URAN

Što ne bi moglo, ako je npr. Uran na kraju Vage, a Asc na početku Škorpiona ?
Spava ti se nego ni ne znas :wink:
Pa valjda bi rekla/rekao u konjunkciji ili na asc-u.
Recenica je "Uran mi je u 12. kući, u Vagi, u konjukciji sa podznakom (Škorpionom)" Mozda je i postavljac napravio/la lapsus, ali planeta ne moze da bude u konjunkciji ni sa cim drugim nego sa drugom planetom ili uglom ac/dc, ic/mc

Laku noc!
 
Moj uran je u 7 kuci na 0. stepeni skorpije, vladar je 12 kuce, ima samo jedan aspekat i to sirok trigon sa jupiterom u 12 kuci na 8. stepenu ribe, ako se to moze racunati?
 
Pa valjda bi rekla/rekao u konjunkciji ili na asc-u.
Recenica je "Uran mi je u 12. kući, u Vagi, u konjukciji sa podznakom (Škorpionom)" Mozda je i postavljac napravio/la lapsus, ali planeta ne moze da bude u konjunkciji ni sa cim drugim nego sa drugom planetom ili uglom ac/dc, ic/mc
Laku noc!

pa dobro, verovatno je mislila na Asc tj. u konjukciji sa istim, nishta strashno :roll:
ja sam pochetnik, skoro 2 god., i bicu josh toliko, verovatno :lol: ne uzimajte nam za zlo te pochetnichke greshke :evil:
 
i ja imam uran u skorpiji u 10. kuci tj na kraju desete.. ti pises da bi bilo pozeljno da ga nesto nadjaca, je li on ekstra negativan?


Ja odmah da se ogradim da sam laik. Posle sam prochitala neshto malo vishe o Uranu, i shvatila da moze da bude i izrazito pozitivan i izrazito negativan, zavisno od kuce u kojoj se nalazi i u kakvim aspektima je sa ostalim planetama. Ja mislim da je u ovom mom sluchaju super, i zassita odrzava jedan veoma vidljivi aspekt moje lichnosti a to je "explozivnost"...itd...da ne idem u detalje.
Evo ti malo teksta za Uran kao planetu, i za Uran u 10 kuci.
 
URAN – Iznenađenje, revolucionarnost, neobjašnjiva promena

Putujući oko Sunca, Uran ima najnepravilniju putanju, teško razumljivu i izračunatljivu, pa joj otud eksentričnost. 84 god. mu je potrebno da obiđe oko Sunca. U znaku se zadržava oko 7-8 godina. Uran simbolizuje mozak. Genijalnost, Eureka, bljesak, nešto što nam je palo na pamet. Kada je bio otkriven, kretao se retrogradno. Uran je otkriven 1781. On asocira na revoluciju. Reprezentuje smer jedinke ka jedinstvenosti, i načina kako će te šokirati iliiznenaditi.
Dakle, Uran se povezuje sa svim što je novo, neobično, sa naukom, elektronikom, saobraćajem, radio, TV, vazduhoplovstvom. Njegov milje su karastrofe, eksplozije, strujni udari, udari groma, elementarne nepogode, zemljotresi, erupcije, grčevi, samoubistva, iznenađenja, šokovi, emancipacija, društveni pokreti, revolucije.
Uran pokazuje po čemu smo jedinstveni jer tera čoveka da pruzi nesto NOVO, nagoneći ga da istupi iz ustaljenog reda, iz sablona, iz zastarelog, od normalnog i očekivanog. Uran je Eureka, bljesak, ideja, kada čoveku nesto padne na pamet, a to nije plod rada. Zato je Uran odraz kolektivne potrebe. Ključna reč je reforma, revolucija, iznenadna spoznaja, intuicija, originalnost, samostalnost. Strahovita i iznenadna energija koja se ne može kontrolisati, koja rusi i menja donoseci promenu - jer novo treba da zauzme mesto starom.
Znak pozicije prikazuje psihološku oblast ljudske egzistencije gde će doći do revolucionarnih promena.
Kuća u kojoj je Uran je sfera života koja će uvek biti u opasnosti. Sa njom nikada nećete biti mirni - "tempirana bomba". Tu treba da budete spremni na iznenadne promene. Tu ćete težiti nezavisnosti, inventivnosti, originalnosti, nekonvencionalnosti, željom za eksperimentima, željom da idete ispred svog vremena, ali i ekstremizmu, neobuzdanosti, nastransosti. Uran se povezuje sa svim što je novo, neobično, revolucionarno, iskoristite ga da odskočite od svog okruženja, tako što ćete dati svetu nesto novo.
Aspekti Urana pokazuju deo naše ličnosti kojoj je potrebna promena i oslobadjanje. Deo karaktera kojim iznenadjujemo ljude, ali i da ih inspirišemo da nas prate. A tu je i netolerancija, neodgovornost, mentalna poremećenost, prevrtljivost, otkačenost.
Harmonični aspekti doprinose korisnim i plodnim idejama. Teraju čovek na pokret. Neharmonični aspekti teraju čoveka da ruši sve, pa i sebe samo

ZADATAK mu je da da nešto novo, da razvije originalnost, nezavisnost, da nas natera da istupimo od reda, od šablona, od normalnog ili očekivanog.

KLJUČNA REČ je: reforma, revolucija, jer je po svojoj prirodi Vatrena planeta i prvenstveno upravlja intelektom i voljom. Unapređuje intelektualne sposobnosti, daje originalnost, samostalnost, veliku brzinu mentalnih procesa. To je planeta intelektualnog genija, jer ima najviše naučnika sa istaknutim Uranom.

VLADA: pronalascima, inovacijama, zakonom. Nešto kada nekom genijalna ideja padne na pamet, a ne zna kako? Eureka nije plod rada - to je Uran. On daje bljeskove intuicije, spoznaje. Nalazi se i u kartama psihologa, grafologa. On je planeta volje, slično Marsu, ali Mars je izraz naše lične volje, a Uran je poput boga i nema odgovora zašto, kao kod Saturna. Tako, ukoliko je naglašen, to ukazuje na čoveka jake volje, kao i Saturn, ali ta volja je jaka, čudna, hirovita, nepredvidljiva - STRAHOVITE SNAGE – razbija, ruši sve pred sobom. Nikada nećeš znati kada će mu nešto pasti na pamet, a kada će odustati.

FUNKCIJA Urana je da pruređuje, da menja, da prestruktuira, da menja uverenja ljudi, odnose. Ustvari, ukazuje šta se menja, a šta se reformiše. On treba da slomi inhibicije, OGRNIČENJA bilo koje vrste, koje treba da donesu promene. Te promene su iznenadne i nekontrolisane.

KUĆE u kojima se nalazi Uran, kazuju u kojoj sferi života treba da pratiš svoj impuls, gde da iskočiš iz šablona i gde ćeš se ponašati čudno. Ako su aspekti loši, u toj sferi čovek će biti degenerisan, destruktivan, perverzan.. Generalno kuća gde je Uran uvek će biti u opasnosti, sa njom nikada nećeš bti miran - "tempirana bomba".
Uu toj kući budi spreman na promene, i tu moraš biti spreman na konstantan rast. Ostaje ti da prihvatiš samo jedno: STARO JE UMRLO, RODILO SE NOVO.

POZITIVNE OSOBINE URANA: nezavisnost, inventivnost, originalnost, nekonvencionalnost, želja za eksperimentima, želja da se ide ispred svog vremena, a to je mogućnost za svakog čoveka.

LOŠ ILI NIŽI TIP URANA: povećana je negativna snaga Urana: ekscentričnost, fanatizam, agresivnost, despotizam, tvrdoglavost, ekstremizam, netoleranciia, neodgovornost, mentalna poremećenost, prevrtljivost.. ZNAJ: URAN NEMA VEZE SA EMOCIJAMA.

X polje
Profesija Uranovske prirode. Ovo su ljudi koji puno putuju, svetski ljudi. Jedan od roditelja je puno ispred svog vremena, gen genijalnosti nasleđen od dede, pradede. Ovaj čovek važi za kontradiktornu i intrigantnu ličnost, slobodniju od drugih. Originalan, maštovit, humanista i altruistička priroda ali i buntovnik - protiv svih autoriteta. Pobunom do vrha.
 
hvala na tekstu :) prepoznajem naravno poprilicno toga, ali s obzirom da sam i sama laik (veci od tebe!) ne mogu da ga povezem sa ostalim planetama i aspektima, ali trudim se... ali "protiv svih autoriteta" mi je odmah skrenulo paznju .)
 
URAN U DESETOJ KUĆI pokazuje misiju da se razvije individualnost
Da se covek izdvoji iz grupe i istakne svoju posebnost. Ona mora da postane nezavisna, jer je to njen znak zrelosti. Ne voli autoritete, nekog iznad sebe, ali vrlo dobra u vodecoj poziciji. Cesto joj se desi da nekoliko puta u životu promeni profesiju, i svaki put bude uspesna. Sve će uciniti zarad dobrobiti covecanstva, rizikujuci i svoj život.
-VAZNO: promena položaja i sudbine sredinom života. Da li će pasti i kakva mu je sudbina kazuju aspekti.
-KARIJERA: na poslu vrlo brzo dozivi uspeh, ali on nije stabilan, cesti su padovi. Ne voli da preuzima odgovornost za druge jer voli individualni rad. Najgore što može da izabere je kancelarijski rad. Čovek naucnik, vizionar, reformator, izumitelj, ateista, genije, fanatik.
-DRUGI RODITELJ je genije, rukovodilac, na neki način drugaciji, ne zanima ga porodica previse. Kroz odnos sa ovim roditeljem dete nauci da se osamostali. Ponekad je to nedostatak roditelja, emotivno ili fizicki ili emotivna hladnoca od strane roitelja.
-Neharmonični aspekti ukazuju na nagle zaokrete u karijeri, zbog preterivanja u nametanju svojih stavova. Osoba gubi, pada, menja posao.
 
SUNCE U DESETOJ KUĆI - KARIJERA, STATUS
Neka od vaših najvažnijih životnih iskustava doći će kroz prijatelje i grupu ljudi. U tom smislu, društveni život će vam biti jako važan. Na tom planu ste izuzetno lojalni i topli prema prijateljima. Ali, ta velika potreba za aktivnim društvenim životom, malo će vas odvući od harmonije u vezi i intimnom životu. Vaš partner će se osećati odbačenim na tom planu, neće vas razumeti, umesto da bude mudar i da vas potstiče na društveni plan. Imate očaravajući talenat za rad na društvenom planu, i velike koristi za rad sa ljudima na internacionalnoj osnovi. Imate jako mišljenje o sebi i svojim vrednostima i smatrate da vam određeno mesto u društvu pripada. Takav stav potiče od vašeg oca koji vas je tako i vaspitavao – da zauzmete mesto u društvu. Dostignuti ciljevi, potom, biće vam jak motivacioni faktor u vašem životu. Problem je što takve ciljeve potom postavljate u svim sferama svog života. Možda bi bilo bolje da se naučite malo da se odmarate i uživate umesto da stalno radite. Ta identifikacija i potrebe vašeg ega za pozicijom u društvu, doprinosi da niste dovoljno spontani i odražava se na intimnom i emocionalnom planu. Tražićete od partnera da vas jako poštuje, ali nisu svi tako ozbiljno shvatili svoj zadatak kao vi.
Imate kapacitet da preuzmete razne uloge u životu i to će se očekivati od vas u profesionalnom životu – da se snadjete u raznim aktuelnim situacijama. Veliki deo života provešćete u potrazi ili za definisanjem vašeg identiteta – traženja odgovora na pitanje: ko sam ja? Kao dete ste se verovatno osećali izolovanim od sveta, a u odnosu na oca verovatno niste imali pravi kontakt ili je bio na neki način udaljen. Takva situacija će se ponoviti kasnije u životu i na planu partnerstva, ali sada će se javiti razočarenje i osecaj gubljenja smisla. To unutrašnje nezadovoljstvo motivisaće vas na “unutrašnje putovanje” s ciljem razumevanja svoje prirode. Jedan od načina za uspeh u karijeri je vaše neslaganje sa potčinjenima. Drugi od puteva je put kojim su prošli drugi poznati lideri. «Pa, ako je mogao on, mogu i ja». Zato i najlakše dobijate poslove «u subordinaciji» i kod kojih se zahteva jako visoka stručnost i integritet.
Generalno, ovo Sunce govori o visokom položaju i usponu u društvu, a u poslu osoba mora da se na neki način istakne - to joj je zadatak. Ova pozicija donosi neku vrstu socijalne moci boljeg statusa, teško ju je skinuti sa položaja. Ovo je osoba koja ima prirodni autoritet. Ambićiozna je, zeljna slave i moci. Dobija pomoć autoriteta. Ali neka pazi da ne pretera jer će imati problema sa nadredjenim kroz posao pa će se tu stalno voditi borba, sa mogućim padom na kraju.
-ZADATAK osobe je da se na neki način istakne u karijeri, da postane samostalna i da se sama izbori za svoje mesto u svetu, da svoj maksimum i da zablista.
-Jak, castan, došta je uticao na osobu ciji je ovo horoskop.
-Neharmonični aspekti ukazuju na probleme i jako velike borbe za dostizanje statusa sa nadredjenima, ali i pored njih na neki način će se ipak primeti. Skorojevic, previse autoritativna
 
Pazljivo sam procitala, vasa iskustva sa Uranom i vidim da 60% ljudi ima problem Uran kvadrat Venera, imam ga i ja naravno :) kao i kod vas veza brzo pocinje ali se brzo i zavrsava, kako se taj aspekt moze ublaziti? A da nisam rekala meni je Uran u 8 kuci u skorpiji i pravi veliki vodeni trigon sa Mesecom u Ribama i planetama(Sunce, Jupiter i Merkur) u Raku
 
@mesec u biku

Poshto ja imam i sunce i uran u 10...Ovo shto si napisala je skroz tachno.
Pa chak i onaj deo sa nadredjenima, i neslaganjem. Imam poprilichan problem sa autoritetima, jako mi je teshko da prihvatim tudju dominaciju...itd..:)
 
Pazljivo sam procitala, vasa iskustva sa Uranom i vidim da 60% ljudi ima problem Uran kvadrat Venera, imam ga i ja naravno :) kao i kod vas veza brzo pocinje ali se brzo i zavrsava......


Ja sam cuo da se to desava ako postoji Uran opozicija Venera.
U cemu se po pitanju ljubavi,razlikuje kvadrat od opozicije (izmedju Urana i Venere)?
 
Meni je Uran u Skorpiji na 8 stepenu u 10 kuci ( a MC mi je na 6 stepenu )...ima trigon sa Jupiterom i Venerom (opozicija sa Hironom, sekstil ASC i konjukcija MC)...
Hm, ne znam zasto sam sve ovo pisala...tila sam pitati da li u mom slucaju Uran ima neki veliki znacaj ili ne, jer ga mnogi komentiraju kao generacijsku planetu i nista vise...
Ali, meni prva kuca hvata Jarca i Vodoliju, i nekako uvik osjecam da je on za mene ipak jako bitan...Sta kazu iskusniji?
 
Ne može se znati napamet, jedino da postaviš kartu. :wink:

Uran jeste generacijska planeta, ali naravno, može imati jak uticaj u natalu u zavisnosti od njegove pozicije i "funkcije", da tako kažem ... kao vladar Asc-a, planeta u konjunkciji sa vladarem, vladar stelijuma, položen na uglovima, jako postavljen ... Sve zavisi, ovo je teoretisanje, na konkretnom slučaju se uvek gleda šta je i kako je.
 

Back
Top