Neka pitanja u vezu ex-yu rocka

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
90.821
Koja je ex-yu rock grupa imala najvise publike na svom koncertu???Pretpostavljam da je Bijelo Dugme.
I jos nesto me kopa.Slusam Riblju Corbu od 1.osnovne i nije mi jos jasno jedno.Na 1. albumu Kost U Grlu ima potpuno drugaciji glas nego na ostalim.Ima jos par pesama na drugim ali Kost u Grlu se bas razlikuje.Da li je namerno tako pevao ili?
 
Koja je ex-yu rock grupa imala najvise publike na svom koncertu???Pretpostavljam da je Bijelo Dugme.
I jos nesto me kopa.Slusam Riblju Corbu od 1.osnovne i nije mi jos jasno jedno.Na 1. albumu Kost U Grlu ima potpuno drugaciji glas nego na ostalim.Ima jos par pesama na drugim ali Kost u Grlu se bas razlikuje.Da li je namerno tako pevao ili?

najvise publike i prodatih albuma ikad je imao nazalost pop pjevac (zdravko colic) jer mu je bregovic pisao neke pjesme, a svi oni koji su mrzili bregovica slusali su njegove kompozishns u izvedbi zdravka colica, ne znajuci da je to komponovao isti onaj bregovic koga pljuju.
Najvise publike neznam ko je imao od eks ju roka pretpostavljam da bijelo dugme. Bar je imalo najvise problema od publike tipa da je 100 puta zamalo izbjegnuto da budu oborena ozbucenja i ubiju nekoliko ljudi itd. a ako racunamo i kocnert u beograd (jako los) ovaj "zadnji" onda definitivno bijelo dugme.

da, ali je zanimljivo da je Zeljko na pocetku karijere pjevao iza paravana u studio, sramio se da ga gledaju dok pjeva, imao je velike "emoivne" probleme pred publikom itd. nije izgleda bio egzibicionista za glas, inace, on je prvo bio gitarista, tj svirao pozadine (dok su svirali hard rok u VIS Jutro i Goran Zeljko i Mica) a pjevac je postao "nuzdom". To ne mijenja cinjenicu da ima strasan glas.
 
Bora corba je svoju karijeru pravio na pljuvanju dugmeta. Prije nego sto je ista njegovo (pa i prvi album) izaslo pricao je u intervijuima kako ce neznam sta vec pokazati bregovicu i dugmetu kako se svira rok ili nesto slicno, neznam tacno naci cu imam to u jednu knjigu.

Jedno vrijeme je Bajaga bio popularniji od corbe. Jedno vrijeme Zdravko, jedno vrijeme neke nove grupe (idoli, itd.)... nije Bijelo Dugme "svo vrijeme" bilo najpopularnije, mada je izracunato da je prodato vise ploca bijelog dugmeta nego sto je bilo gramofona u ExYu. To je sve cudno

Bora se uglavnom trudio da izvuce pare narodu tako sto ce "po prvi put" on biti taj koji u ExYu roku "po prvi put" psuje, pominje WCe i modele, mada je tu bio i psihomodo pop ja mislim tad, al se na njega nije obracala paznja..(sa vibratorima na spotovima itd.)
Naravno da je iz danasnje perspektive to sto je on "pridobijao srca publike" na stidljivo-vulgarne nacine (vise stidljive, recimo "kucka" je bila tabu rec za to vreme) - kao i iz tadasnje, smijesno.

Vjerovatno je da je on cekao da prestane "porez na kic" (ozbiljna stvar, zbog dupeta koje je u gace i ne vidi se bijelo dugme je moralo da prodaje plocu duplo skuplje (zbog poreza na kic) a pola zarade je odlazilo drzavi) pa je onda uzeo da snima, jer je imao strah da mu se onako nece ispaltiti. Inace, previse pjeva o novcu, a previse se*e da nije komercijalan.
 
Sto ne reci i to da se Bora corba na jedan "upadljivo nezreo" nacin u svojim pjesmama trudio da bude ... previse "urbaniji od bregovica", previse 'urban'. Toliko su mu tekstovi urbani da je to seljacki. Pominju se avioni kamijoni vojska politika javni vcei nepopravljene cesme vozovi u kvaru... dakle, novac.... kao da je "ljubav" nesto manje vrijedno pjevanja.

rakovi skoljke stikle itd. gluposti ostale, sve u vezi toga da neko ima para a neko nema, ili "sirotinja uboga ostala je suvoga" izrazito na glup nacin vezuje temu imovine sa temom seksa. Cistaci u zutom ulice itd. nemaju stan pa se ebu u parku, "ubedih se da je prava zena zajedno smo stedeli za stan"
onda pjeva o nacionalistickim nekim stvarima misleci da je tako interesantan i da mladez koja ga slusa ne razmislja o nicemu drugom nego o tome. Mijenja tita sa al kapone kao da je tito bitniji od mene i tebe pa da o njemu pjeva itd. "da im otmem mili franci" sve nesto u vezi para. To je meni dosadno.
 
da ne zaboravim i "treba ti lova" "manje vredim od tvog sesira markiranog" ili "sponzori" ili "kad neko postane car svi mu redom udju u c**r" sve u vezi go*ana i para pjeva. Stvarno mi je njegov repertoar dosadan.

ili paranocine pjesme tipa "andjele" itd. Pesme bolesno udaljene od emocije svakog normalnog slusaoca tipa "na zapadu nista novo", plagijati tipa "ispred kuce ruke siri meri" itd.

Jedina normalna pesma mu je Ljubav ovde vise ne stanuje, i Poslednja pesma o tebi. Ostalo sve moze da se baci. A i 99 % toga nije rok.
 
Koja je ex-yu rock grupa imala najvise publike na svom koncertu???Pretpostavljam da je Bijelo Dugme.
I jos nesto me kopa.Slusam Riblju Corbu od 1.osnovne i nije mi jos jasno jedno.Na 1. albumu Kost U Grlu ima potpuno drugaciji glas nego na ostalim.Ima jos par pesama na drugim ali Kost u Grlu se bas razlikuje.Da li je namerno tako pevao ili?


Po narodnom predanju prestoje stakim pevanjem da nebi u potpunosti osto bez glasa...
 
najvise publike i prodatih albuma ikad je imao nazalost pop pjevac (zdravko colic) jer mu je bregovic pisao neke pjesme, a svi oni koji su mrzili bregovica slusali su njegove kompozishns u izvedbi zdravka colica, ne znajuci da je to komponovao isti onaj bregovic koga pljuju.

Jedna izmena!Naime najpopularnije Zdravkove pesme je napisao Kornelije Kovac,da bi nakon prekida saradnje sa njim(negde 1990)Zdravku opala popularnost;)
 
vala gula spada u ex yu...eeee to je ljudina!

njegoseva zemljo ponosita
majko moja crna goro
svi putevi i sve staze
uvjek prema tebi gaze
uvjek prema tebi gaze...

pjesmo moje mladosti
prva moja radosti
gdje god da sam ikad poso
u dusi sam stobom bio
u dusi sam s tobom bio

(eee..e..)

crna goro crna goro
pokraj mora i planina
za te moje srce kuca
njegoseva zemljo mila

(glula????Lol:D)
 
njegoseva zemljo ponosita
majko moja crna goro
svi putevi i sve staze
uvjek prema tebi gaze
uvjek prema tebi gaze...

pjesmo moje mladosti
prva moja radosti
gdje god da sam ikad poso
u dusi sam stobom bio
u dusi sam s tobom bio

(eee..e..)

crna goro crna goro
pokraj mora i planina
za te moje srce kuca
njegoseva zemljo mila

(glula????Lol:D)

e pa sto mu fali ?jos njegova koreografija uz tu pesmu
a042.gif
 

Back
Top