A KO BI DA PROTERA DRUGARSTVO

Dragi moji ptijatelji, drugovi, drugarstvo je "svetinja" JA verujem u NJEGA a zelim da to činite i VI. Zavetovao sam se ovde a i u stvarnom životu da ću ceniti, poštovati i voleti svoje drugove i prijatelje. Da li ste i Vi to učinili. Pozdravljam VAS punim srcem.:D
 
Spasilda je Mahi i Jopeu drugarica...:):):)
:D Kiss od nas
sunni9.gif

Imaj na umu da
su veliki uspjesi i
velike ljubavi spojeni sa velikim rizicima.
Kad gubiš nemoj izgubiti pouku koju iz toga
mozeš izvući.
Nemoj dozvoliti da zbog malog nesporazuma
izgubiš veliko prijateljstvo.
Podijeli svoje znanje sa drugima.
To je put da postaneš besmrtan.
Presudi svoj uspjeh po onome čega si se
morao odreči da bi to postigao.
Ne smij se snovima drugih ljudi.
Živi dobrim i časnim životom.
Kada ostariš moći ćeš se osvrnuti i pri tom još
jednom uživati u životu.
(Dalay Lama)

sunni9.gif
 
I ja sam smatrala da je prijateljstvo veoma, veoma vazan dio zivota bilo kog covjeka,bez obzira da li je covjek star,mlad,bogat,siromasan...Mislim da je prijateljska ljubav po mom shvatanju imala prednost nad mnogim drugim ljubavima...Ali i ta ljubav zna da bude nesrecna i da razocara i da zaboli.
Mora se i u drugarstvo ulaziti oprezno i ne davati cijelog sebe.
 
Drage moje drugarice i drugovi. Drugarstvo može da ga ima, i ima ga, ali nikada ne može da izumre. Neću reći umre. Negujmo ga. Što više ljubavi i njemu, biće više ljubavi u nama. JA Vam nudim srce, osmeh, raširene, drugarske, ruke. Prihvatite sve to. Život broji dane. Ne dozvolite da prođu uzalud.
 
I ja sam smatrala da je prijateljstvo veoma, veoma vazan dio zivota bilo kog covjeka,bez obzira da li je covjek star,mlad,bogat,siromasan...Mislim da je prijateljska ljubav po mom shvatanju imala prednost nad mnogim drugim ljubavima...Ali i ta ljubav zna da bude nesrecna i da razocara i da zaboli.
Mora se i u drugarstvo ulaziti oprezno i ne davati cijelog sebe.



Ja uvek dajem sebe kompletno... uživam u prijateljstvu, a ako se ono nekim slučajem prekine, smatram to neminovnošću i uz moto "Ko zna zašto je to dobro" idem dalje kroz život! Imam srećom mnogo više prijateljstava koja traju, ponosim se mojim prijateljstvom sa drugarom iz vrtića, sa dve drugarice iz OŠ , i danas su mi, posle ko zna koliko godina najprisnije prijateljice. Imam i puno "mlađih" prijateljstava u kojima zaista uživam, a o onih par koji su prestali da to budu i ne razmišljam. Uostalom, verovatno da i nisu bila prava prijateljstva kada su tako skončala!

Stekla sam i nekoliko prijateljica i prijatelja upoznavši ih preko interneta i baš uživamo u druženju i u realu!
Verujem u drugarstvo i prijateljstvo, kao i u ljubav!
 
Pa Spasilda nismo svi isti i bolje sto je tako.Tebe ako iznevjeri prijatelj ti kazes "nastavis dalje" i to je osobina kojoj se divim.Vidis, mene kad iznevjeri prijatelj ja posle toga dugo stojim u mjestu i kad napokon skupim snagu da krenem dalje nikad vise ne mogu krenuti sa onim povjerenjem koje sam imala prije.Jednostavno kada me povrijede ljudi kojima sam vjerovala to ostavi tragove kojih se nikad ne oslobodim.
 
Drugarstvo je korak do prijateljstva , moze se, a ne mora razviti u pravo prijateljstvo.
Drugari se vise druze u stilu "kako cemo-lako cemo", slavljima, lepim trenutcima...
Prijatelj je tu i kad Ti je tesko, u nevolji isto kao i u radovanju
Ja volim da kazem svojim prijateljima : hvala za krv :D
 
Ja sam vjerovala da imam pravog prijatelja i jako mnogo ulozila u to prijateljstvo.Bas sam se iskreno trudila da budem tu uz njega kad je potrebno,trudila se da ga razveselim kad je tuzan,da ga utjesim kad je povredjen.Nikad ali bas nikad nisam mu rekla "necu ili ne mogu".Mislim da sam bila prijatelj kakvog bi svi od nas pozeleli da imaju.Ali on se navikao da ja budem ta koja se uvijek javlja prva,koja treba da razumije,koja prasta sve...Ode,ne javlja se danima,pa se vrati,pa bude tuzan,pa se pojavi neki stari prijatelj s kojim provodi vrijeme,pa ne pise,pa salje neke sluzbene i hladne poruke kao da sam nesto kriva.A ja danima razmisljam sta je,zasto se ponasa tako.Sad me jednostavno ne zanima.Svi mi imamo granicu strpljenja.Prelije se casa i nestane prijateljske ljubavi .Taj prijatelj postane obicni poznanik kao i ostali,jer nemate vise snage da trpite cudnu narav,navike i raspolozenja.Na pocetku patimo ali posle upoznamo neke nove ljude i druzimo se i pazimo da se ne prevarimo opet.Ko god zeli da ima pravog prijatelja mora znati da prijateljstvo mora biti obostrano razumjevanje pa ponekad i obostrana zrtva.
 
U pravu si zatocena, prijateljstvo, kao i svaki drugi ljidski odnos, mora biti obostran...

I kada nije tako covjek moze da bude povrijedjen i da pati potpuno isto kao kad bude prevaren i izdan od partnera.Kad nekog volis postajes ranjiv bez obzira da li je to ljubav prema prijatelju,partneru,djeci...E zbog toga ja ne mogu da kazem "idem dalje i briga me ako me je prijatelj iznevjerio".Nikad nisam povrsna i u sve ulozim mnogo.Kada se desi da prijateljstvo nestane ,uvijek sam mirne savjesti jer znam da sam dala sve da se prijateljstvo odrzi.
 
Da, drugarstvo je korak ili most do prijateljstva. Ako uspemo, makar i jedan most prijateljstva da sagradimo, cuvajmo ga jer je prijateljstvo veoma vazno u zivotu svakog coveka, bez pravih prijatelja covek je "osakacen" . Mnogo je truda i strpljenja potrebno da bi prijateljstvo opstalo, ali ako postoji volja, razumevanje, srce i dusa, niko ne moze srusiti most koji veze prijatelje.
:D:heart::D
 

Vrijeme prolazi.
Život se događa.
Distanca razdvaja.
Djeca odrastaju.
Ljubav blijedi.
Srca se slamaju.
Karijere se završavaju.
Poslovi dođu i prođu.
Roditelji umiru.
Kolege zaborave usluge.

Ali, prijateljice ostaju tu, koliko god vremena i milja
bile daleko od tebe.
Prijateljica nikada nije toliko daleko da ne može biti tu kad je potrebna.
Kad budeš morala hodati tim usamljenim putem i kad budeš morala hodati sama, tvoje prijateljice će biti tu sa strane tog puta navijajući za tebe,
moleći se za tebe, trudeći se za tebe,
intervenirajući u tvoje ime i čekajući te na kraju puta širom otvorenih ruku. Nekada će one čak i
prekršiti pravila i hodati pored tebe. Ili će uletjeti i iznijeti te s puta.
Moje prijateljice blagoslove moj život!
Svijet ne bi bio isti bez njih, ne bih bila ni ja. Kad smo započele ovu avanturuzvanu ženskost, nismo imale pojma o nevjerojatnim radostima i tugama kojesu nas čekale. Niti smo znale koliko ćemo bitipotrebne jedna drugoj.
Svakog dana smo potrebne jedna drugoj i dalje.

ruke-1.jpg

mostovi_DM.gif
 
Prijateljstvo

Pricati-
sa saznanjem da je neko tu ko ne samo da cuje, nego i slusa.

Cutati-
sa saznanjem da je neko tu ko i tisinu moze podneti.

Plakati-
sa saznanjem da je neko tu ko ne samo da (nestrpljivo) ceka, nego (zaista) ceka.

Smejati se-
sa saznanjem da je neko tu ko ne ismejava, nego se zajedno s tobom smeje.

holdingbackthefloodbyarcipello.jpg
 
shake3a.gif




....osoba je kojoj su u životu prijatelji najpotrebniji....kojoj je potrebna prisutnost drugih i tuđa blizina. Kojoj su prijatelji lek za sreću, zabavu , smeh....
...Ona je osoba koja voli biti sretna, nasmejana i vesela...koja poštuje svoje prijatelje i koja ih voli!...koja ih ne podcjenjuje i ne sputava, već ih podržava i hrabri!....
Osoba je koja ima jako puno prijatelja, jer ima jednu relativno pozitivnu osobinu; veru da nito nije savršen;svato je poseban na svoj način!...Tuđe vrline treba poštovati, a mane pomoći izliječiti!....
..od malena ima jako puno prijatelja, u svakome traži nešto pozitivno, nešto dobro...često puta zrači pozitivnom energijom, smijehom i veseljem..
..kada je tužna potrebna joj je prisutnost i uteha drugih, te njihova ljubav...
 
Gledam,čitam, uzivam i divim se. Drugarstvo. Oh!!! Kakve lepote u srcu i duči, kada pomislim na tu jednu jedinu reč. Reči, imaginarni pogled u nik, lepa reč, a da li je to stvarnost. Verujem, mnogima. Neke moje drage, ali nepoznate, drugarice sa foruma to znaju. Ja ih cenim iposčtujem. Verujem u njihovu reč u zakletvu na drugarstvo. Pozdrav drage moje....drugarice.:o
 

Back
Top