URAN

Oduvek me je fascinirala velicina i uticaj Urana. :)
Verovatno da je u natalu u zavisnosti od pozicije nekad manje, nekad vise irazen, ali definitivno primecujem da veliki uticaj ima kao tranzit. Ako je oko ascedenta - donosi radikalne promene u zivotu,licnom odnosu prema sebi,ljudima... ako je oko cetvrte kuce - preseljenje, brak ili razvod, u zavisnosti od situacije u kojoj je osoba., tranzit oko desete - velike promene u poslu, kad je u opoziciji sa samim sobom - preispitivanja tipa gde sam bio, sta sam radio do sad, itd.
Volela bih da neko kaze sta se zbiva kad se mota oko fortune, cula sam da je vrlo nezgodna ta situacija.
 
Hm, ne znam zasto sam sve ovo pisala...tila sam pitati da li u mom slucaju Uran ima neki veliki znacaj ili ne, jer ga mnogi komentiraju kao generacijsku planetu i nista vise...
Ma kakva generacijska planeta, pa da nema nje umrla bih tacno :wink:
Pa nema sanse da pre neku godinu (odokativno 2godine jer je tad jupi bio na njemu) nisi osetila uran trigon uran kao priliv love?

Nego sad kako otvorih tvoj chart videh uran opozicija merkur, kvadrat mars :-( Jesi mi dobro mila... nedostajes mi :* Ko te dira da ga bijem? Pisi na pp ako je nesto priv. :wink:

Iz par horoskopa -ljudi sa uranom na mc-u imaju peakove/padove u karijeri, promene delatnosti, nenadane uspehe ili sta u toj simbolici. Naravno vladar druge u desetoj pa lepo postavljen ne moze da skodi, ali opet nestabilan/nestalan izvor prihoda.
 
Ma kakva generacijska planeta, pa da nema nje umrla bih tacno :wink:
Pa nema sanse da pre neku godinu (odokativno 2godine jer je tad jupi bio na njemu) nisi osetila uran trigon uran kao priliv love?

Nego sad kako otvorih tvoj chart videh uran opozicija merkur, kvadrat mars :-( Jesi mi dobro mila... nedostajes mi :* Ko te dira da ga bijem? Pisi na pp ako je nesto priv. :wink:

Iz par horoskopa -ljudi sa uranom na mc-u imaju peakove/padove u karijeri, promene delatnosti, nenadane uspehe ili sta u toj simbolici. Naravno vladar druge u desetoj pa lepo postavljen ne moze da skodi, ali opet nestabilan/nestalan izvor prihoda.

:)
Ma za lovu i ne brinem previse, to mi je nekako najnebitnija stavka u zivotu...Dobro je dok ga ima za zivot normalni bez stresa....
Da su mi se dogadjali usponi i padovi, jesu itekako...Ponekad dok razmisljam, ne mogu virovati iz kakvog sam se dna dizala...
A valjda sam ok :P ...Mjesano, malo ok, malo sizim :P ...

p.s. i ti meni nedostajes!
 
Iz par horoskopa -ljudi sa uranom na mc-u imaju peakove/padove u karijeri, promene delatnosti, nenadane uspehe ili sta u toj simbolici.
Potvrđujem ... Naravno ako ne rade nešto u simbolici Urana.:wink:
Mada i za takav slučaj znam da ni to nije bilo dovoljno ("uranska" profesija), i pored toga je doneo i promene posla i sl., znači bukvalno sve što Uran tu može doneti.

Doduše znam i za jedan slučaj lepog Urana na MC-u, vladar je 2. (baš kao ovaj slučaj koji si ti opisala). Relativno je stabilna situacija oko svega, ali je posao koji radi prilično stresan.
 
Elle, bas sam nepristojna, nisam ti se zahvalila na odgovorima.

Da, simbolika je beskrajna. I vrlo je tesko definirati odvojeno stvari. No, definitivno osjecam da Uranko ima jako velik znacaj u mom slucaju.

Hvala
 
Toliko si bila "nepristojna" da nisam ni konstatovala. :lol:

Pa slušaj, moj odgovor i nije bio nešto određen već pre poziv da postaviš kartu, ako želiš. Sama si rekla da ga jako osećaš, pa čisto da povežemo zašto i kako.
Po ovome što si napisala naravno ima osnova jer je blizu MC-u, a uz to je suvladar 1. polja. Ne znam na kom stepenu Jarca ti je Asc, možeš pogledati kada se po primarnim direkcijama i progresijama Asc pomerio u Vodoliju i to je momenat kada si mnogo više počela da živiš kroz taj deo svog natala. :wink:
Bitno je još kako je Uran aspektovan, i čega su vladari te planete ... kao i čime još Uran vlada u natalu. I, šta je s Marsom, eventualno Plutonom, kao dispozitorima Urana ?

Eto, dala sam ti par ideja kako da gledaš još malo dublje, mada pretpostavljam da si dobar deo ovoga i sama znala. :wink:
 
Samo da dodam, s obzirom da mi je smešten u peto polje, veze su mi uvek počinjale na ''je'n dva'' :), ali takve opstajale nisu.
Venera mi je u Vodoliji i vladar je 11. polja, dakle samo ako mi je neko poznat neko vreme pre ulaska u vezu, ondaK može da prodje. :)

Sevilja, jer opstala neka od tvojih veza?
Kod mene je sa Uranom u 7, svaka pocela brzo, trajala manje ili vise, ali bez obzira cak i da traje godinama, ja vec znam da ce svaka da pukne.....
 
Ih, pile, pa nađi nekog inženjera da ti "odradi" tog Urana. :lol:

Sve zavisi kako ti je inače postavljeno 7. polje, ja ne znam tvoju kartu ali dosta tu faktora mora da ide u istom smeru. Mislim, znaš i sama ...
 
Moj Uran je u 9.kuci i to se zapravo kod mene reflektuje na polju fakulteta, jer on sam oznacava revoluciju, i dolazilo je do povremenih prekida, zapravo, ja nisam prekidala studije, ali sam jedan ispit polagala skoro godinu i 3 meseca, i mislim da je to glavni razlog, hocu reci da nisam nikada prekidala faks u smislu da ne idem na ispite i da pravim pauzu, mislim da mi on otezava da zavrsim fakultet, sve mi je lepo islo dok nisam apsolvirala, e onda nailazi taj prokleti ispit i trt. inace uran u momnatalu pravi trigon sa Suncem koje je u 5. kuci i inkonjukciju sa Marsom i Merkurom, obe su u cetvrtoj kuci. Sta mislite vi o ovome, da li je Uran kriv za okoncanje faksa. Uran je u skorpiji .

Okoncanje?
Meni ovo vise lici kao da ti je Saturn zakacio nesto, ili neka druga tranzitna kombinacija, mislim sa tim Uranom pa si toliko izdrzala na faksu, a Uran meni bas i nije mnogo jasan sam po sebi:) Bolje postavi kartu da vidimo sve.
 
Ne znam na kom stepenu Jarca ti je Asc, možeš pogledati kada se po primarnim direkcijama i progresijama Asc pomerio u Vodoliju i to je momenat kada si mnogo više počela da živiš kroz taj deo svog natala. :wink:
Elle_77, mozes li mi pojasniti ovo?:-D Znaci li to da u odredjenom periodu zivota ulogu Asc praktichno "preuzima" suvladar prvog polja? I jel' mogu ja na astro.com-u da otvorim kartu po toj metodi, i da vidim gde sada pada moj podznak (je li u pitanju Progressed chart)? :???:Secam se da je o tome vec negde pisano, chini mi se na temi o Podznaku
 
Ne, tebi je Asc uvek taj koji jeste, ali se nijansira - hajde tako da se izrazim - ostatkom 1. polja. Jer ipak je celo tvoje 1. polje to, koje govori o tebi, tako da u jednom periodu života svako počne više da živi kroz onaj drugi znak u 1. polju (obično zahvata više znakova).

Sve je podređeno Asc-u njegovom vladaru, ali ako neka osoba ima mirniji podznak, a drugi deo 1. polja zahvata neki jači, temperamentniji znak (recimo, Asc Rak, koji prelazi u Lava) - ili, obrnuto, neki "bučniji" znak se nastavlja "mirnijim" (Ovan u Bika, na primer) promene su vidljive. Ništa drastično, ali dovoljno da se primeti ...

Da, to možeš uraditi na astro.com-u da uradiš :wink: ali je najbitniji momenat (tj godina, u nekom širem smislu) kada je do promene znaka Asc-a došlo.

Jasnije ? :wink:
 
Pa eto ga na malo više od 1 stepena od MC-a ... već dovoljno ako mene pitaš. :D

Jedino što ne bih rekla da je ono sa Jupiterom trigon, ipak je mnogo 10 stepeni za ovako spore planete (i za neke brže bi bilo previše, možda Mesec i Sunce eventualno), i još su i različiti znaci u pitanju. Po meni ovde postoji samo trigon sa Venerom.

Odokativnom metodom, ako posmatramo primarne direkcije negde oko 21. godine je došlo do pomeranja Asc-a u Vodoliju, tada bi trebalo da je bio neki preloman momenat da li u smislu okolnosti ili dešavanja koje su ti promenile ili uticale na život, ili je jednostavno promena u karakteru (mada to obično ide jedno s drugim).
 
Ne, tebi je Asc uvek taj koji jeste, ali se nijansira - hajde tako da se izrazim - ostatkom 1. polja. Jer ipak je celo tvoje 1. polje to, koje govori o tebi, tako da u jednom periodu života svako počne više da živi kroz onaj drugi znak u 1. polju (obično zahvata više znakova).

Sve je podređeno Asc-u njegovom vladaru, ali ako neka osoba ima mirniji podznak, a drugi deo 1. polja zahvata neki jači, temperamentniji znak (recimo, Asc Rak, koji prelazi u Lava) - ili, obrnuto, neki "bučniji" znak se nastavlja "mirnijim" (Ovan u Bika, na primer) promene su vidljive. Ništa drastično, ali dovoljno da se primeti ...

Da, to možeš uraditi na astro.com-u da uradiš :wink: ali je najbitniji momenat (tj godina, u nekom širem smislu) kada je do promene znaka Asc-a došlo.

Jasnije ? :wink:

:D sada mi je jasno! ;)da znash, i bilo mi je potrebno malo "vazduha" u ovoj kombinaciji Jarac-Devica (I polje mi se nastavlja u Vagi):lol: a jel' mogu ja na neki nachin tachno da odredim koja je to godina bila, ili moram sama, peshice da "nameshtam" datume, dok se ne uglavi Asc u naredni znak?

evo sada sam izrachunala kada je do promene znaka kod mene doshlo, i tachno je da je ta godina bila prelomna u mom zivotu, po mnogim pitanjima :shock:
 
Ne, tebi je Asc uvek taj koji jeste, ali se nijansira - hajde tako da se izrazim - ostatkom 1. polja. Jer ipak je celo tvoje 1. polje to, koje govori o tebi, tako da u jednom periodu života svako počne više da živi kroz onaj drugi znak u 1. polju (obično zahvata više znakova).

Sve je podređeno Asc-u njegovom vladaru, ali ako neka osoba ima mirniji podznak, a drugi deo 1. polja zahvata neki jači, temperamentniji znak (recimo, Asc Rak, koji prelazi u Lava) - ili, obrnuto, neki "bučniji" znak se nastavlja "mirnijim" (Ovan u Bika, na primer) promene su vidljive. Ništa drastično, ali dovoljno da se primeti ...

Da, to možeš uraditi na astro.com-u da uradiš :wink: ali je najbitniji momenat (tj godina, u nekom širem smislu) kada je do promene znaka Asc-a došlo.

Jasnije ? :wink:

Da li moze obrnuto, da se mirniji znak nastavlja bucnijim?:)))
Npr ja kad sam bila mladja bila sam mirna,nisu me doticale naizgled neke ruzne i lose stvari, trudila sam se da ne reagujem i da sve podnosim mirno i stalozeno, i bila sam mnogo stalozenija sto se toga tice naizgled, stabilna i mirna, ali to mi je izazivalo uzasan unutrasnji nemir jer se sve skupljalo u meni. Sad odavno to vise ne radim, nego jednostavno istresem sve napolje, kazem sta mislim i zdravo. Imam mnogo manje unutrasnjeg nemira i unutrasnje napetosti i sto se toga tice mnogo sam srecnija, sto sam uspela da izadjem iz oklopa i jednostavno ispoljim svoja osecanja i dobra i losa. Ja sam bila sad kad pomislim kip koji nije ispoljavao nikakva osecanja ni dobra ni losa, cak i kad sam pokusala da ispoljim lepa osecanja, uvek je sve bilo prihvatano pogresno i dobijala sam ruzne reakcije od strane ljudi. Onda sam se bila totalno ukopala u oklop, i tek negde posle 30 sam se oslobodila tog oklopa i tog straha i naucila da bez straha kazem ono sto osecam i mislim bez obzira na to kakvu reakciju dobijem, negativnu ili pozitivnu, prestala sam da pridajem toliko znacaja reakcijama ljudi i tek onda mogu da kazem da kad sam se okrenula prema svetu, tek onda sam pocela da primam realne vibracije od sveta i tek onda sam pocela stvarno pocela da ucim o svetu jer sam ga videla mnogo realnije. Unutra se osecam mogu reci skoro potpuno cisto, nema vise unutrasnjih nemira i strahova, sto je stvarno fenomenalno osecanje, jer je najgore ono sto u dusi coveka uznemirava i pritiska, a covek sam nedozvoljava zbog straha od reakcije drugih da to ispolji.
 
Jeste da mene ne pitas ali smatram da je tvoj primer jedan od lepih primera kako covek moze da svesno upotrebi direkcije i progresije kod sebe, pronalazenje sebe i nacina ispoljavanja onoga sto nosimo, osvestavanje toga u sebi i izbacivanje van moze da dovede do naseg oslobodjenja..sad ono..primetno je kad je neki bas miran znak u pitanju pa za njim sledi neki koji je dinamican i ostar i jos kad covek nadje ravnotezu i sa ostalim faktorima u svom horoskopu, usaglasi se maksimalno, samo doprinosi svojoj sve vecoj ravnotezi i harmoniji, dobija na licnoj vrednosti...
 
Pa eto ga na malo više od 1 stepena od MC-a ... već dovoljno ako mene pitaš. :D

Jedino što ne bih rekla da je ono sa Jupiterom trigon, ipak je mnogo 10 stepeni za ovako spore planete (i za neke brže bi bilo previše, možda Mesec i Sunce eventualno), i još su i različiti znaci u pitanju. Po meni ovde postoji samo trigon sa Venerom.

Odokativnom metodom, ako posmatramo primarne direkcije negde oko 21. godine je došlo do pomeranja Asc-a u Vodoliju, tada bi trebalo da je bio neki preloman momenat da li u smislu okolnosti ili dešavanja koje su ti promenile ili uticale na život, ili je jednostavno promena u karakteru (mada to obično ide jedno s drugim).

Davno bese ta 21 godina, pa da ti budem iskrena i ne sicam se najbolje (mislim 9 godina i nije tako davno, ali ja imam crne rupe u glavi :p)...
Uglavnom, desavaju mi se stvari neocekivano iznenada, puno je tu bilo i transformacija u karakteru, puno neobicnih situacija.....
E sada da kazem neki napredak sam dozivjela po Saturnovom povratku, ali to nije tema o koj pricamo, zar ne? :)
 
Sevilja, jer opstala neka od tvojih veza?
Kod mene je sa Uranom u 7, svaka pocela brzo, trajala manje ili vise, ali bez obzira cak i da traje godinama, ja vec znam da ce svaka da pukne.....
Jao pile pa moje su sve veze ili duge i mega emotivne ili instant.
Znaš, taj moj Uran od mene napravio vrtirepku, pa čim uleti veza u kolotečinu, ja nešto smišljam da je iz toga izvučem...ali, moj vladar 7. kuće je u konjunkciji sa vladarom 5. kuće i sve je to u 4. ...tako da mi je atj Uran, ustvari dao jako mogo prilika, dosta veza i volim svestrane muškarce, ali i da mi malko klecaju kolena od njega.:lol:
Tako da, kod mene je ili-ili!;)
 
Mozda malo...
ali recimo 2 dana u cugu pa telefon..
prdje nedelju dana...
pa jos 2 dana...
i to je to...
mozda jedna od duzih veza..
hehhe

osim ako ne patim posle, zog neostvarene ljubavi...so u ribama... i onda ostanem zarobljena u "vezi" godinama... to mi se dogodiloo 2 puta..od takvih bum tras ludorija..(Asc bik)
 
Mada meni taj ljubavni zivot, verovali ili ne ne smeta previse...
nemam pojma kako...samo sam usamljena ponekad...ali nisam posvecena finding mr. Right...
Mozda sam sebicna, samoziva?
:(
 
Mada meni taj ljubavni zivot, verovali ili ne ne smeta previse...
nemam pojma kako...samo sam usamljena ponekad...ali nisam posvecena finding mr. Right...
Mozda sam sebicna, samoziva?
:(
Nemoguće da baš nikad ne patiš za vezom? I ja sam imala faze sa ''bum tras'' vezama, ali prodje me, pa onda hoću stabilnost ( dc u jarcu8-) )
 

Back
Top