MODERNIZACIJA SPC !!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

svetolik trpkovic

Poznat
Banovan
Poruka
9.215
MONAH JOVAN NARKO-DILER!

Kaluđer čije je svetovno ime Bratislav S. (33), iz manastira Svete trojice u Ovčarsko-kablarskoj klisuri, uhapšen sa 600 tableta „trodona" i 206 grama marihuana

Otac Jovan iz manastira Svete trojice u Ovčarsko-kablarskoj klisuri uhapšen je zbog sumnje da je trgovao drogom! Monah čije je svetovno ime Bratislav S. (33) uhvaćen je sa 600 tableta „trodona" i 206 grama marihuane. Kako Press saznaje, monah je u blizini svog manastira zasadio indijsku konoplju, od koje je pravio marihuanu. Inače, pre nego što se zamonašio, Bratislav je tri puta osuđivan zbog krađe, prevare i falsifikovanja!

Policija je duže vreme pratila ovog monaha zbog sumnje da je proizvodio i prodavao drogu. Otac Jovan „pao" je prekjuče u manastiru Uvac kod Čajetine u zajedničkoj akciji užičke i čačanske policije.

Priznao da je pušio travu

- Monah je došao u ovaj manastir, u kojem je trebalo da mu saopšte odluku vladike ili igumana gde će dalje biti raspoređen. Pre toga živeo je kao monah u manastiru Svete trojice, u koji je došao kao iskušenik 2003, a aprila 2007. godine postao je kaluđer - rekao je za Press istražni sudija Branislav Stanić neposredno posle saslušanja monaha Jovana, i dodao:

- Otac Jovan je pre dolaska u manastir tri puta osuđivan zbog krađe, prevare i falsifikovanja novca. Sada se sumnjiči za krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

MONASI U UVCU ŠOKIRANI!

Bratstvo manastira Uvac kod Čajetine, u kojem je odseo otac Jovan, bilo je šokirano kada je policija upala u manastir i uhapsila ovog monaha!

- Tvrdio je da nije iskušenik i da je već desetak godina monah. Bio je ćutljiv i uglavnom usamljen, ali pomalo čudnog ponašanja. Nismo znali da poseduje drogu, mada ne isključujemo mogućnost da je i sam bio narkoman. Sve nas su zaprepastili dolazak policije i njegovo hapšenje. Nešto slično nikada se nije desilo u manastirima u ovom delu Srbije. Uživao je naše poverenje i gostoprimstvo, koje je očigledno zloupotrebio na najgori mogući način, okaljavši obraz crkve - ispričao nam je jedan od sveštenika u manastiru Uvac koji je insistirao na anonimnosti. (M. B.)

Monah Jovan je istražnom sudiji na saslušanju rekao da je pio tablete i pušio marihuanu jer je navodno imao jake bolove u mišićima. Monah je na saslušanju priznao da je drogu proizvodio i konzumirao, ali je tvrdio da je nije prodavao.

- Monah je rekao da je u martu prošle godine na padinama planine Ovčar u blizini njegovog manastira u nenaseljenom delu zasadio nekoliko semenki indijske konoplje koju je ranije nabavio. Početkom oktobra ubrao je dve izrasle biljke i od listova i cvetova dobio oko 300 grama marihuane. Jovan je izjavio da je 600 komada „trodona" za 10.000 dinara kupio u Leskovcu prošle godine od nepoznate osobe - kaže istražni sudija.

Policija pratila Jovana

Monah je rekao sudiji da je od berbe marihuane svakodnevno uživao ovaj narkotik, a „trodone" je pio po potrebi.

- Sredinom decembra prošle godine monah je samoinicijativno napustio manastir u Ovčarsko-kablarskoj klisuri. Odatle je otišao u manastir Uspenije, koji se takođe nalazi pod Ovčarom, da bi 12. januara prešao u muški manastir Uvac kod Čajetine. Policija, koja ga je već duže vremena pratila, pretresla je manastir i u sobi monaha među njegovim stvarima pronašla je drogu - priča sudija Stanić.

Monah Jovan trenutno se nalazi u Okružnom zatvoru u Čačku, u kojem mu je određen pritvor do 30 dana.
G. PLAZINIĆ
Eto ko sad moze da kaze da je SPC zaostala konzervativna organizacija koja zivi u mracnoj proslosti kad i oni vole sve sto vole mladi ?
 
Sledeci korak je otvaranje coffee-shopove pri manastrima gde bi se prodavala blagoslovena trava sadjenja na svetoj manastirskoj zemlji po receptu monaha Jove ,mozda ima i neke bozanske halucinacije od nje pa ce ljudi stvarno videti Isusa i andjelcice .
 
Ко није грешан нека баци први камен Браћо.и Сестре...искушења су свима сваки дан..само за разлику од несрећног монаха..наша неће бити објављена у новинама и тв..
 
Posle toga se lepo prosetas do blazenog katolickog samostana i primis ga u bulju od lokalnog fra Jure :P ;)

pa da imam takve sklonosti kao ti onda bi isao kod Pahomija ili Ilariona jer sam ipak pravoslavni Srbin, a ne katolik mada me ne privlaci to bas nikako , al ne cudi me da ides na snosaj kod katolickih popova kad vi gastosi brzo zaboravljate svoje korene :|
 
Ко није грешан нека баци први камен Браћо.и Сестре...искушења су свима сваки дан..само за разлику од несрећног монаха..наша неће бити објављена у новинама и тв..
Oce ,oce i tebe kad uhapse sa 200 grama gandze i 600 trodona izacices i ti u novinama ne brini, mozda bas ne na naslovnoj strani al u hronici sigurno :D
 
Mnogo narkomana traže pomoć pri crkvi da bi se izlečili.....
Neki od njih postaju iskušenici, a kasnije se i zamonaše.

SPC ima i centar za lečenje od narkomanije......

Neki sigurno na kraju i ne uspeju da se izleče i eto rade takve stvari kao ovaj....
Ako imaju barem solidan procenat onih koji su se potpuno izlečili, mogu se tolerisati ovakvi ekcesi i ne treba se osuđivati SPC, nego se i pohvaliti, ali to neće niko uraditi nego će mahati ovakvim incidentima...

Za dotičnog monaha postoji svetovni sud i treba i mora da zaglavi prdekanu...
 
pa jes ima nas ovde koji smo i Srbi koji zive u Srbiji , a ne dezerteri i pobegulje ,znam da ti to deluje smesno al je tako hebiga tako je :lol:

Što ponovo ponižavaš dijasporu...čak i posle ovih izbora.
Koliko sam čuo u dijasporije je ubedljivo pobedio Boris Tadić, negde je čak Toma i trećeplasirani iza Čedomira Jovanovića. Meni je to manje više logično.
Pa tvoje priče sasvim padaju u vodu, jer koliko vidim ti podržavaš političke stavove koje ima i veći deo dijaspore.

Dok je u Srbiji sasvim druga priča
 
Što ponovo ponižavaš dijasporu...čak i posle ovih izbora.
Koliko sam čuo u dijasporije je ubedljivo pobedio Boris Tadić, negde je čak Toma i trećeplasirani iza Čedomira Jovanovića. Meni je to manje više logično.
Pa tvoje priče sasvim padaju u vodu, jer koliko vidim ti podržavaš političke stavove koje ima i veći deo dijaspore.

Dok je u Srbiji sasvim druga priča
Pa nije dijaspora jedinstven ogranizam ,niti je ja ponizavam , samo su mi smesni i pomalo oni sto seru o patriotizmu , majci Rusiji , mrskom zapadu , junackim radikalima... iz svojih socijalnih stanova po Minhenu , Frankfurtu ili Torontu sve jedno , a oni su na srecu manji deo dijaspore ,jedino su najglasniji pa dolaze do izrazaja .
 
Dijaspora nebi trebala uopste da glasa, iz razloga sto ne zivi u matici pa ne vidim razloga zasto bi birala zakonodavnu vlast u istoj :roll:

Posto nas ima saka jada, i stalno sve manje, naravno da dijasporu treba maksimalno povezivati sa Srbijom, zainteresovati ih za sve sto se tamo desava, motivisati ih da im deca uce srpski, itd.

Kad nas bude sto miliona, bice nam svejedno za dijasporu.
 
Dijaspora nebi trebala uopste da glasa, iz razloga sto ne zivi u matici pa ne vidim razloga zasto bi birala zakonodavnu vlast u istoj :roll:

Pa sad ako mislimo na ljude koji su državljani Srbije (a trenutno žive u nekim drugim zemljama)-naročito oni koji imaju državljanstvo samo Srbije, poreski obveznici su u Srbiji, šalju novac u maticu i time je pomažu naravno da bi trebali da imaju pravo glasa.
 
Mnogo narkomana traže pomoć pri crkvi da bi se izlečili.....
Neki od njih postaju iskušenici, a kasnije se i zamonaše.

SPC ima i centar za lečenje od narkomanije......

Neki sigurno na kraju i ne uspeju da se izleče i eto rade takve stvari kao ovaj....
Ako imaju barem solidan procenat onih koji su se potpuno izlečili, mogu se tolerisati ovakvi ekcesi i ne treba se osuđivati SPC, nego se i pohvaliti, ali to neće niko uraditi nego će mahati ovakvim incidentima...

Za dotičnog monaha postoji svetovni sud i treba i mora da zaglavi prdekanu...

Тачно тако Дикане... ја помислио нека озбиљна тема а оно Мраколик Натрпанковић користи прилику да нападне СПЦ... ако...
 
Sledeci korak je otvaranje coffee-shopove pri manastrima gde bi se prodavala blagoslovena trava sadjenja na svetoj manastirskoj zemlji po receptu monaha Jove ,mozda ima i neke bozanske halucinacije od nje pa ce ljudi stvarno videti Isusa i andjelcice .

Бог ти помогао !
Зашто вређаш целу СПЦ због једног случаја ?
Ти си Србин и Православац ???????
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top