Tarantule

D@nijel

Zainteresovan član
Poruka
106
Nabavio sam nedavno jednu,pa me interesuje ima li jos ljudi koji ih drze,njihova iskustva i sve vezano za njih.Sta mislite o drzanju tarantula,da li vas to plasi ili ne?:)
 
Na primer meni su bas slatke:wink:

my.php
[/URL][/IMG]

my.php
[/URL][/IMG]
 
Sve su otrovne ali nijedna nije opasna za coveka,sem ako nije osoba alergicna na ubod ose ili pcele.Onda j epozeljno otici do lekara.Inace ako te ujede naduje se mesto i moze da ti bude muka dva tri dana i to je to.Nigde se jos nije desilo da je neko umro od ujeda tarantule.Price o njima kako su opasne i kako moze covek da umre su cista zabluda.
 
Evo jos par slika,na slikama su P.Irminia i C.Cyaneopubescens.Slike su preuzete sa neta.
 

Prilozi

  • DSC02738 (Small).jpg
    DSC02738 (Small).jpg
    50,7 KB · Pregleda: 7
  • PB110036 (Small).jpg
    PB110036 (Small).jpg
    61,5 KB · Pregleda: 6
Sve su otrovne ali nijedna nije opasna za coveka,sem ako nije osoba alergicna na ubod ose ili pcele.Onda j epozeljno otici do lekara.Inace ako te ujede naduje se mesto i moze da ti bude muka dva tri dana i to je to.Nigde se jos nije desilo da je neko umro od ujeda tarantule.Price o njima kako su opasne i kako moze covek da umre su cista zabluda.

izuzetak potvrđuje pravilo :lol:
 
izuzetak potvrđuje pravilo :lol:

Taj izuzetak se ne odnosi na umiranje osobe vec na posledice kao sto su temperatura,mucnina i otok.Po tebi su onda pcele i ose smrtonosne po coveka,jer njihov ubod izaziva istu rekciju kod alergicnog coveka kao i tarantulin ujed.Jos ni jedan covek nije umro od ujeda tarantule.Procitaj malo clanke koje su napisali strucni ljudi o tarantulama.
 
dobro brate sto si toliko zapeo sa tim tarantulama, neko ih voli, a neko ne, tako da ne moras da nas uvjeravas da li su one opasne ili nisu, vecina ljudi ih ne voli tako da ih ne ne zanima....:)
 
ok nisu smtronosne i tacka. prestani vise da se svadjas sa ljudima koji ih ne vole...... ja sam jedan od njih i nema toga razloga koji mene moze da ubjedi da ih zavolim:)
 
Ok,izvinjavam se svima sa kojima sam se "svadjao" nije mi to bila namera.Samo sam hteo da ima normalna tema o ovim zivuljkama.A ne da neko pise kako su ljigave i odvratne i sta vec.To bi bilo kao kad bih ja pisao kako su kerovi,macke i ostale zivuljke odvratne i ljigave.Mada svako ima pravo na svoje misljenje.Skroz nebitno u sustini.
 
Laki, ako se iko svadja, to si ti. Isto kao sto ih ti ne volis, ima i ljudi koji ih vole. Ja licno mislim da bih sto se tice teraristike drzala eventualno nekog gmizavca ako i to ali ko voli-nek izvoli. Samo ako ne drzi neku ugrozenu vrstu ili drzanjem odredjene zivotinje ne ugrozava svoju okolinu. Po meni je veci problem sto vise ljudi na ovom podforumu drzi sumske kornjace ili domace gatalinke koje su ugrozene i kao takve zakonom zasticene.
 
Ej ljudi skrenuli smo sa teme,ok ispalo je i malo prepirki ali sta da se radi.Nisam nista lose mislio.Pisite od sad sta znate o njima i da li ste imali neka iskustva.Eto samo sam hteo da vidim da li ima nekog jos zainteresovanog i voljnog za pricu o njima.
 

Back
Top