Kako isključiti programe iz startupa
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Kako isključiti programe iz startupa

Aktivan član Goku (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Kako isključiti programe iz startupa

Imam previse programa koji mi rade na startup-u, i hocu da ih izbrisem ako ne, bar da iskljucim a ne znam kako.... neki CLI program (3 CLI-a) mi radi a ne znam odakle mi. AdVantage isto....ma..

Elita miXed (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Podrazumevano Re: Milijardu puta vec bilo, ali ne mogu da nadjem isti problem.....

Citat Original postavio Goku Pogledaj poruku
    Imam previse programa koji mi rade na startup-u, i hocu da ih izbrisem ako ne, bar da iskljucim a ne znam kako.... neki CLI program (3 CLI-a) mi radi a ne znam odakle mi. AdVantage isto....ma..
    Probaj svaki program da otvorish , i vidi u Options , opciju Open on startup ili slichno , unclick it.Imam isti problem al sam ga ovako reshio.

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Re: Milijardu puta vec bilo, ali ne mogu da nadjem isti problem.....

Start->run kucaj msconfig i poslednji tab ti je startup.

Zainteresovan član ad26ki (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Potrazhi na netu programchic Startup.Instalirash ga i pojavi ti se u kontrolpanelu i u njemu i vidish i mozhesh da iskljuchish programe a i da izbrishesh one koje ne zhelish da se podignu sa windowsom.Nadam se da na isto mislimo i da sam ti pomogao.
    Pozdrav!

Legenda Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    411

Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Učlanjen
    26.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Hvala puno svima ))
    Uspeo sam uz dosta komplikacija da to odradim )
    Sve sam sto postoji brisao, pa sam morao na system restore, pa ko zna sta jos, i uspeo sam na kraju...samo norton radi ))
    poz za sve )

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Nerazumem zasto da skida program ako vec u okviru windowsa moze to sto mu treba da uradi.Start run msconfig...Kud ces jednostavnije?Neznam zasto komplikujete.

Starosedelac Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    794

Imaju neki programi (MSN, recimo) koji se svaki put nakače kada ih sledeći put startuješ eto ih opet u startup-u a to se mora skinuti u samom programu. Smor.
    Janidebi

Legenda Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    411

Citat Original postavio mornar_popaj Pogledaj poruku
    Nerazumem zasto da skida program ako vec u okviru windowsa moze to sto mu treba da uradi.Start run msconfig...Kud ces jednostavnije?Neznam zasto komplikujete.
    A shto bi ljudi pravili program ako vec to postoji u win. Razmisli o tome jednog dana.

Autoruns je opste poznat program koji necu objasnjavati, a UT je programcic koji ima uslovno receno bazu znanja o procesima i moze da oceni da li je neki proces maliciozan ili nije, da li je neophodan ili nije .... Da toga nema morao bi svaku stavku da potrazi na internetu i izgubi silno vreme.
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Ok u pravu ste na neki nacin.Nisam znao da ima problema kao sto je sa MSN-om.I ja sam imao taj problem davno.Ostali programi koje koristim se jednostavno mogu iskljuciti na nacin koji sam naveo.
    Jednostavno nisam se setio toga sto rece Lexa jer nisam imao takav problem ko zna od kad.

Primećen član
    Učlanjen
    19.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kad se meni desi nesto slicno, ja jednostavno srusim sistem.

Učlanjen
    26.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

poz ljudi,
    evo nakon ovog problema" javio mi se novi, pa rek'o da je mozda povezano....
    kada ukljucim komp. krene da ucitava win xp (deo kada pise na sredini windows xp, crna pozadina, i plava "zmija" kao loading ide napred)) i tu se sve zavrsi, hard disk kao da ne radi, na ekranu sve crno....posle prvog reseta, imam opcije safe mod, last know good congiguration itd. i kada kliknem na safe mode, bez problema se win podigne... restartuejm/ugasim komp. upalim sve ponovo i opet onako sve crno....juce i danas sam upalio nakon jedno 15ak puta pritiska na restartovanje....
    Mozda mi se ovo dogodilo jer sam nesto iskljucio na auto run programima....ako neko ima ideju da mi napise sta je to...)
    poz )

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    794

U sys. config. utiility diraš samo i isključico startup. A i tu ne diraj sistemske. Al' yebi ga sad. Probaj u safe mod-u da vratiš na neku restore point. Ako to nikada nisi radio uqcaj u Help and Support "Run System Restore in safe mode". Mislim da bi to trebalo da ti pomogne, meni obično pomogne

Inače, primeti:
    Therefore, you cannot undo a restoration that you performed when the computer was in safe mode.
    Poslednji put ažurirao/la Lexa : 22.01.2008. u 19:25
    Janidebi

Učlanjen
    26.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

ma vracao sam i to, mada nije bilo puno izbora do kada unazad mogu da vratim (

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    794

Misliš li da si zeznuo nešto u startup-u? Ako je tako možda ne mora reinstalacija, al' neko mora da pretpostavi šta si zeznuo. Da su virusi znao bi to po pratećim problemčićima...
    Repair? Nem' pojma

Safe mod koristi neku šugavu rezoluciju, možda tebi i startuje Win. ali ga ne vidiš?!
    Janidebi

Učlanjen
    26.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Evo danas novo... ))
    Mislio sam da mi komp. ne radi odmah ali sam slucajno provalio da nakon ucitavanja windows xp i pojavljivanja crnog na ekranu nije konacno.... treba da se ceka nekih 5-6 minuta i onda se pokrene.... ali sada kada ucita windows, meni se komp restartuje (( i tako u nedogled danas...u safe modu sam kopirao sve sa kompa pripremajuci da reinstaliram win i opet mi se jednom restartovao, i nakon toga, evo, upalio se....ne smem da ga gasim danas dok ne vidim mozda u cemu je problem... ali cu i da kopiram sve sa win-a u slucaju da moram da sve brisem ...

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    794

Pa fino lepo ti sve pripremi
    Hehehe..... sve i nekako do sada, ali restart može ukazivati i na neki hardverski problem, možda. Ako budeš nosio nekome na popravku, kaži obavezno da se restartuje i napomeni to nekoliko puta, kada uzme kućište i ponese ga tamo gde će da radi kaži mu još jednom, da upamti. Ne bi bilo loše i da napišeš na papir "restartuje se" i staviš to u kućište, samo zalepi negde da ga ne upale pre otvaranja, pa da ga ne proguta kuler ..... da ti ne bi instalirali novi Win. i taman kad ponovo nabudžiš sve programe on opet pukne. To se bar meni redovno dešava, ma koliko im govorila da nešto nije u redu sa samim kompom :?

A najbolje da ga sam reinstaliraš, tu bar znaš na čemu si
    Poslednji put ažurirao/la Lexa : 24.01.2008. u 04:23
    Janidebi

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio Lexa Pogledaj poruku
    To se bar meni redovno dešava, ma koliko im govorila da nešto nije u redu sa samim kompom :?
    Tebi cesto nesto nije u redu?:shock::sad:

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    794

Mnoooooogo često
    Evo sada mi je, recimo, crkla grana, a ne mogu da nađem garanciju, pa me zeza hard svaki put kad komp. samo nasluti da bi mogao da se upotrebi DVD
    Janidebi

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Kakva grana?

Slične teme

1. Kako iskljuciti intengrisanu graficku???
    Autor Pedja92 u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.02.2008., 12:00
  2. kako iskljuciti...hitno pomoc
    Autor Slavo u forumu Multimedija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 06.01.2008., 01:35
  3. Kako ukloniti program iz Startupa
    Autor dragom53 u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04.09.2006., 20:18
  4. Kako iskljuciti 2000