praznicna melanholija

malecka

Aktivan član
Poruka
1.333
ovako, imala sam dilemu na koji forum da stavim ovo pitanje. al mislim da je ok ovde :)
nedavno mi se zavrsila jedna lepa pricica koja je trajala par godina i nekako izlazim na kraj sa tim. ono sto me muci su praznici za koje me uvek vezu neke totalno slatke uspomene. znate ono, gomila sitnica, blesavih poruka i sl. imate ideju kako se suprostaviti osecaju totalne tuge kad znate da prvi put necete imati nikakvog kontakta s nekim ko je u vas zivot uneo toliko boja i radosti? bice mi puna kuca gostiju, svi ce se radovati, a samo cu ja muku muciti da sakrijem koliko sam tuzna... i ne moze tako lako da se prevazidje nesto sto se negovalo jako dugo. :'(
 
prijatelj ili još bolje prijatelji ako ih imaš..
razmisli šta nisi do sada uradila iz nekih razloga pa se koncentriši na realizaciju istih
najbitnije je da skreneš misli, a naravno i da naučiš nešto iz prošlosti
 
ovako, imala sam dilemu na koji forum da stavim ovo pitanje. al mislim da je ok ovde :)
nedavno mi se zavrsila jedna lepa pricica koja je trajala par godina i nekako izlazim na kraj sa tim. ono sto me muci su praznici za koje me uvek vezu neke totalno slatke uspomene. znate ono, gomila sitnica, blesavih poruka i sl. imate ideju kako se suprostaviti osecaju totalne tuge kad znate da prvi put necete imati nikakvog kontakta s nekim ko je u vas zivot uneo toliko boja i radosti? bice mi puna kuca gostiju, svi ce se radovati, a samo cu ja muku muciti da sakrijem koliko sam tuzna... i ne moze tako lako da se prevazidje nesto sto se negovalo jako dugo. :'(

Zasto se zavrsila ta pricica?Je li nema sanse da se obnovi...?
Tu savjeta nema,jednostavno vrijeme ce uciniti svoje...Da boli,boli,ali ces i da prebolis...:)
 
Ako ce ti biti lakse,mene uvek muci neka praznicna depresija.iako je sve lepo,blistavo i prosto odise radoscu,u meni se probude neke tuzne emocije,pocnu nekontrolisano da mi naviru neka secanja,na neke lepe prosle dogadjaje.Postajem tih dana svesna kako vreme prolazi,kako sve ima svoj neki kraj,ma nemam pojma sta mi sve pada napamet.u svoj toj sreci u meni se krije neka tuga.
A moj ti je savet da kada pocnu da te muce ti ''duhovi proslosti''pocnes da na sve te praznike gledas kao na pocetak neceg novog,sto donosi nesto lepo.Kao na pocetak novog zivotnog ciklusa,novog poglavlja...jer i svi ti praznici i slave neki novi pocetak i ispracaju nesto staro...Zasto i ti to ne bi ucinila?
 
Welcome to the MY WOLRD..
Ne znam kako da ti pomognem,..ja se borim sa depresijom praznicnom,...tako da...


Welcome to the MY world..:cry:

Празници ме увек ужасно растужују кад сам у такој ситуацији...као сад....:-(

Шта да радим, глумим, и сви ми кажу како се добро држим и како лепо изгледам ко да ми није ништа...а унутрааа....боље да не причам....:-(
 
ovako, imala sam dilemu na koji forum da stavim ovo pitanje. al mislim da je ok ovde :)
nedavno mi se zavrsila jedna lepa pricica koja je trajala par godina i nekako izlazim na kraj sa tim. ono sto me muci su praznici za koje me uvek vezu neke totalno slatke uspomene. znate ono, gomila sitnica, blesavih poruka i sl. imate ideju kako se suprostaviti osecaju totalne tuge kad znate da prvi put necete imati nikakvog kontakta s nekim ko je u vas zivot uneo toliko boja i radosti? bice mi puna kuca gostiju, svi ce se radovati, a samo cu ja muku muciti da sakrijem koliko sam tuzna... i ne moze tako lako da se prevazidje nesto sto se negovalo jako dugo. :'(

Treba li da ti crtam kako decka nikad ne treba da zadrzavas nego treba da budes srecna onda kad si sa njim, ili ces to da ukapiras iz ove recenice?
 
Dopada mi se naslov teme...

Melanholija... tako mi poznata... naročito ta, praznična...

I nije lako da se prevaziđe. I ne prevazilazi se brzo. Bar ja nisam.

Ali može sve to da se ukomponuje, ta melanholija i radost zbog trenutaka koji se neće vratiti, uživaj u lepoti događaja i tuguj pomalo... Kad jednom naučiš kako se to radi, kako se ispija ta mešavina... življenje postaje lakše, znalačkije...
 
ja jedva izdrzah mucki ove praznike i jos se oporavljam...pitam se da li ce mi i sledeci dec-jan, a bogami i nov ovako proteci... u trpnom stanju. ja bih pre rekla depresija a ne melanholija... a iako pogresan meni jedini lek za ovakve situacije- beg ili u nerealnost neta, filmova i knjiga ili uroniti u rad rad i rad (ovo drugo mi teze ide)... a trebalo bi se suociti i krenuti dalje...
 
ja volim praynike pogotovo kad ne ocekujem previshe ili nista od toga :I
ne znam meni bi mozda onda smetali gosti vise bih volela da sam sama i radim nesto svoje... al ako se mora onda ok... samo ne terati sebe na neshto... ali koji sad praznici dolaze.. kineska nova godina?? u stvari mozda bi oni bili ok ako je on tebe ostavio a izgleda da jeste.. uf mrzim takva ostavljanja... ja bih to predupredila..... skot
 

Back
Top