Operacija srca

Vec smo pisali da je oporavak od operacije srca spor i da traje oko 6. meseci ali opet sve to zavisi od osobe do osobe, sto se tice zalizaka moja keva je cula svoj zalizak tako da pretpostavljam da je to ok, sto se tice temperature i to se desava a sto se tice niskog pritiska verovatno pije lekove koji smanjuju ali kad joj je zakazana prva kontrola recite to sve svom kardiologu da koriguje, podizanje ruku iza glave posle otvaranja grudnog kosa ne preporucuje se do 3 meseca, makar su meni tako govorili posle uradjenih 4 bajpasa.
 
Htela bih jos jednom da se zahvalim svima sa foruma koji su mi pomogli informacijama o revaskularizaciji miokarda. Mama je operisana, uradjen je trostruki bajpas i kazu da je sve proteklo u redu. Oporavak tece normalno. Bice tu sigurno jos pitanja :-)
 
Interesuje me da li je normalno da ima povremeno povišenu temperaturu (37,5-38), niži pritisak (dosta niži oko 110-75) nego što je imala pre operacije, brze otkucaje srca oko 90.... da li je normalno da se čuje rad zalizaka (zvuk je kao sekundara na ručnom satu), koliko još dugo neće moći sama da funkcioniše i koliko dugo ne sme da podiže ruke i normalno pomera vrat???
Unapred hvala!
Valjda je normalno, i meni se to isto dešava, a kardiolog kaže da je O.K.
I godinu i po posle operacije meni je pritisak ostao 80 sa 100, i imam veliki broj otkucaja.
Kucanje veštačke valvule se mora čuti jer je metalna, i čuće se uvek.
Nisam čula da se ne sme pomerati vrat, a ruke i da hoće - ne može dizati zbog bola.
Tvoja mama je sveže operisana, rane tek zarastaju, telo burno reaguje. Još će joj se svašta dešavati, isčitaj celu ovu temu, ima tu iskustava nas nekoliko pa ćeš steći opšti utisak o toku oporavka.
Nego, da li znate da nam je grudna kost opletena žicom? Ja sam se prvo šokirala kad sam videla snimak a posle mi došlo smešno... izgleda kao seoska taraba.
 
Poslednja izmena:
Valjda je normalno, i meni se to isto dešava, a kardiolog kaže da je O.K.
I godinu i po posle operacije meni je pritisak ostao 80 sa 100, i imam veliki broj otkucaja.
Kucanje veštačke valvule se mora čuti jer je metalna, i čuće se uvek.
Nisam čula da se ne sme pomerati vrat, a ruke i da hoće - ne može dizati zbog bola.
Tvoja mama je sveže operisana, rane tek zarastaju, telo burno reaguje. Još će joj se svašta dešavati, isčitaj celu ovu temu, ima tu iskustava nas nekoliko pa ćeš steći opšti utisak o toku oporavka.
Nego, da li znate da nam je grudna kost opletena žicom? Ja sam se prvo šokirala kad sam videla snimak a posle mi došlo smešno... izgleda kao seoska taraba.

Da, znam. A jel mozda znas s kojom vrstom zice je uvezana? Kod jedne gospodje je zlato, i rekla mi je da je vjerovatno i kod mene zlato ili neki drugi plemeniti metal.
 
Za nas je ZLATNA,ali je obicna,najobicnija ZICA od nekog metala!Zar ne bi bilo glupo da je stvarno zlatna!???I sta svet sve moze da kaze,sacuvaj me boze !!!??/Pozdrav svima zicanima,metalcima,ali srecnicima jer su zivi!!!
 
Pojma nemam kakva je žica, nisam znala ni da je imam :confused:.
Sad treba da idem na neku drugu operaciju :sad2:pa će mi ugraditi i nekakvu plastiku; Kad se sve sabere, juče sam mužu objavila: "kad umrem, nemoj da me sahraniš - najbolje da me RECIKLIRAŠ!":mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Žica je najverovatnije od nerđajućeg čelika, od koga se prave i koštane proteze u ortopediji, možda i stomatologiji. Zalistak je od titanijuma, keramike i nekakvog plastičnog pletiva. Ko ima dobar stomak, neka pogleda i video na sajtu (ne preporučujem, ja gledao pre tri godine i ne bih ponovo). To što sam ja gledao je ugrađivanje aortne proteze i aortnog zaliska - zove se Bentallova procedura, i to su meni uradili. Cevka se naziva stručno graft i napravljena je od dakrona, pletiva od plastike iste kao i pet ambalaža. Inače se od dakrona prave jedra, padobrani itd, jer je izuzetno čvrst materijal.(http://www.carbomedics.com/professional_products_staortic.asp?from=us)
Ako pogledate, nisam vam ja kriv.:bye:
 
Bas je dobro videti sta su vam radili. Posle operacije sam gledala par snimaka na YouTube ali ovaj je bas pravi, upravo ono sta me je interesovalo. Malo mi je bilo nelagodno ali nista strasno. Hvala mspopovic.
 
E to je Bentall. Dr Micovic mi je rekao da nisam normalan sto sam to gledao. Prof Mirić kaže da je urađeno perfektno, srce mi je ocuvano, ali struja ne ide kako treba, pa imam odvratne aritmije. Kad bi se to rešavalo operacijom, išao bih opet pevajući...
 
Jedno pitanje - da li se po otpustanju iz bolnice posle operacije, na kontrole dolazi kod hirurga ? Koliko vremena nakon otpusta se dolazi na prvu kontrolu?

Ja znam kako je u Sremskoj Kamenici, 3 meseca posle operacije dolazis na kontrolu kod hirurga koji te je operisao i posle toga ides kod svog kardiologa, postoje i oni koji dolaze na kontrolu 1.mesec posle operacije a vremenski rok zavisi koliko ti je bila teska operacija.
 
Mislim da sam bio na jednoj kontroli posle mesec dana, kod kardiologa. Tada mi je rečeno da je sve OK i da dalje idem kod svog kardiologa. Sa hirurgom sam se video neobavezno, pošto mi je na otpustu rekao da se javim kad dođem na kontrolu. Koliko ja znam, ne rade to tako drugi hirurzi, a i nema potrebe ako kardiolozi kažu da je sve ok.
 
Na Dedinju se ide na kontrolu posle mesec dana, kontrola se zakazuje prilikom otpusta i posle 6 meseci, usput, meni je to sutra. Ide se samo kod kardiologa, hirurg je svoje zavrsio, na nasu srecu.
 
Da li je neko odavde sa operisanom valvulom tražio mišljenje kardiologa za rizik od neke nove operacije (ne na srcu)? Koliko smo zaista rizični? Ja sam stekla utisak da sam kao vruć krompir koji specijalisti prebacuju jedan drugome.
Mene su toliko smuvali da više ni ja ne znam kome da se obratim, da li internisti ili moram kardiologu .
Ginekolog neće da predloži operaciju dok se kardiolog ne izjasni, a kardiolog ne može da da mišljenje kad nema nikakvog zahteva. Kao da ja mogu ladno doći na kardiologiju i tražiti ono što ja mislim da treba...:dash:
Kakva su vaša iskustva?
 
Kajo, ja sam bila kod hematologa, kad je jedna zena pitala, kad ce prestati da pije lekove za razblazivanje krvi, jer hoce da operise zub. Hematolog joj je odgovorio da ce lekove piti do kraja zivota i da slobodno operise zub. Predpostavljam da se to odnosi na sve operacije.Pozdrav:heart:.
 
Ne bas.Postoje lekovi koji moraju da se iskljuce 10 dana pre intervencije.
Kajo ne znam na kakvu operaciju ides ali moras imati misljenje da li ima prepreka da se uradi intervencija.
 
Kajo, ja mislim da treba da razgovaraš sa svojim kardiologom i da mu predočiš da te očekuje druga operacija. Mislim da tvoj zahtev mora da naiđe na razumevanje i da moraš da dobiješ odgovor. Dakle, imaš nalaz ginekologa, odnesi svom lekaru, traži uput za kardiologa i idi ne ladno, nego najladnije - oni su svi tu zbog nas, a ne mi zbog njih. Naravno, ponesi mu da vidi sve tvoje nalaze drugih lekara.
 
Posle 3 dana obilaženja po ordinacijama :sad2: uspela sam da dobijem uput za kardiologa, ali traži se samo mišljenje o anesteziji.
Još uvek niko neće da napiše da je operacija indikovana.
Saznala sam da mi koji smo operisali srce nismo obični, već dosta rizični pacijenti, i da par dana pre ponovne operacije moramo biti u bolnici da bi nam dali neku drugu terapiju umesto antikoagulanata.
Pa, javiljaću vam kao ide dalje.
 
Da smo rizični, jesmo. Antikoagulanti nisu baš bezazleni i moraju se ukinuti ili zameniti (kao laik ne znam baš tačno). Takođe, ono što su meni skrenuli pažnju, striktno se treba pridržavati pravila da svaka povreda ili infekcija moraju biti praćene antibioticima.
 
Cao drustvo! Ja sam danas dosao sa rehabilitacije iz Niske Banje. Osecam se nesto bolje, a ovo moji mi kazu da izgledam bolje (kakav li sam onda bio pre?). Smestaj je bio zadovoljavajuci a i banja nije losa samo je mnogo mala i nema neki zivot. Samo 21 dan je mnogo. Postaje pravo smaranje. Jedina dobra stvar je sto vam mozak uopste nije potrean. Mozete ga slobodno ostaviti kuci kad podjete u Nisku Banju. Nije lose posle operacije i silnih stresova pobeci od sveta i opustiti se u senjama po sumi.
 

Back
Top