S_K_I_J_A_NJ_E :)

guitargirl

Zainteresovan član
Poruka
317
Ej, ljudi shta je ovo? Pretrazih 300 tema o sportu, i nigde, bash nigde nishta o skijanju. I onda je Tina reshila da preuzme stvar u svoje ruke i postavi temu o ovom diiiiiiiiiiiiiivnom sportu 8)

Elem, upravo sam se vratila sa Durmitora, planine u Crnoj Gori, odnosno iz mesta Zabljak, gde se ta planina nalazi. Svaku zimu (i leto, mada to sad nije bitno ;) ) provodim tamo, imam tamo kucu i odatle sam poreklom...ove godine sam skijala na skijalishtu Savin kuk, nazalost samo 5 dana, jer me vreme nije posluzilo :cry: nikad nisam imala instruktora skijanja, i s obzirom na to ok skijam....s obzirom na to...:oops:
Proshle zime sam overila i Kopaonik, i ako mogu reci, u Kopaonik je mnooooooooogo vishe ulagano, i to je njegova jedina, ali jedina prednost.....naravno da nije zanemarljiva, ali po mom mishljenju - Durmitor je zakon.
Snowboard ne vozim, ali to ne znaci da snowboarderi nisu dobrodoshli na ovu temu.
Dakle.......skijashi i snowboarderi, javite se :D !
 
@guitargirl
Dobro je da voliš skijanje i jeste da ne postoji tema ali kako si nam ti ovo opisala pre će biti da je tema za TURIZAM I PUTOVANJA.
Imaš na temi o ski-skokovima neke informacije o ski-trkama. ;)
 
Elem, upravo sam se vratila sa Durmitora, planine u Crnoj Gori, odnosno iz mesta Zabljak, gde se ta planina nalazi. Svaku zimu (i leto, mada to sad nije bitno ;) ) provodim tamo, imam tamo kucu i odatle sam poreklom...ove godine sam skijala na skijalishtu Savin kuk, nazalost samo 5 dana, jer me vreme nije posluzilo :cry: nikad nisam imala instruktora skijanja, i s obzirom na to ok skijam....s obzirom na to...:oops:
i ja svake godine idem u ZABLJAK na Savin Kuk da se skijam. ove godine je bilo extra, ali nije bilo puno snijega (steta) ali sam se super proveo.
evo nekih slika durmitora sto sam slikao sad kad sam isao!!!
 
i ja svake godine idem u ZABLJAK na Savin Kuk da se skijam. ove godine je bilo extra, ali nije bilo puno snijega (steta) ali sam se super proveo.
evo nekih slika durmitora sto sam slikao sad kad sam isao!!!

Eeeej, L@kky, mozda se znamo ! Zabljak je malo mesto.... ;) Odakle si?
A shto se tice TURIZMA I PUTOVANJA, ja sam postavila temu skijanje zato shto zelim izmedju ostalog da razmenim iskustva s nekim ljudima koji dele moje mishljenje o ovom sportu, a pod razmenom iskustva takodje podrazumevam i pricu o tome gde je ko bio, i zbog toga sam to napisala.....
E da se vratim na L@kkya... ozbiljno, mislim da te znam....odgovori shto pre :) koje si god ? pozzz
 
Danas dodjoh sa Kopaonika, moj klub isao na takmicenje pa ja poshao malo sa njma. Bio sam samo tri dana. Cicibani i deca se takmicila u veleslalomu ja se vozikao i tako... Inace takmicenje je bilo na Gobelji, ko je bio na Kopu zna o kakvom se kvalitetu radi. Ja sam bivshi takmichar i mogu vam reci da mi ovo postaje omiljena tema.

Interesuje me da li je neko mozda bio na Staroj planini ove sezone? Gledao sam neke slike i cini mi se da je OK staza. Vecim delom je crvena, na pojedinim i crna (wOW)!!!
 
Ja nameravam da ove zime postanem skijasica :lol:,a pripreme su mi vrlo problematicne. Vise od mesec dana odlucujem koje skije da kupim i da li uopste da kupim. Bojim se nece biti snega kad nameravam na godisnji,pocetkom marta,pa propade tolika investicija (treba da opskrbim i sebe i muza). A u Intersportu,gde mogu da ih kupim na kredit izbor se toliko suzio da mi se ne kupuje nesto sto mi nije ono...tek da kupim.
Evo,najvise me muci pitanje duzine skija za karving,jer dobijam razlicite informacije. Kazu da treba da budu imedju brade i nosa. A ako takve ne mogu da nadjem da li je bolje duze ili krace??? Moj muz dobro skija ,ali ja sam pocetnik. I stavrno sta mislite,hoce li biti snega u martu???:roll: Ne daje mi se brate tolika lova na Kop,a da se samo setkam.
 
Ja nameravam da ove zime postanem skijasica :lol:,a pripreme su mi vrlo problematicne. Vise od mesec dana odlucujem koje skije da kupim i da li uopste da kupim. Bojim se nece biti snega kad nameravam na godisnji,pocetkom marta,pa propade tolika investicija (treba da opskrbim i sebe i muza). A u Intersportu,gde mogu da ih kupim na kredit izbor se toliko suzio da mi se ne kupuje nesto sto mi nije ono...tek da kupim.
Evo,najvise me muci pitanje duzine skija za karving,jer dobijam razlicite informacije. Kazu da treba da budu imedju brade i nosa. A ako takve ne mogu da nadjem da li je bolje duze ili krace??? Moj muz dobro skija ,ali ja sam pocetnik. I stavrno sta mislite,hoce li biti snega u martu???:roll: Ne daje mi se brate tolika lova na Kop,a da se samo setkam.

Ti nikako neces baciti pare ako ove godine kupis dobru opremu.Ta ista oprema te ceka i sledece sezone. Ako se mislis sta hoces da kupis mogu da ti pomognem... Zavisi sa koliko novca raspolazes...ja ti preporucujem neke ATOMIC skije, sto se tice duzine gledaj da ti ni slucajno ne budu iznad nosa. Bolje da budu krace nego vece pogotovo ako si pocetnik.
Sad ako nisi sigurna da ces skijati ove godine, predlazem ti da sacekas sajam zimske opreme koji se odrzava u beogradu pred pocetak svake sezone. Tamo je sirok izbor a moguca je i zamena. Sto se tice cokula...ja imam SALOMON, veoma su dobre, u zadnje vreme najvise je napredovala marka TEHNICA medjutim njihove cokule su preskupe.
 
Ja nameravam da ove zime postanem skijasica :lol:,a pripreme su mi vrlo problematicne. Vise od mesec dana odlucujem koje skije da kupim i da li uopste da kupim. Bojim se nece biti snega kad nameravam na godisnji,pocetkom marta,pa propade tolika investicija (treba da opskrbim i sebe i muza). A u Intersportu,gde mogu da ih kupim na kredit izbor se toliko suzio da mi se ne kupuje nesto sto mi nije ono...tek da kupim.
Evo,najvise me muci pitanje duzine skija za karving,jer dobijam razlicite informacije. Kazu da treba da budu imedju brade i nosa. A ako takve ne mogu da nadjem da li je bolje duze ili krace??? Moj muz dobro skija ,ali ja sam pocetnik. I stavrno sta mislite,hoce li biti snega u martu???:roll: Ne daje mi se brate tolika lova na Kop,a da se samo setkam.

E shto se tice duzine skija nemoj NIKAKO da ti budu preduge. Inace pocetnicima na karvingu se preporucuju malo krace skije. Naravno, ne treba preterivati, ali nikako duze...
Ja sam bila na Kopu u februaru proshle godine, i bilo je dooooosta snega, mislim da ako idesh pocetkom marta, bice....
E a shto se opreme tice, nisam neki strucnjak, ali pouzdano znam da su dobre skije marke ROSSIGNOL (ja ih vozim :) ) a mislim da su dobre ATOMIC, FISHER, ELAN....naravno sve imaju svojih boljih i loshijih modela, zavisi sa koliko kinte raspolazesh....
Za cipele nemam pojma. Skijam u nekim starim vec 2/3 godine. U to se stvarno ne razumem....
A za shtapove....vazno je da su po tvojoj meri, da im je dobra visina, i nishta vishe.
Dakle, po mom mishljenju, daleko najvaznije su skije. I nemoj da zalish pare za dobre skije. Kad ih jednom kupish, ti si sebi obezbedila skije makar za 5 narednih godina. Bolje da sad kupish dobre, nego da kupish neki krsh koji ce da ti traje 2 sezone i cao....(daj boze i toliko.)
Nadam se da sam makar neshto pomogla, iako nisam neki strucnjak....;)
 
od zimskih sportova
upraznjavam samo resetanje sneznim grudvama
obicno po sred necije face
e to je dozivljaj

hahahaha....:lol: :lol: :lol:
@ tema
konachno se neko setio da otvori ovakvu temu...
vidim da se svi slazemo po pitanju cipela :wink: -definitivno su najbolje salomon....skije-atomic-neke full carving...shtapovi- scott....
shto se tiche nabavke opreme najbolji je expo zim...svake godine je bogat izbor,ima ponuda za svachiji dzep .....
naj skijanje u srbiji i blizoj okolini je na kopu (zna se)-najvishe je ulagano...od stranih ski centara-bad kleinkircheim(austrija)...tu je pravi dozivljaj skijanja, sve je maximalno sredjeno,duge staze(neke chak i po 4km)...
 

Back
Top