Jos uvek mogu ti podvaliti, ljubav...

podvaliti nešto...podrazumijeva nekom napakostiti...što odudara od pojma i smisla ljubavi...:roll: ko je onda tu koga zaebo...? :)

Ne misli se na takvu vrstu podvale...
Seti se rastanka Malog princa sa prijateljem, pripovedačem... Kad mu priča za zvezde, kako će svaka zvezda koju bude video da mu se smeši, i to će biti osmeh njega, Malog princa... tad kaže: ''Baš sam ti podvalio!''

Ja tako više shvatam podvalu... ne u svom bukvalnom, primarnom značenju...
 
Ja sve nesto mislim da je on nju prestao da voli u pesmi pa se neko vreme pravio da je voli pa zato kaze da je podvalio ljubav, jer ipak kaze "odavno te kupujem s onim što si htela čut". Ja sam to tako protumačila. Volim tu pesmu.
Mislim da ja nisam nikom podvalila ljubav, možda je neko to protumačio tako ali ja to nisam želela, a meni je bila podvaljena ljubav, dva puta mislim
 
Ako mi se nekad ova pesma dopadala..sad mi je muka.
a zasto?
meni se konkretni stih van konteksta pesme ne svidja narocito

ali
pesma je o coveku koji voljenoj zeni
prica sve ono sto bi ona zelela da cuje
i radi sve ono sto bi ona zelela da uradi
daje joj verse i note
sve sarene perle na dar
i negde izgubi sebe
obecavajuci joj bas sve sto hoce
svako lice koje pozeli
"iz straha da ne potone tvoja ljubav za mene
kao pcela u zlici caja dok drzi dah
ja nemam razloga za strah"

sta vam je tu glupo?
i da li ste to nekada radili?
ja nazalost jesam...
 
E pa sad, ja volim tu pesmu i volim da je cujem, mada me neodoljivo podseca na neku americku, ali dobro, nema veze.
Mislim da je pesmu radio sa nekim Amerom, sta ga znam,
Spot je savrsen i bio je nesto potpuno novo kada se pojavio.
Ne bih da ulazim u samo znacenje pesme, jer svako moze da je tumaci kako zeli.
 
Ja to podvaljivanje smatram kao obecavanje kula i gradova....ti poverujes u sve to...od toga ne bude nista, debelo se razocaras....druga je prica da li je to namerno uradjeno ili ne...ako nije, to se moze pripisati drugim losim okolnostima...a sa druge strane, zasto bi neko gubio energiju na to podvaljivanje namerno....jedino ako je pacijent....
 

Back
Top