas te ne podnosi ako dodjes 10 min od onog vremena koje su oni predvideli.A bas i nemas zelju da kasnis jer onda sledi ono:zao nam je, nema vise pa ti ostaje samo pasulj sa kobasicom i trostrukom zaprskom. I kao sto postoje divni ljudi tako ima i onih manje divnih koji kukaju, vazniji su i sl.ali tu uzmes niski start i uputis se u sumu/sreca ako ti nisu u sobi/.
I to je to.Ma koliko da sam od 14-og dana brojala:sitno,sitno, opet kad sam stigla u beli grad drzala sam ruke na usima, mislila sam da su se svi tramvaji u gradu pokvarili.Boze u kojoj ludnici mi zivimo!
E sad ti meni reci jesi li pogresila, ja nemam pojma.
 
Poslednja izmena:

Back
Top