Operacija srca

Eh, a ja sam tek sada shvatio da je zabrinuti analitičar novi moderator. Ako će se na ovom forumu i na ovoj temi menjati pravila, molim da nam se to odmah kaže. Mislim da smo se do sada korektno držali pravila da ne pišemo imena lekova, da ne spominjemo doze i vrste lekova koji su nam propisani. Ali, ako neko 20 dana posle operacije srca ima pritisak 80/60 i puls 90-100, a ja sam već to vežbao pod sigurnom rukom neznalica, onda ću mu dati savet da neko mora da mu naštimuje terapiju i da bi bilo dobro da promeni kardiologa. A ako sam tri godine vežbao sa dvojicom kardiologa, od kojih me ovaj drugi zamalo nije ubio, pa onda nađem slučajno trećeg koji me u dva poteza vrati u koliko toliko normalno stanje, ja ću tog čoveka preporučiti i to niko ne može i ne treba da mi zabrani. Ako to od sada nije u redu, onda na ovoj temi treba samo da se tešimo po principu - baš mi žao, biće ti bolje, pa stvarno ... A ako baš nije jasno da smo mi ovde grupa vrlo odgovornih ljudi, sa teškim traumatičnim iskustvima, da kažem još i to da kada razmenjujemo iskustva na pp, ako se ispostavi da pijemo isti lek, izmenimo iskustva o dejstvu i primećenim nuzpojavama. I da prenosimo jedni drugima iskustva sa kardiolozima, jer to je za nas pitanje od životne važnosti.
 
Eh, a ja sam tek sada shvatio da je zabrinuti analitičar novi moderator. Ako će se na ovom forumu i na ovoj temi menjati pravila, molim da nam se to odmah kaže. Mislim da smo se do sada korektno držali pravila da ne pišemo imena lekova, da ne spominjemo doze i vrste lekova koji su nam propisani. Ali, ako neko 20 dana posle operacije srca ima pritisak 80/60 i puls 90-100, a ja sam već to vežbao pod sigurnom rukom neznalica, onda ću mu dati savet da neko mora da mu naštimuje terapiju i da bi bilo dobro da promeni kardiologa. A ako sam tri godine vežbao sa dvojicom kardiologa, od kojih me ovaj drugi zamalo nije ubio, pa onda nađem slučajno trećeg koji me u dva poteza vrati u koliko toliko normalno stanje, ja ću tog čoveka preporučiti i to niko ne može i ne treba da mi zabrani. Ako to od sada nije u redu, onda na ovoj temi treba samo da se tešimo po principu - baš mi žao, biće ti bolje, pa stvarno ... A ako baš nije jasno da smo mi ovde grupa vrlo odgovornih ljudi, sa teškim traumatičnim iskustvima, da kažem još i to da kada razmenjujemo iskustva na pp, ako se ispostavi da pijemo isti lek, izmenimo iskustva o dejstvu i primećenim nuzpojavama. I da prenosimo jedni drugima iskustva sa kardiolozima, jer to je za nas pitanje od životne važnosti.



U redu, u redu, mislio sam da si lekar i da nekom preko neta menjaš terapiju..:)
Samo napred. Nesporazum izglađen.:)
 
Hvala mspopovicu. Niko nista ne pise jer je mspopovic inicijalna kapsula za sve razgovore. Takodje, vec duze vremena nema ni Tajamase, jedino Kaja povremeno spasava situacije da se forum ne ugasi. Verovatno su u pitanju godisnji odmori, pa cemo svi malo pricekati. Pozdrav svima jer sutra i ja odlazim na duze putovanje:)
 
Pa sad....
Zahvaljujuci onom divnom g-din-u koji je, nadam se, otisao negde da mu bude lepo, meni je sad dobro. Naravno, mislim na mspopovic-a i zelim mu sve samo lepo i dobro:heart:
Baki-caki i tebi srecan put.
Ja cu za sad da uzivam u carima ovog mog lepog,vrelog grada i cekam prvu kontrolu na Dedinju.
I druzim se sa Kajom koja izgleda isto momentalno lokal patriota.I tebi Kajo, jedno ravnomerno, kucajuce :heart:
 
Poslednja izmena:
:bye:E baš mi je drago da si se javila i da je bolje. Pretpostavljam da si bila kod profesora. Ja sam još u gradu, idem na odmor u avgustu. I eto, neko sa ovakvim srcem radi punom parom na ovom vremenu. Nije baš da mi je mnogo dobro, ali teram i trpim extrasistole, a ima ih, hvala na pitanju .... Onu moju najavu ne bih komentarisao, zbog budnog oka novog moderatora .... :bye:
 
:bye:E baš mi je drago da si se javila i da je bolje. Pretpostavljam da si bila kod profesora. Ja sam još u gradu, idem na odmor u avgustu. I eto, neko sa ovakvim srcem radi punom parom na ovom vremenu. Nije baš da mi je mnogo dobro, ali teram i trpim extrasistole, a ima ih, hvala na pitanju .... Onu moju najavu ne bih komentarisao, zbog budnog oka novog moderatora .... :bye:

daj kaži šta imaš, gospodine, nisam ja čudo...:sad2:
 
:bye:E baš mi je drago da si se javila i da je bolje. Pretpostavljam da si bila kod profesora. Ja sam još u gradu, idem na odmor u avgustu. I eto, neko sa ovakvim srcem radi punom parom na ovom vremenu. Nije baš da mi je mnogo dobro, ali teram i trpim extrasistole, a ima ih, hvala na pitanju .... Onu moju najavu ne bih komentarisao, zbog budnog oka novog moderatora .... :bye:

Da bre,da! Volim da poslusam pametnije i daleko iskusnije vezbace posebno u ovoj oblasti. Mislim, kad sam vec prezivela operaciju ne treba valjda da me ubije losa terapija nakon nje?
Ne samo da imas extrasistole vec i extra savete:D
Zao mi je sto si na poslu po ovim temperaturama, ali mi je drago videti tvoja pisania ovde. Lucky me!
 
Ma nisu zvezde krive, provalila sam ja u čemu je stvar :zper::
Kad je mene Dragi Bog stvarao bio je kraj radnog vremena pa je već potrošio sve darove koje ljudima daje, tako da je meni zapalo šta je iz koje šerpe uspeo da nagrebe po dnu. Ni lepote, ni šarma, ni zdravlja, ni sreće... ta da je bar nabacio malo više pameti - pa da mu i oprostim! :zcepanje:
 
Aaaaa,a a ko je ovde ukapirao za moderatora?
I ko uvek uspe sve da nas natera da se :hahaha:
A i dobila si onooolikooo srce. Malo li je?
A i ono sto kazes ni...ni...:think:Ja uvek ostavim malo duze na sporetu da imam sta da ogrebem, to mi je najsladje!
 
Čula sam da neko posle operacije upadne u kratkotrajnu komu (upoznala sam i dvoje koji su to iskusili), ali prvi put čujem da se neko malo probudi pa onda nastavi.
Jeste li pitali njegovog sobnog lekara, hirurga ili anesteziologa? Razumem da je porodica zabrinuta i zbunjena, ali niko vam odavde i ne može dati pravu informaciju, ovo je samo forum...
 
Vecina operacija na srcu se vodi na jedan poseban nacin.Ne znam da li su vam pricali o tome ali stvar je sledecem : u toku operacije srce se u jednom trenutnu zaustavi a veliki krvni sudovi se prikace za veliki aparat koji se zove aparat za ekstrakorporalnu cirkulaciju.Taj aparat sada ima ulogu srca i on prakticno pumpa krv kroz organizam dok je srce potpuno mirno.U tom periodu koji je potpuno neprirodan za organizam desavaju se svakojake stvari sa svim organima pa i sa mozgom.Tako da i mesecima posle operacije mogu da se javljaju periodi depresije i loseg raspolozenja ili druge psihicke promene kod operisanih.Na zalost,ovaj aparat je apsolutno potreban i bez njega,osim u retkim slucajevim,operacija se ne bi mogla izvrsiti.
Period neposredno posle operacije,dok se jos pacijent nalazi u sok sobi je i najkriticniji.Neki se pacijenti,prvenstveno oni cije su same operacije bile kriticne ili im je preoperativno srce bilo u jako losem stanju,namerno sediraju tj uspavljuju kako bi im se organizam odmarao i kako ne bi trosio snagu na stvari kao sto su disanje,pricanje,razmisljanje.To vreme kada je pacijent sediran,posveceno je samo njegovom srcu.
Zato se moze desiti da pacijenti ne prepoznaju rodbinu ili pricaju nepovezano ili zapadaju u san brzo po budjenju.To je samo jedan od razloga.
Nekada je i posle 5 dana rano da se kaze da li je pacijent dobro ili nije.Zato,vi koji ste rodbina,imajte strpljenja :)
 
Pozdrav svima. Vratila sam se sa odmora, na kratko, jer iduce nedelje opet idem. Super sam se odmorila, mislim psihicki. Fizicki sam bila vrlo aktivna, puna sam kondicije. Odlicno se osecam, samo imam problem sa INR. Nista mi nije jasno. Nista nisam menjala u ishrani, terapija mi je pojacana, ali INR nikako da povecam. Celo leto mi je bio oko 2, a danas 1,4. Strogo vodim racuna da ne preterujem sa namirnicama koje sadrze K vitamin. Da li neko ima slican problem i kako ga resava.
 

Back
Top