cooler

dvoje

Obećava
Poruka
88
MOlim pomoc od poznavalaca hardvera
Imam sledeca ocitavanja sa programa EVEREST
Field Value
Sensor Properties
Sensor Type ITE IT8705F (ISA 290h)
Motherboard Name Gigabyte 7VT600 Series

Temperatures
Motherboard 35 °C (95 °F)
CPU 57 °C (135 °F)
Aux 40 °C (104 °F)
Maxtor 6E040L0 33 °C (91 °F)

Cooling Fans
CPU 4327 RPM
Chassis 2812 RPM

Voltage Values
CPU Core 1.71 V
+3.3 V 3.12 V
+5 V 4.52 V
+12 V 13.25 V
+5 V Standby 4.92 V
DIMM VTT 1.34 V
Kad CPU temeretura stigne na 60 stepeni, koci se. Koji cooler da stavim.Para ne zalim, samo da resim problem.Ako jos nesto treba da stavim da bi mogli da mi odgovorite, pokusacu da nadjem
Hvala unapred
 
koji procesor imas?
e da , da pitam sada,
kad vidim na netu ovi " ne fabricki kuleri" pise npr. max 2500 rpm...nekako mi je to "malo", ovaj moj fabricki , dok komp radi vrti oko 4000 rpm...
 
Voltage Values
CPU Core 1.71 V
+3.3 V 3.12 V
+5 V 4.52 V
+12 V 13.25 V
+5 V Standby 4.92 V
DIMM VTT 1.34 V
Ako mislis zbog ovoga, pitaj boga kako mu maticna to meri i koliko precizno...bez unimera nista;)

@zeljusa
Ako fabricki ima 6cm fan na 4000rpm a neki kupovni 8ili9cm na 2500rpm koji je bolji;)
Bitan je protok vazduha fana (konstrukcija) a ne brzina(normalno da od brzine zavisi protok na istom fanu)

Brze nije bolje, jos kad ubacis da li je Al ili Cu...i ostalo.8-)
 
Dragi forumasi, hvala na brojnim javljanima.Pa idemo izpocetka:
Ploca je (ako je to ploca) AMD Athlon tm XP 2000+ ili GYGABYTE RADEON 9200 a ako nije recite mi gde da vidim tip ploce.Nigde mi nema u Device menageru kao "motherboard"
Sto se tice napajanja tice odmah gga menjam.Samo dajte savete koji i koliko to kosta
Prsinu sam upravo obrisao otvarajuci kompjuter i jednstavno puhajuci.Nazalost, kod duvanja se zavrsavaju moje sposobnosti u hardveru
I jos...Sta je PASTA ?
 
AMD Athlon tm XP 2000+ je procesor
GYGABYTE RADEON 9200 je video kartica

Pasta je supstanca sa visokom termoprovodnoscu i sluzi da popuni mikroneravnine izmedju hladnjaka i procesora zbogboljeg odvodjenja toplote.Ona se nanosi na procesor\hladnjak u finom tankom sloju. Ako se osusi gubi svoja svojstva i dolazi do pregrevanja...

PS
Sacekaj sa napajanjem...
 
to je Socket A jeli?! e ja mislim da cesh teshko naci qler za takav procesor zato shto i ja imam s. A pa nemogu naci nishta a i to shto sam nashao je PREEEEEESKUPO!!! :D
 
Pa kako da vidim koja mi je maticna ploca. Pitamzato jer sam i pre par godina imao problem as pregrevanjem. I onda mi je majstor savetovao da menjam napajanje kao i maticnu plocu. Problem sam reseio kupovinom nekog veceg kulera koji naravno ne znam koje je marke, ali je veci od obicnih, ide na donji deo i ima spolja podesavanje za jacinu (koliko se secam ima bakarne listice il inesto tako).Tako je ostalo odlozeno pitanje ive dve komponente
Ali sad smo doterali cara do duvara....
 
Mislim da se zove nesto kao "turbo jet..." tako neki mocan naziv.Cistio sam duvajuci, ako se to meze nazvati cicenjem. Cako od ovih ocitavnaj (cooling Fans CPU 4327 RPM,Chassis 2812 RPM) ne znam sta je taj veliki a sta onaj maleck
 
prvo nadji nekog druga/prijatelja koji se malo razume,da skinete kuler,pa ga lepo ocistite...sto vise skinete prasine,to boje;-)
kupi termoprovodnu pastu ili jednostavno pastu za procesor,skini staru pastu(naravno pazljivo) i nanesi novu...mozes je naneti malo vise(ne previse,naravno)...


preporucujem ti da to uradi neki tvoj prijatelj koji se malo razume,jer vidim da ne razlikujes procesor od graficke i maticne(ovo nije uvreda,vec samo cinjenica),da bi ucinak bio kvalitetniji,i da ne bi imao problema...(a najvise ces ih imati prilikom vracanja kulera)


pozz
 
josh to se ne chisti duvanjem nego fino uzmi usisivach pa skini VENTILATOR ne ceo kuler (da ti ostane onaj metalni deo sa rebrima) i uvuci prashinu iz tog metalnog dela,
akasa_786_fs.jpg


vidish sliku.... valjda znash nashta mislim....
 
Upravo tako. Socket A kuler treba odozgo ocistiti od prasine, a osusenu zvaku skinuti benzinom. Zatim naneti tanak sloj paste i paziti da kuler ne namestite "pod uglom".
Kap masinskog ulja na osovinu ventilatora ume da preporodi kuler.
7VT600 je dobra ploca, za merenje koristi ITE8705F kome treba verovati. Ipak, treba uporediti ocitavanja u Everestu i u BIOS-u.
+12 V ...........13.25 V je znak da su se elektroliti u napajanju zesce rasusili. Napajanje pokusava da dostigne +5V, ali istovremeno dize i 12V, a to moze izazvati ozbiljnu havariju.
Kakvu havariju? Procitajte.
http://www.servisploca.com/Integral_korisni_saveti.html
http://www.servisploca.com/Integral_saveti_za_servisiranje.html
 
btw kako sipati mashinsku ulje u "osnovu" ventilatora kad morash da slomish da bi doshao do "motora"
Skines fan, obrnes ga, skines nalepnicu i videces zeger koji drzi osovinu.Tu sipas par kapi i malo ga provrtis da udje u biksne.
Za lezajeve mislim da nije preporucljivo jer su oni punjeni mascu koja se ne mesa sa uljem...
 

Back
Top