ASPEKT KOJI NAS NAJBOLJE OPISUJE

looolita

Zainteresovan član
Poruka
291
Zanima me da li ste primetili da vas jedan aspekt iz Vase natalne karte najbolje determinise.
To obicno bude sa najjegzaktnijim aspektom u karti,ali ne mora da znaci.
Kakvo je vase iskustvo?
...Pa da krenemo od sebe....
Ja mislim da mene najvise opisuje jedan od najjacih aspekata u mom natalu a to je konjukcija Mars-Jupiter.Obzirom da mi se ova konjukcija nalazi u trecem polju..(komunikacije sa drugima) i ljudi me najvise dozivljavaju i vide kroz ovaj aspekt.
Aj sada vi..:arrow:
 
Hm mene dva aspekta najbolje opisuju.

Sunce(u 2 kuci) konjukcija Merkur( u 2 kuci) (brbljam dosta ;) i o svemu i svacemu i lako mogu da potrosim novac kada ga imam)
Sunce sekstil Mesec( u 12 kuci) ( Bas otvoreno pokazujem emocije i nije me sramota sto je cudno jer mi je Mesec u 12. trebalo bi da je bas suprotno,ali zbog sekstila je verovatno tako ) Pozdrav svima.
 
definitivno Me0Sa...ovo je dosta jak aspekt u mojoj natalnoj i jako ga i osecam...Sa na 1 50' strelca,a Me na 2,05' strelca R sve to na kraju 8. kuce,pa dosta deluju i na 9.kucu...ovaj aspekt mi dade da racionalno sagledavam stvari,iako moram priznati treba mi malo duze da ukapiram kada su u pitanju stvari vezana za neko ucenje iliti fax...ali,kad ukapiram onda sam tata-mata...:mrgreen:ovaj Me mi je dao da 100 puta padnem jedan ispit,ali mi je zato Sa dao strpljivost,pa zato ja taj ispit ipak polozim...i Me i Sa su u konjukciji sa Ve,pa otuda moje interesovanje za arhitekturu,koju i studiram...zatim,dao mi je da ne pricam mnogo,narocito kad sam okruzena ne bas poznatim licima...ponekad i zamuckujem...

a drugi aspket koji me jako definise je MO90Pl...Mo u lavu u 5.kuci,a Pl u Sco u 8. kuci...zbog ovog aspketa sklona sam da lako planem...i sklona sam emotivnim ispadima...ali isto tako ovaj aspket mi je dao nepogresivu intuiciju kojom se skoro iskljucivo vodim u zivotu...
 
Јао, данас ме је једна девојка подсетила на мој аспект Сунце 180 Марс.
И у праву је, умем да не поштујем мишљење саговорника, ако се не поклапа са мојим.:think:
Морам да радим на искорењавању ове ужасне особине.:idea:
А и тата ми је потврдио поседовање ове врсте нетолеранције...сад се стидим.
 
ne slazem se...planete koje prave najegzaktniji aspket ce nas najbolje opisati nevezano da li je ukljucen ASC ili ne...

hm...pa u neku ruku ja mislim da jesi u pravu ali u biti nas cijela natalna karta opisuje, a srž nas onoga što jesmo je ipak naše prvo polje, vitalna energija, suština ličnosti itd.

ja bih to ovako rekao, najegzaktniji aspekt koji postoji u našoj natalnoj karti je zapravo i najjače, nameće se nad ostalima pa je to možda ono što drugi prvo primijete kod nas.
 
hm...pa u neku ruku ja mislim da jesi u pravu ali u biti nas cijela natalna karta opisuje, a srž nas onoga što jesmo je ipak naše prvo polje, vitalna energija, suština ličnosti itd.

ja bih to ovako rekao, najegzaktniji aspekt koji postoji u našoj natalnoj karti je zapravo i najjače, nameće se nad ostalima pa je to možda ono što drugi prvo primijete kod nas.

U potpunosti se slazem sa tobom.
Prva kuca jeste bitna ,a sta cemo sa onima koji imaju jake stelijume u prvome polju?
Koja planeta tu uzima primat?Ona koja je najbliza ASC,ili se gleda najaci aspekt u okviru prve kuce?
 
jeste bas je tako..meni je prvo Sunce... a to je ono sto je kod mene najupecatljivije..pa Merkur ..reci.
Onda Pluton(mada negde njega najjace osecam mozda sto je on u Skorpiji tj.sedistu),I na kraju Saturn.
Tacno osecam upliv energija bas tim redom kako i planete idu.
 
kad napravimo kompozit odnosa i gledamo početak veze....točno se sve kronološki događalo kako planeti idu.

ja sam imao na jednom primjeru ac jarac, uran, saturn, neptun....

iznanadan dogovor za susret - uran
čekanje pod jednim satom - saturn
i love on the first sight - Neptun
 

Back
Top