12 najznacajnijih vozila

Marauder

Elita
Poruka
23.575
Evo sta kaze Time magazin

Ford Model T 1908-1927
model_t.jpg


Chrysler Airflow 1934-1937
airflow.jpg


Volkswagen Beetle 1938-2003
beetle.jpg


Ford F-Series 1948-
f150.jpg


Chevrolet 1955
chevy_1955.jpg


Honda Civic 1972-
civic.jpg


Toyota Corolla 1966-
corolla.jpg


Mini 1959-2000
mini.jpg


Plymouth Voyager 1984-2000
voyager.jpg


SUVs 1990s-
explorer.jpg


Toyota Prius 1997-
prius.jpg


Tata Nano 2008-
tata_nano_0110.jpg
 
По чему им је значајан Мини Морис? Енглези здипили идеју од Италијана са Фиата 500 и 600 и сад је то као ауто бог зна какав? А Ајкула, први ауто са хидрауличним огибљењем? А ТА, први са предњим погоном? А НСУ РО80, први са Ванкеловим мотором? Није та листа ни за к...ц!:evil:
 
По чему им је значајан Мини Морис? Енглези здипили идеју од Италијана са Фиата 500 и 600 и сад је то као ауто бог зна какав? А Ајкула, први ауто са хидрауличним огибљењем? А ТА, први са предњим погоном? А НСУ РО80, први са Ванкеловим мотором? Није та листа ни за к...ц!:evil:

verovatno @marauder nije sastavljao listu,tako da nije on kriv...

inace, mini moris ima znacaj za engleze,kao za nas fitja, samo za njih mnogo veci znacaj...najmanji auto sa najvise prostora unutra - to je bila ideja napraviti. A i dosta je prodato ovih malih morisa...
 
verovatno @marauder nije sastavljao listu,tako da nije on kriv...

inace, mini moris ima znacaj za engleze,kao za nas fitja, samo za njih mnogo veci znacaj...najmanji auto sa najvise prostora unutra - to je bila ideja napraviti. A i dosta je prodato ovih malih morisa...

Знам да није он саставио, али оног ко јесте на колац!:evil::D
Ја знам да је Морис имао значај за Енглезе, али кажем да је идеја мазнута од Италијана. Ипак су они први направили Тополино руководећи се том филозофијом (што мање а што више), па касније и нашег Фићу, који се појавио пре Мориса... Енглези су само мазнули идеју и мало је прерадили (ко што сад раде Кинези са свим аутомобилима), срам и' било!:D
 
ja bi tu listu drugačije sastavio, ali na osnovu prodavanosti i traga u istoriji...
Mrzi me da kačim slike

-Audi Quattro (prvi velikoserijski auto sa pogonom na sva 4 točka)
-Citroen 2 CV iliti "Spaček" - auto koji je osvojio svet jednostavnošću a udobnošću (u to vreme)
-Citroen traction avant - prvi masovni auto sa pogonom na prednje točkove
-Citroen ID (DS) )poznata "ajkula"...svi znamo zašto
-Ford model T - Thin Lizzy - prvi auto na svetu, pravljen na traci, znači masovno
-Ford Mustang (1964) - prvi sportski auto za običnu raju
-NSU RO 80 - prvi automobil sa "Wankel" mtorom...nije uspeo na tržištu, ali je bio zanimljiv pokušaj proguravanja vankel motora u masovnu proizvodnju
-Porsche 911 - prvi sportski auto sa vazdušno hlađenim motorom, preuzetim sa bube i prerađenim. Konstruisao je unuk Ferdinanda Poršea (otac bube)
VW buba - komentar nije potreban
Renault Espace - auto koji je prvi takve vrste na svetu - kombinacija kombija u putničkog vozila
VW Golf 1 - verovatno tržišno najuspešniji automobil na svetu
Jeep Willys - promenio tok drugog svetskog rata, prvo terensko vozilo takve vrste

To je neki moj izbor...možda sam nešto propustio
 
Главни фактор би требао да буде колико су та кола оставила трага у аутомобилској индустрији.
Техникча достигнућа у односу на конкуренте
Однос цене и квалитета.
Годишњи ниво продаје.
Колико се година производе....
 
Знам да није он саставио, али оног ко јесте на колац!:evil::D
Ја знам да је Морис имао значај за Енглезе, али кажем да је идеја мазнута од Италијана. Ипак су они први направили Тополино руководећи се том филозофијом (што мање а што више), па касније и нашег Фићу, који се појавио пре Мориса... Енглези су само мазнули идеју и мало је прерадили (ко што сад раде Кинези са свим аутомобилима), срам и' било!:D

maznuli su ideju,ali to ljude nije interesovalo. Budimo relni,coveku se svidja mini moris, nije skup i sve je kako treba, kaze mu neko: maznuta ideja od italijana. On ce da kaze: dobru su ideju maznuli i uzece ga...
 
Знам да није он саставио, али оног ко јесте на колац!:evil::D
Ја знам да је Морис имао значај за Енглезе, али кажем да је идеја мазнута од Италијана. Ипак су они први направили Тополино руководећи се том филозофијом (што мање а што више), па касније и нашег Фићу, који се појавио пре Мориса... Енглези су само мазнули идеју и мало је прерадили (ко што сад раде Кинези са свим аутомобилима), срам и' било!:D

Ako ces gledati situaciju tako, onda je cela auto industrija maznula ideju Forda o masovnoj proizvodnji vozila koga svaki gradjanin moze kupiti.
 
Pa kad je stavio 4 francuza :D
Ajde da sastavimo mi listu, ali da kriteriji budu jasni.

Од та 4 2 би се нашла на мојој листи (ТА и ДС), за Спачека се не бих сетио, Реноа би јер је већ био у избору за аутомобил века.
Што се тиче Мориса, не ради се о филозофији приликом куповине, већ о томе да се тај ауто велича као да је нешто револуционарно, први пут виђено, а није.:D
 
sve je super... ali su zaboravili Golfa... iako ga ne volim, on je ipak vodeci auto u klasi. Obelezio auto industriju i svi u klasi se uvek porede sa njim. Znaci, postavio reper.
Dalje, polovina od pomenutih modela se nije nikad ni prodavala u vecem procentu od 0,001 u EU i ne vidim odakle nekome ideja o "znacajnijem" autu iz te liste.
 

Back
Top