mrsavljenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pelin trava,ruzmarin i bosiljak se stavi u rakiju da odssstoji nekoliko dana. I kada su meseceve mene maze na zglobovima na rukama gde su vene 100 posto pomaze. Isprobano
sigurno da pomaze. poslije 5-6 takvih rakijica sigurno da ti vise hrana ne pada na pamet. a ako popijes malo i preko mjere onda je fino na prirodan nacin i izbacis van..:lol:
 
Herbafast..provereno ces oslabiti!
necu da pametujem sta je zdravo a sta nije,i sta bi trebalo jesti..mislim to znaju i pticice na granama...Ako ti treba dijetetski suplment iz licnog iskustva preporucujem Herbafast,a ako si ljubitelj slatkisa pa se od njih najvise gojis onda potrazi u apotekama Fazu 2...Da ja ne gusim apotekarka ce ti podrobno objasniti sta i kako..deluje na casnu rec.:wink:
 
Ne treba kao sto rekoh biti mnogo pametan pa ne konzumirati slatkise i ostale secere u svrhu linije ali ako neko ima problem sa kilogramima a slaba su mu tacka uz pomoc necega ce biti lakse.
Volja jeste presudna ali psiholoski ponekad imamo potrebu da se za nesto uhvatimo:rolleyes:
Placebo efekat je od velikog znacaja kod takvih preparata:)
 
U pravu si..ali bas ta volja za skidanjem kilograma je bitna..uopste promena razmisljanja..logicno je da ako se nastavi sa slatkisima,gaziranim picima,suhomesnatim i sl..ne drzis dijetu..vec pijes svasta poluprovereno sto ne utice na svakog isto..a i kg se lako vracaju.
 
upravo tako.moze tebi to i da pomogne ali ako nastavis sa starim nacinom ishrane eto ti kilaze nazad plus jos jedno pet kila kamate :)

samo promeniti nacin razmisljanja o hrani,nije lako ni brzo ali je dugorocno :)
 
Ako vec hoces neku pomoc za mrsavljenje: sto vise tecnosti (voda, caj bez secera, prirodni vocni sokovi, mleko...). Takodje, sto vise voca i povrca... Mozes da probas da pijes casu-dve vode pre svakog obroka. Povecaj kretanje/vezbe i to ce da 'upali'.
Ako vec hoces nesto bas-bas za mrsavljenje - imas biljni caj za mrsavljenje. To je prirodno i ne moze da skodi.
Koliko znam o tabletama - pomazu da se skinu kile, ali cim prestanes da ih koristis, kilaza se vrati na staro (uglavnom 'sa kamatom'). Tako da probaj naci prirodne, zdrave nacine da skines kile... nema precica koje se isplate.

Vocni sokovi - NE. Voce je puno secera. U fazi mrsavljenja jede se samo jedna vocka (i to jabuka najbolje, a nikako banana ili suvo voce ili sl.)
MLEKO - NE - koliko hoces. Uvek kada ga pijes (a pozeljno je jedna casa dnevno uz dorucak) uzimaju ono sa procentom masti manjim od 1.
Pij oko dva litra mineralne vode dnevno, mozes u nju iscediti limun. To pomaze sagorevanju masti.
Napravi pravilan raspored obroka, odprilike na 5 sati. Nemoj da grickas izmedju obroka.
I Vezbaj, vezbaj i vezbaj. Odaberi aerobnu aktivnost. Mozes da trcis lagano jer se tako tope masnoce. Tako ces ubrzati metabolizam i neces se bas tako lako gojiti.
Idi kod nutricioniste, pusti te tablete i slicne gluposti.
 
Herbafast..provereno ces oslabiti!
necu da pametujem sta je zdravo a sta nije,i sta bi trebalo jesti..mislim to znaju i pticice na granama...Ako ti treba dijetetski suplment iz licnog iskustva preporucujem Herbafast,a ako si ljubitelj slatkisa pa se od njih najvise gojis onda potrazi u apotekama Fazu 2...Da ja ne gusim apotekarka ce ti podrobno objasniti sta i kako..deluje na casnu rec.:wink:

Herbafast je diuretik. Za manje pare mozes da kupis Lasix ili Klometol...Ali to je vec zloupotreba lekova
 
imas gomilu tih fat burnera u prodaji (ilegalnoj) ali stvarno,...sto ne probas nesto, ne znam...
ananas? :D to u kombinaciji sa vezbicama / trcanjem (kod mene je bilo plivanje) extra brzo daje rezultat!

L karnitin moze. I prodaje se legalno u apoteci. Ali zbog cega ne probas sama da se kontrolises? Nije toliko tesko kad se naviknes...
 
Najbolja varijanta je da odeš na neku privatnu polikliniku kao što je moj ortak uradio i izvadiš sve kompletne nalaze.On je sve pokušavao ali su mu se kilogrami lako vraćali.Kada je uradio analize ustanovili su mu da je metabolizam u qrcu.Dobio je određeni režim ishrane koji,ja mislim da bih ja crkao od gladi, odgovara njegovom organizmu.Ljudi,čovek je prvi mesec skinuo 10 kg bez problema.Pitao sam ga kako se oseća i on je rekao da mu je bila frka prva 3-4 dana da izdrži glad ali posle toga uopšte nije bio gladan.Od tada je prošlo 6 meseci i on je skinuo 50 kg(bio je težak oko 150 kg).Svaki mesec je dobijao različit režim ishrane.6 režima ishrane je dobio i za svaki je platio 200 € a hrana ga je za mesec dana koštala oko 3000 din.Sve što je trebao da koristi u ishrani našao je u većim marketima.Sada ja kontam 1200 € za režime ishrane i oko 250 € za klopu za 6 meseci to nije uopšte mnogo pošto sada ide na kontrole svakih 15 dana jer je na običnoj ishrani i čovek se ne goji ni grama.Fantastično je uspeo da smrša.Napominjem da za svo to vreme se uopšte nije bavio bilo kakvom fizičkom aktivnošću.

Drugim rečima pre nego što bila šta koristite otiđite i uradite nalaze kako bi vam pravi doktori odredili vaš problem.Mom ortaku je doktor nutricionista pravio režime ishrane.

Verovali ili ne,doktor mu je rekao da se metabolizam reguliše isklučivo ishranom a ne fizičkom aktivnošću.
Nema potrebe da daje silne pare privatnicima, kada postoji Institut za higijenu u Beogradu.
U zavisnoti od viska koji imas nutricionista odredjuje da li ces vezbati i drzati dijetu ili samo dijeta (kod onih sa vecim viskom ). Koji to nutricionista skida 10 kg za mesec dana? To je nezdravo. Maksimalno oko pet kg za mesec dana. To se smatra zdravim.
Glad? Nikada vise nisam jela nego kada sam drzala dijetu koju mi je nutricionista prepisao. I nije mi se menjao rezim mesecno i nije bila skupa hrana. To je psiholoska glad.
Zbog cega ide na kontrole ako je dostigao cilj?
 
Vocni sokovi - NE. Voce je puno secera. U fazi mrsavljenja jede se samo jedna vocka (i to jabuka najbolje, a nikako banana ili suvo voce ili sl.)
MLEKO - NE - koliko hoces. Uvek kada ga pijes (a pozeljno je jedna casa dnevno uz dorucak) uzimaju ono sa procentom masti manjim od 1.
Pij oko dva litra mineralne vode dnevno, mozes u nju iscediti limun. To pomaze sagorevanju masti.
Napravi pravilan raspored obroka, odprilike na 5 sati. Nemoj da grickas izmedju obroka.
I Vezbaj, vezbaj i vezbaj. Odaberi aerobnu aktivnost. Mozes da trcis lagano jer se tako tope masnoce. Tako ces ubrzati metabolizam i neces se bas tako lako gojiti.
Idi kod nutricioniste, pusti te tablete i slicne gluposti.

Nemam neko iskustvo, a jos manje strucnost po pitanju mrsavljenja, ali kad napises, nikako vocni sokovi...vezbaj, vezbaj, vezbaj, i pij dva litra vode i ne jedi voce, pogotovo banane vec jabuku, i ne pij mleko, tj. samo ono sa manje 1% mm...
Npr. debela sam, imam 5kg viska, recimo. Jedem da bih bila sita, a od jabuka, dijetalnog mleka i sl. vodurine, bicu gladnija. Gladna, ne mogu na aerobni trening. Posle aerobnog treninga, ako ga vec prezivim tako hipoglikemicna, glad mi se razjari i pojela bih vola, a ne bi trebalo, samo malo kisele vode, ili onih splacina sa o.o1% ml.masti...O.K. Mozda cu i moci tako 5,6 dana, ali dalje...tesko. Za koji dan pozdrokacu sve sto sam sebi uskracivala, posto sam pretrpala stomak necu otici na aerobnu aktivnost, i eto kg natrag.
Lepo si ti rekla, nutricionista. To se pise velikim slovima, a sve ostalo stvar je slobodne procene.
 
Polako..nije bas sve tako..imas pavlaku od 20%mm i extra kiselo mleko od 3-6%..nije neka preterana razlika u ukusu a velika za zdravlje..;).kao i mleko-jogurt od 2,8+vise i 1%.. neces ni primetiti..samo to pocni gledati..vocni sokovi takodje..100% + bez secera..koristi med..bonzita..vocne secere
 
Za mene je trcanje fantastican nacin da izbacim sav bes, stres, lose misli, negativnu energiju.. i kilograme.
Stavim Ipod u usi, slusam muziku i trcim, trcim... posle se istusiram, uzmem nesto malo da pojedem i to je to.
Tako je bilo dok nisam nabavila psa. Mislila sam da cemo zajedno da trcimo, medjutim moje kuce ne voli da trci, tako da moram da smislim neki drugi nacin kontrolisanja tezine.
U zemlji sam gde su restorani na svakom drugom koraku, slatkisi prilicno jeftini, tako da sam uvek na velikim mukama kada ulazim u njihove posluge... a i sire...
Ma , sve zavisi i od metabolizma, ali ga definitivno treba necim pokrenuti, jer kilogrami se nece sami istopiti, osim ne daj Boze neke bolestine ili tako necega slicnog...
Najbolje je posavetovati se sa specijalistom, pa ce onda sve lakse da se podnese.

Ja kada sam zaljubljena u stanju sam da po cele dane nista ne jedem. Tada mi slatkisi uopste nisu potrebni, medjutim, kada me uhvati zuta minuta, kada sam u daunu, onda su mi slatkisi jedini spasioci.
Sve to dolazi iz mozga.
Ali razumem covekovu potrebu za hranom i cokoladama, slatkisima...
Ipak je manje onih koji ne vole da jedu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top