Isus - Bog ili manipulator ljudskom mastom

Na ovoj temi mozemo diskutovati na vise tema, ali glavno i osnovno je : Ko je bio Isus ?Da li je Bog zaista stvorio svet za sest dana ?Da li je Isus sahranjen po svim jevrejskim obicajima i da li je uopste sahranjen ?Ljudi, pisite .

a shto bi???
:D

@ tema
josh jedan od proroka
chije su ime posle koristili mnogi za sve i svashta...
prvo za pokushaj spasenja posrnule carevine... a posle... lele :( au...
 
Na ovoj temi mozemo diskutovati na vise tema, ali glavno i osnovno je : Ko je bio Isus ?Da li je Bog zaista stvorio svet za sest dana ?Da li je Isus sahranjen po svim jevrejskim obicajima i da li je uopste sahranjen ?Ljudi, pisite .

Е, а у каквој су вези стварање света за 6 дана и то ко је био Исус и да ли је сахрањен по јеврејским обичајима?
Мислим, по ком основу си те две ствари успео да повежеш у једној теми??? :roll:

Разликујеш ли уопште Стари и Нови завет?
 
Na ovoj temi mozemo diskutovati na vise tema, ali glavno i osnovno je : Ko je bio Isus ?Da li je Bog zaista stvorio svet za sest dana ?Da li je Isus sahranjen po svim jevrejskim obicajima i da li je uopste sahranjen ?Ljudi, pisite .

Што се мене тиче, на Ваше прво питање нема одговора јер је то питање могуће поставити једино у ''презенту''.

На оба друга Ваша питања ја бих одговорио са - Да!

Срећна Крсна Слава свима свечарима Светога Великога Јована Претече и Крститеља Господњега!
 
Pa jeste, kako je Hellen primetio-la,a i drugi :PRVO, naziv teme ne odgovara tvojim pitanjima; DRUGO, nije isto STARI (koji prica-pise o postanku sveta) zavet i NOVI (koji opisuje zivot i smrt Isusa) zavet; TRECE, ako te to interesuje,mislim,ozbiljno, potrazi knjige Kosidovskog,ozbiljnog istrazivaca religije. Kod nas su objavljene njegove knjige o oba zaveta. Ne verujem da iko od nas na forumu moze da kaze vise od Kosidovskog,a onaj ko ga je citao-razumece. Mislim,imam te njegove knjige,i ma koliko mislio da sam pametan,o ovoj temi,posle Kosidovskog,ne mogu da budem originalan. Eto.
 
Pa jeste, kako je Hellen primetio-la,a i drugi :PRVO, naziv teme ne odgovara tvojim pitanjima; DRUGO, nije isto STARI (koji prica-pise o postanku sveta) zavet i NOVI (koji opisuje zivot i smrt Isusa) zavet; TRECE, ako te to interesuje,mislim,ozbiljno, potrazi knjige Kosidovskog,ozbiljnog istrazivaca religije. Kod nas su objavljene njegove knjige o oba zaveta. Ne verujem da iko od nas na forumu moze da kaze vise od Kosidovskog,a onaj ko ga je citao-razumece. Mislim,imam te njegove knjige,i ma koliko mislio da sam pametan,o ovoj temi,posle Kosidovskog,ne mogu da budem originalan. Eto.
Koje su knjige i gde se mogu nabaviti?
 
Na ovoj temi mozemo diskutovati na vise tema, ali glavno i osnovno je : Ko je bio Isus ?Da li je Bog zaista stvorio svet za sest dana ?Da li je Isus sahranjen po svim jevrejskim obicajima i da li je uopste sahranjen ?Ljudi, pisite .


Isus jeste božiji sin, Bog jeste stvorio svet za šest dana " To i dalje stoji još niko nije dokazao suprotno" , Jevrejski narod se odrekao Isusa izabravši njega umesto Barabbe da bude razapet sahranjen je u pećiu koja je zapečaćena i stavljena pod rimsku stražu.:D
 
Kako vidim,vec su odgovorili koje knjige. Samo da preciziram : ZENON KOSIDOWSKI-" Price evandjelista ", Svjetlost, Sarajevo, 1990, III izdanje; i Biblijske legende, SKZ, Beograd,1996, dvanaesto izdanje (!),a ima ih verovatno i kasnijih izdanja. Za kupovinu pogledati u prodavnici SKZ,preko puta "Beogradjanke".
 

Back
Top