mrsavljenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
manji a češći obroci, provereno, dok sam se tako hranila imala sam na svoju visinu 173 cm čitavih 50 kg. Od kako jedem jedan veliki obrok (ne kuvam sama nego se hranim kod roditelja pa se odjednom najedem) ugojila sam se za tri godine 13 kg, doduše pet kg sam dodala u poslednjih mesec i po dana jer sam prestala da pušim. Inače se jako zdravo hranim, jedem dosta voća, za mene je ručak samo kašika, obrok bez salate ne računam u obrok.....htela sam reći da sam se i ranije tako hranila ali sam taj jedan veliki obrok cepkala na više manjih i bila super mršava. Slatkišara nisam nikada bila ali od kad ne pušim baš mi prijaju u stvari traaži mi organizam,tako da sam krenula na pilates i krenula ponovo sa manjim a češćim obrocima, izbacila nes 3u1 iz upotrebe, počela da koristim žuti šećer (pijem slatku kafu), umesto slatkiša koristim mleč,polen i propolis u medu (sve ovo tek par dana) i mislim da se efekat već vidi, doduše nisam stajala na vagu ali vidim po farmericama da se nešto dešava. Javljam za desetak dana da li je nešto otišlo!
 
DIJETA
Evo postavljam jednu dijetu, skinula sam je negde sa neta, zaboravila odakle pa se izvinjavam zbog autorskih prava onog ko je sve ovako lepo objasnio! Nadam se da ce te se makar lepo nasmejati(kao i ja) a mozda i primeniti! U svakom slucaju manite se dijeta, tableta, MANJE JEDITE, jedite sve, nicega se ne uskracujte! To je moj savet

DIJETA
Verovatno ste primetili da je vecina dvogodisnjaka fit. Nakon soljice crne kafe i sargarepe, sinulo mi je da je to mozda zbog njihove prehrane. Nije skupa, nudi raznovrsnu i kvalitetnu hranu. Stoga sam zapisao tacno sta jedu dvogodisnjaci i dosao do fantasticne nove dijete sa kojom cete garantovano biti u top formi. Srecno!

PRVI DAN

DORUCAK
Kajgana od jednog jajeta. Kriska tosta s marmeladom. Uz pomoc prstiju pojedite dva zalogaja kajgane, ostatak bacite na pod. Pojedite jedan zalogaj tosta, zatim razmazite marmeladu po licu i odeci.

RUCAK
Cetiri bojice (bilo koje boje), saka cipsa i casa mleka. Potegnite tri gutljaja, a ostatak prolijte.

UZINA
Stapic, dva novcica od 2 dinara i jedan od 1, cetiri gutljaja ustajalog piva.

VECERA
Isprzite tost i bacite ga na kuhinjski pod.

DRUGI DAN

DORUCAK
Pokupite jucerasnji tost s kuhinjskog poda i pojedite ga. Popijte pola boce arome vanile ili paketic biljne boje.

RUCAK
Pola "pulsirajuce ruzicastog" ruza za usne i cigareta (mora se pojesti, ne popusiti). Jedna kocka leda po zelji.

POSLEPODNEVNI ZALOGAJ
Lizite lizalicu dok ne postane lepljiva. Izadjite iz kuce i bacite je u prasinu. Uzmite nazad i cuclajte dok ponovno ne bude cista. Zatim je unesite u kucu i bacite na tepih.

VECERA
Kamencic ili sirovi pasulj, koji ste cuvali u levoj nozdrvi. Prelijte pire od krompira ledenim cajem. Jedite viljuskom.

TRECI DAN

DORUCAK
Dve palacinke s mnogo preliva. Jedite prstima, koje obrisete o kosu. Casa mleka. Popijte pola, zatim casu napunite palacinkama. Nakon dorucka, pokupite jucerasnju lizaljku s tepiha, polizite dlacice i pospremite je pod jastuk svog najskupljeg naslonjaca.

RUCAK
Tri sibice, puter od kikirikija i hleb s marmeladom. Izmedju zalogaja pljujte na pod. Razlijte casu mlijeka po stolu i posrcite ga.

VECERA
Casa sladoleda, saka cipsa, nesto vina i kafe.

POSLEDNJI DAN

DORUCAK
Cetvrt tube paste za zube (bilo koji ukus), komadic sapuna, maslina.
Prelijte casu pahuljica casom mleka i dodajte pola soljice secera. Kad su pahuljice omeksale, popijte mleko, a pahuljicama nahranite psa.

RUCAK
Pojedite mrvice s kuhinjskog poda i tepiha u trpezariji. Pronadjite onu lizalicu i dovrsite je.

VECERA
Casa spageta i cokoladno mleko. Ostavite mesnu okruglicu na tanjiru.
Za desert - maskara.
 
I ja moram da se pohvalim da sam skinula 3 kg otkako sam pocela da vodim racuna koliko jedem. Nisam nista poromenila u ishrani jer se i inace hranim OK. Kuvano , riba, voce, povrce, salate. Nisam ni neki ljubitelj slatkisa. Kada osetim da sam sita prestajem sa jelom i rezultati se vide. Nisam ja ni imala neku veliku tezinu, ali sam se osecala tromo. Ali, jos nisam pocela da se vise krecem sto sebi jako zameram. To cu od ponedeljka. Hi, hi, hi!
 
Ja sam ionako mrs ava i nemam problema sa kilazom, tako da ne vodim racuna o tome sta i koliko jedem. Nikakva dijeta mi nije potrebna. Sve u svemu, zadovoljna sam svojom linijom.
 
Smrsala sam 3 kg u zadnjih 10 dana.. Probudim se oko 11, odem u menzu na rucak, ako mi se prijede nesto slatko uzmem jednu bonzitu, uvece iseckam 2 kivija u casu o% jogurta, i to je to..svaki dan sve mrsavija ;) I da, nalivam se vode ko debil..
 
ljubavi, ....nikakve tablete ti nece pomoci dugorocno ako ti sama ne promenis ishranu do te mere da drzis konstantnu kilazu.
Coveku a pogotovo zeni nije potrebno mnogo hrane, vazno je da je kvalitetna!!!!!

Znaci pij 1,5 litre tecnosti (voda ili caj ili vocni sokovi bez secera) a sledece je 2 vocke dnevno , jedna za dorucak a druga za uzinu tri sata nakon rucka! to sprecava da ti se jedu slatkisi i koje kakva djubrista. Secer nikako ne koristiti, samo saharin na primer za kafu ili caj (nositi sa sobom u torbici). Ako osetis nesto kao glad popi veliku casu vode...mozda i nisi gladna nego crevima treba tecnost!!!! A za rucak i veceru max.100-150gr mesa (ziva mera) i sto vise salate i povrca i to uz svaki obrok.
a hleb izbegavaj, moze pola parceta crnog.
mlecne proizvode izbegavaj, moze samo mleko do 1,5% masnoce i sirevi do 20% masnoce. ali ne zaboravi da 3dl mleka zamenjuju 1 obrok. ZNACI SMANJI KALORIJE I MASNOCU.
strogo izbegavaj krompir (ako vec pozelis onda samo baren sa ljuskom!! ) , pirinadz i testeninu. Banane izbegavaj (1 banana = jedan obrok).

A pazi se i biljnih cajeva pogotovo Senae fructus, to je opasno. Naj bolje kopriva i breza ili kamilica , najbolje hladne piti a unapred svaki dan 2 litr skuvati.

po tom rezimu se treba i inace hraniti- a se volis i cenis!!!

ja sam za 3 nedelje skinula 5kg. ili hoces ili neces ...javi sta si uradila. pozdrav


i nikakve tablete, to je samo prevara i dijeta za novcanik!!!!!!
 
Herbafast..provereno ces oslabiti!
necu da pametujem sta je zdravo a sta nije,i sta bi trebalo jesti..mislim to znaju i pticice na granama...Ako ti treba dijetetski suplment iz licnog iskustva preporucujem Herbafast,a ako si ljubitelj slatkisa pa se od njih najvise gojis onda potrazi u apotekama Fazu 2...Da ja ne gusim apotekarka ce ti podrobno objasniti sta i kako..deluje na casnu rec.:wink:

ja sam pila Herbafast i posle toga ostala u drugom stanju :lol::lol::lol:
 
Ja sam sa cuvenom "Unprofor dijetom"(nikad mi nije bilo jasno zasto je tako nazvana},skinula 23 kg za tri meseca koliko ova dijeta inace traje.Redovno sam isla na lekarske kontrole i mogu da vam kazem da se osecam odlicno i pre svega zdravom!!! Nije potrebno odricanje bas nikakvo!!!
Pozdrav
 
Ja sam sa cuvenom "Unprofor dijetom"(nikad mi nije bilo jasno zasto je tako nazvana},skinula 23 kg za tri meseca koliko ova dijeta inace traje.Redovno sam isla na lekarske kontrole i mogu da vam kazem da se osecam odlicno i pre svega zdravom!!! Nije potrebno odricanje bas nikakvo!!!
Pozdrav

UN dijeta je napravljena od strane strucnjaka-nutricionista sa namerom da pomogne sluzbenicima UN-a koji su "overweight" a potrebno je da budu fit zbog navodnih psiho-fizickih napora koje njihov posao zahteva.
 
manji a češći obroci, provereno, dok sam se tako hranila imala sam na svoju visinu 173 cm čitavih 50 kg. Od kako jedem jedan veliki obrok (ne kuvam sama nego se hranim kod roditelja pa se odjednom najedem) ugojila sam se za tri godine 13 kg, doduše pet kg sam dodala u poslednjih mesec i po dana jer sam prestala da pušim. Inače se jako zdravo hranim, jedem dosta voća, za mene je ručak samo kašika, obrok bez salate ne računam u obrok.....htela sam reći da sam se i ranije tako hranila ali sam taj jedan veliki obrok cepkala na više manjih i bila super mršava. Slatkišara nisam nikada bila ali od kad ne pušim baš mi prijaju u stvari traaži mi organizam,tako da sam krenula na pilates i krenula ponovo sa manjim a češćim obrocima, izbacila nes 3u1 iz upotrebe, počela da koristim žuti šećer (pijem slatku kafu), umesto slatkiša koristim mleč,polen i propolis u medu (sve ovo tek par dana) i mislim da se efekat već vidi, doduše nisam stajala na vagu ali vidim po farmericama da se nešto dešava. Javljam za desetak dana da li je nešto otišlo!

I ja sam prestala da pusim pre godinu i po i ugojila se 10 kg,sto i nije lose,posto sam bila kostur.
Ali tada sam vise jela,a nisam se gojila,sve zbog cigareta,mislim da je to normalno.
Bolje malo viska,nego da pusis,u svakom slucaju.
 
ljubavi, ....nikakve tablete ti nece pomoci dugorocno ako ti sama ne promenis ishranu do te mere da drzis konstantnu kilazu.
Coveku a pogotovo zeni nije potrebno mnogo hrane, vazno je da je kvalitetna!!!!!

Znaci pij 1,5 litre tecnosti (voda ili caj ili vocni sokovi bez secera) a sledece je 2 vocke dnevno , jedna za dorucak a druga za uzinu tri sata nakon rucka! to sprecava da ti se jedu slatkisi i koje kakva djubrista. Secer nikako ne koristiti, samo saharin na primer za kafu ili caj (nositi sa sobom u torbici). Ako osetis nesto kao glad popi veliku casu vode...mozda i nisi gladna nego crevima treba tecnost!!!! A za rucak i veceru max.100-150gr mesa (ziva mera) i sto vise salate i povrca i to uz svaki obrok.
a hleb izbegavaj, moze pola parceta crnog.
mlecne proizvode izbegavaj, moze samo mleko do 1,5% masnoce i sirevi do 20% masnoce. ali ne zaboravi da 3dl mleka zamenjuju 1 obrok. ZNACI SMANJI KALORIJE I MASNOCU.
strogo izbegavaj krompir (ako vec pozelis onda samo baren sa ljuskom!! ) , pirinadz i testeninu. Banane izbegavaj (1 banana = jedan obrok).

A pazi se i biljnih cajeva pogotovo Senae fructus, to je opasno. Naj bolje kopriva i breza ili kamilica , najbolje hladne piti a unapred svaki dan 2 litr skuvati.

po tom rezimu se treba i inace hraniti- a se volis i cenis!!!

ja sam za 3 nedelje skinula 5kg. ili hoces ili neces ...javi sta si uradila. pozdrav


i nikakve tablete, to je samo prevara i dijeta za novcanik!!!!!!


Ovde se skroz slazem,samo oprezno sa koprivom,ja obavezno dobijem odliv ako je pijem pred mecu.
 
Zene, batalite se corava posla i dijeta. Svaka dijeta ima kratkotrajne rezultate. Budite umerene u jelu, izbegavajte jelo par sati (dva do tri) pred spavanje i pijte vode makar na silu. To je dovoljno sto se ishrane tice, a osim toga vazan je SPORT, SPORT, SPORT. i nije lose izbaciti iz upotrebe udobnu garderobu dok ne postignete zeljeni izgled jer ona ima jak psiholoski uticaj na opustanje u debljini.
 
samo ne treba traziti utehu i zabavu u hrani i picu..i budete u top formi celog zivota...
ja utehu nasla u cigarama, sto je veoma pohvalno!

:P

...i ne patim od prekomerne tezine, niti imam varijacije tezine...

ako je sport igranje po diskotekama s vremena na vreme, bavim se i sportom...
:)
 
samo ne treba traziti utehu i zabavu u hrani i picu..i budete u top formi celog zivota...
ja utehu nasla u cigarama, sto je veoma pohvalno!

:P

...i ne patim od prekomerne tezine, niti imam varijacije tezine...

ako je sport igranje po diskotekama s vremena na vreme, bavim se i sportom...
:)

Znao sam da postoji neka zackoljica:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top