Косметске импликације на Црну Гору?

У конкретном случају,Срби би требало да затраже незави

  • У потпуности се слажем.

  • У потпуности се не слажем.

  • Нисам сигуран/на.

  • Не интересује ме...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
19.903
Шта мислите,да ли постоје реалне шансе у ближој или даљој будућности да Срби у ЦГ затраже независност и евентуално спајање са Србијом,уколико Шиптари на Косову и Метохији ураде то исто,а западни свет прихвати/призна?

И друго питање.Мислите ли да је то добро по српски народ,краткорочно и дугорочно гледано,и зашто?

ПС
Ово питање може постати веома актуелно у ЦГ,поготову ако црногорска власт призна шиптарску независност или на неки индиректан начин то прећутно прихвати отварањем којекаквих "међународних" представништава.
 
Шта мислите,да ли постоје реалне шансе у ближој или даљој будућности да Срби у ЦГ затраже независност и евентуално спајање са Србијом,уколико Шиптари на Косову и Метохији ураде то исто,а западни свет прихвати/призна?

И друго питање.Мислите ли да је то добро по српски народ,краткорочно и дугорочно гледано,и зашто?

ПС
Ово питање може постати веома актуелно у ЦГ,поготову ако црногорска власт призна шиптарску независност или на неки индиректан начин то прећутно прихвати отварањем којекаквих "међународних" представништава.

gdje zive Srbi u CG...mislim gdje imaju kompaktno podrucje, gdje su u vecini?
mislim da je tako nesto nemoguce i neostvarivo i nepozeljno...takav pokusaj doveo bi do novog rata s tim sto bi Muslimani i Albanci CG sigurno pri toj opciji podrzali Crnogorce...i na Balkanu tragedija vise...
 
gdje zive Srbi u CG...mislim gdje imaju kompaktno podrucje, gdje su u vecini?
mislim da je tako nesto nemoguce i neostvarivo i nepozeljno...takav pokusaj doveo bi do novog rata s tim sto bi Muslimani i Albanci CG sigurno pri toj opciji podrzali Crnogorce...i na Balkanu tragedija vise...

Eво ти мапа:

Montenegro_ethnic02.png
 
Čak i da uspeju, izgubili bi na "velikom planu"...

Zašto?

*Svi oni CGorci koji još nisu odlučili gde će će automatski postati HC CGorci.
*Boka nikako neće moći da se odvoji od CGore, zato što je okružena i daleko od ostalih "srpskih" delova.
*Stekli bi još jednog velikog neprijatelja (sad još nemaju dodatak "veliki", te možda se jednog dana i poprave odnosi)
*Mi u Srbiji ima opet da najebemo kroz sankcije i (sasvim verovatno) bombardovanje, te možda i kopneni rat, iz čega bi sledilo dalje cepanje Srbije...

Nemcima je trebalo dva puta da najebu (pogotovo drugi put) da bi im došlo u vugla, učimo na njihovom primeru...
 
Питање око етничких граница,тренутно,није могуће разматрати са великом прецизношћу,јер има и оних који су се изјашњавали као Црногорци,а у исто време су се сматрали Србима,односно изјашњавали се по државној,географској,историјској,културној или по некој другој специфичношћу,што би Србина у ЦГ чинило Црногорцем.
Питање је како би се ко од њих определио у овом случају.Да ли да подрже одвајање или не.Јер,реално "Црногорска нација" раније није ни постојала,тако да је то још увек свеже и подложно променама.
 
Herceg Novi nije povezan sa Srbijom

Ал јесте са Требињем... Некад је био део Херцеговине, а касније припојен ЦГ.

Па нису ни северне области вукојебине... Ено у Пљевљи има термоелектрана... онда Жабљак планински туризам... Река Тара кајак...
 
Ал јесте са Требињем... Некад је био део Херцеговине, а касније припојен ЦГ.

Па нису ни северне области вукојебине... Ено у Пљевљи има термоелектрана... онда Жабљак планински туризам... Река Тара кајак...
Znači i BiH će u rat protiv CG, ali kao naš saveznik... interesting...
 
Čak i da uspeju, izgubili bi na "velikom planu"...

Zašto?

*Svi oni CGorci koji još nisu odlučili gde će će automatski postati HC CGorci.
*Boka nikako neće moći da se odvoji od CGore, zato što je okružena i daleko od ostalih "srpskih" delova.
*Stekli bi još jednog velikog neprijatelja (sad još nemaju dodatak "veliki", te možda se jednog dana i poprave odnosi)
*Mi u Srbiji ima opet da najebemo kroz sankcije i (sasvim verovatno) bombardovanje, te možda i kopneni rat, iz čega bi sledilo dalje cepanje Srbije...

Nemcima je trebalo dva puta da najebu (pogotovo drugi put) da bi im došlo u vugla, učimo na njihovom primeru...

u pravu si...mislim da je bolje, umjesto nekakvog otcjepljenja (za cije bi argument opet bio "ugrozenost") ekonomskim i inim mjerama i suradnjom dovesti do ponovnog ujedinjenja...naravno ako mislite da ste jedan narod..
 
Питање око етничких граница,тренутно,није могуће разматрати са великом прецизношћу,јер има и оних који су се изјашњавали као Црногорци,а у исто време су се сматрали Србима,односно изјашњавали се по државној,географској,историјској,културној или по некој другој специфичношћу,што би Србина у ЦГ чинило Црногорцем.
Питање је како би се ко од њих определио у овом случају.Да ли да подрже одвајање или не.Јер,реално "Црногорска нација" раније није ни постојала,тако да је то још увек свеже и подложно променама.

Тачно, у потпуности!
 
BiH postoji. Ima vojsku i uspostavljene organe vlasti na teritoriji RS. Realnost je jedno, šta bi mi želeli je drugo...

Ово је посебна тема, али ајде....

Срби су конститутивни народ у БиХ, Срби су део сложене војске БиХ,
Срби имају свој ентитет у БиХ и обухвата управо простор ка ЦГ, значи Срби држе власт на том подручју.

А Бошњаци у РС не могу ни да провире.... :lol::lol::lol:
 
u pravu si...mislim da je bolje, umjesto nekakvog otcjepljenja (za cije bi argument opet bio "ugrozenost") ekonomskim i inim mjerama i suradnjom dovesti do ponovnog ujedinjenja...naravno ako mislite da ste jedan narod..
Ne, neka hvala ne ujedinjavamo se više. (Osim sa EU) Bolje je imati Srbe u CG, nego CG u Srbiji. Sa tim ljudima se može lako politički i ekonomski manipulisati i samim tim napraviti da CG svira po našem taktu.
 
Ствар је у ЦГ таква да су трећина Срби, а дупло више говори српски језик!

Тамо је национално изјашњавање зависи од политичког мишљења, неретко се један брат изјашњава као Црногорац, а други као Србин... а етнички су наравно Срби...

Верујем да ће се постепено будити тај српски осећај у ЦГ и међу оним који се данас национално изјашњавају као Црногорци, ипак су српски суседи и са севера и са запада..

Зато не треба делити и овако малу Црну Гору. Боље једног дана Црна Гора српска држава, него део ЦГ припојен Србији, а други део свој пут трасира.... не знам чему...
 
Sta bre?

Cela Crna Gora je srpska.
Kosa mi se na glavi diže od ovakvih umobolnih tema i još umobolnijih odgovora koje daje ovaj Pobedonoscev!!!
Tebi je prijeko potrebna pomoć psihijatra kad ni nakon dvije godine ne možes da shvatiš da je Crna Gora nakon skoro citavog vijeka okupacije opet vratila svoju državnost i da ništa ama baš ništa zajedničko sa Srbijom nema. Alo bre pa uozbilji se više. vidiš da se Srbija raspada, da će vodjena ljudima kao što si ti u skoije vrijeme bit' ne veća od Vatikana!!!
Probudi se junače, vakat je ja mislim. Ne pričaj kojekve ludorije kad znaš da tvoja priča ne drži vodu jer nebi volio da se srbima u Crnoj Gori desi ono što gore veli Svetolik Trpković.
 

Back
Top