pomoc oko kupovine stampaca

tiny_m

Početnik
Poruka
24
pozdrav svima, potreban mi je ink-jet kolor stampac koji bi koristila za kucnu upotrebu, oko 20 strana mesecno. posto ne znam sta bi trebala da trazim pri kupovini molila bih vas za savete i da mi preporucite neke modele.

koliko kostaju ketridzi otprilike, ja bi ih nosila na punjenje, ne bih punila sama? receno mi je da trazim stampace koji imaju odvojene ketridze ( crni od onih u boji) da bi lakse mogla da menjam ako mi se istrosi na primer samo crni.

razmisljala sam i o multifunkcijskom uredjaju - stampac, skener i kopir ( ili samo stampac i skener), pa su predlozi i saveti i ovde dobrodosli.
 
Imas sada u Metrou na popustu HP stampac/skener, cena je oko 4300 din, u pc radnjama je 5500 minimum. Cena novih ketridza je 12 i 15 evra. Shta god da kupis izbegavaj neshto shto se zove Lexmark. Takodje, razmisli ako imas vise para o kupovini laserskog stampaca u boji.
 
hvala na predlogu, otici cu da pogledam. nemam bas para za kupovinu laserskog. obisla sam par prodavnica i nasla hp photo smart e3180 (stampac. skener i kopir) oko 7000 i jedan epsonov model oko 5000 dinara. jel neko upoznat sa dobrim i mozda nekim losim stranama ovih uredjaja.

jos jedno pitanje- ako na primer uzmem uredjaj sa kopirom, da li mi se isplati da sama kopiram sebi neke vece kolicine, ili je bolje da nosim u kopirnicu? ako kopiram crno-belo jel kad potrosim crni ketridz moram sve da menjam ili samo crni?
 
Da, kada potrosis crni menjas samo njega.

Sa tim ketridzom mozes da stampas oko 150 stranica. Nov kosta 12 evra * 80 din to je 960 din. Ako je kopiranje 5 dinara po strani * 150 to je 750 din. Ne znam koliko kosta punjenje.

Ne znam tacno na shta se odnosi pitanje - ako mislis konkretno na poredjenje nekih konkretnih modela, onda je potencijalno interesantno kakvi su ketridzi, koliko se strana moze stampati sa njima, koliko kostaju novi, gde se mogu kupiti, mogu li da se pune, koliko se kvare, kolika je garancija na stampac, imaju li neke posebne pogodnosti tipa stampanje fotografija ili skeniranje filma ... To su pitanja za iskrenog prodavca ako ima takvih... Uopshteno govoreci HP i Canon su vrh, Epson je nesto losiji, Samsung je igracka, a Lexmark je dno.

Ako se pitanje odnosi na to koju vrstu uredjaja kupiti. Onda kupiti kolor laser i kvalitetan skener kao posebne uredjaje. Cena eksploatacije je ista, samo shto kod lasera placas odmah, a kod ink jeta na rate. Laser ima kvalitetniju stampu, brze radi, manje se kvari, ne moras stalno da trcis i punih ketridze...

Jedini pravi benefit ink jeta je sto placas na rate, a jedini pravi benefit stampac/skener uredjaja je shto zauzimaju manje prostora. Sve ostalo je na strani lasera i pojedinacnih uredjaja.
 

Back
Top