Problem s pokretanjem igre SimCity Societies

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.001
Kada instaliram igru SimCity Societies imam problem s pokretanjem. Instaliranje prođe sasvim dobro, kad otvorim ikonu dobijem Launcher sa opcijom Play kao kod igre Sims 2, ali kad kliknem na Play dobijem ovakvu poruku:

Unhandled exception: Unable to find a valid device
Type: class TMill::Common::Exception
File: c:\sc5enginework\source\engine\dxdevice.cpp
Function: TMill::Engine::GetBestDeviceId
Line: 599

Ne razumem šta ovo znači pa zato pitam šta je potrebno da uradim da bih startovao igru?

Ono "hvala unapred" se već podrazumeva 8-)
 
Probaj reinstalirati, a ako nece, probaj kod ortaka. Ako ni tamo nece, onda idi trazi pare nazad ;)

Probao sam da reinstaliram, ništa, a nemam neke bliske ortake. A tamo gde sam uzeo igru su mi rekli da se niko do sada nije žalio... baš nemam sreće :cry:

Mene zanima šta znači ovaj natpis koji mi je izašao, kad bih to znao možda bih znao šta da radim...
 
Unhandled exception: Unable to find a valid device
Type: class TMill::Common::Exception
File: c:\sc5enginework\source\engine\dxdevice.cpp
Function: TMill::Engine::GetBestDeviceId
Line: 599

Hmm,malo sam guglao i nashao reshenje za tvoj problem,
Problem je u grafickoj karti,
Koja ti je graficka,koliko imash RAM memorije,daj malo opshirnije,

http://www.tiltedmill.com/forums/showthread.php?t=14859 <- ovaj dechko je imao isti problem.


Takodje probaj systemstart , koliko programa ima itd...
 
Grafička mi je Radeon 9200SE, znam da je zastarela i znam da nije nikakva, ali valjda može nekako da pogura ovu igru, čini mi se da hardverska zahtevnost nije velika. Vidim da ovi s drugog foruma spominju da 9200 nije baš prava za tu igru, ali trenutno stvarno nisam pri lovi. A i ne bih baš da kupujem novu grafičku samo da bih igrao jednu igru za koju ne znam ni da li će da mi se dopadne. Posebno što nisam neki zaluđenik za igre.

Imam 768 RAM-a = 256 + 512

Ne znam šta je systemsmart?
 
Tnx zemunac. Evo pokrenuo sam i evo šta kaže:

Omanuo sam na sledećim stvarima:

- na grafičkoj. Kaže ovako:

Minimum: 128 MB 3D Video Card - Supported chipsets: NVIDIA GeForce FX 5900 or greater; ATI Radeon 9600 or greater; onboard chipsets not supported. Windows Vista requires an NVIDIA GeForce 6800 or greater, ATI Radeon X600 or greater. Laptop versions of these chipsets may work but are not supported.
You Have: RADEON 9200 SERIES (RADEON 9250/9200 Series AGP (0x5964))

- takođe sam pao i na ovim dvema stavkama:

Vertex Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 1.1
Pixel Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 1.4

Pretpostavljam da baš ne mogu s ovom grafičkom da igram, već da se pružim za novu (a trenutno sam liht tako da niš' od toga u skorije vreme).

A da li ova druga dva uslova mogu da ispunim tj. da skinem što mi treba s neta?
 
Na ovom sajtu mozes da pogledas da li igru mozes da pokrenesh www.srtest.com
DA ovo je EXTRA sajt(al me je zeznuo za CoD 4,kaze da imam Athlon 2800+,a treba da imam Athlon 2800+,i tamo pise to crveno a meni CoD 4 radi ko podmazan:p

Tnx zemunac. Evo pokrenuo sam i evo šta kaže:

Omanuo sam na sledećim stvarima:

- na grafičkoj. Kaže ovako:
Minimum: 128 MB 3D Video Card - Supported chipsets: NVIDIA GeForce FX 5900 or greater; ATI Radeon 9600 or greater; onboard chipsets not supported. Windows Vista requires an NVIDIA GeForce 6800 or greater, ATI Radeon X600 or greater. Laptop versions of these chipsets may work but are not supported.
You Have: RADEON 9200 SERIES (RADEON 9250/9200 Series AGP (0x5964))





- takođe sam pao i na ovim dvema stavkama:
Vertex Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 1.1
Pixel Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 1.4


Pretpostavljam da baš ne mogu s ovom grafičkom da igram, već da se pružim za novu (a trenutno sam liht tako da niš' od toga u skorije vreme).

A da li ova druga dva uslova mogu da ispunim tj. da skinem što mi treba s neta?
Nemozes.Nerazumem se bash,zato da me niko neispravlja,al ja mislim da su Pixel Shaders na grafickoj
 

Back
Top