PATKA (izgleda)

@JABUCHILO

Ma da i ne odgovoriš ... nema problema.
Kad-tad ćemo mi opet "zagužvat'"
2jfac0o.gif
 
Jadranka Pseto ... ovaj, Kero, priča o "srpskom neprimerenom načinu" lobiranja ????

Šta je tu neprimereno ?

A o ovom glumcu, čuo sam jednu kratku pesmicu :
Džordže Kluni u doope mi duni ... :lol:

(izvin'te ako deluje bezobrazno :wink: )
 
ma teta je skroz slatka sa ovim shishkicama, nadasve pametnim pogledom i prichom o dobro_poznatoj_srpskoj_propagandi_kojoj_nista_nije_strano
citira i cosica. e :lol:

Највише волЕм то чувено "цитирање" Ћосића о лагању, толико пута коришћено у хрватској_антисрпској_пропаганди_којој_ништа_није_страно.

Иако је и овај цитат сакаћење књижевног дела, бар колико толико даје увид у ком контексту је Ћосић писао о лажи.

Добрица Ћосић, "Деобе I":

"Ропство, то је: смртоносне су истине. Зато се и вичу и шапућу лажи. Свима и свакоме. Лаже окупатор, лажу издајници, лажу и борци за слободу. Лажемо да би обманули себе, да утешимо другог; лажемо из самилости, лажемо да нас није страх, да охрабримо, да сакријемо своју и туђу беду. Лажемо из љубави и човечности, лажемо због поштења. Лажемо због слободе. Лаж је вид нашег патриотизма и потврда наше урођене интелигенције. Лажемо стваралачки, маштовито, инвентивно. За ову лаж под окупацијом и обичан идиот има више маште од многих романсијера. Лаж је нужда, биолошка, психолошка, национална, политичка......"


П.С. чисто да може да се пронађе кад неко ради претрагу на нету
 

Back
Top