Zasto mislite da dobro procenjujete ljude?

Truman

Elita
Poruka
22.709
Zanima me sledece - mnogo puta sam cuo kako jedna devojka/zena kaze drugoj: - Mogu da procenim osobu za 3 minuta sa 99 posto tacnosti ( parafraziram ), i pri tome to kazete onako pune sebe :) kao da se medjusobno takmicite u tome ko to bolje radi. I muskarci imaju obicaj da komentarisu druge ljude, njihove postupke itd., ali iz usta nekog muskarca nikada necete cuti ovu izjavu. Dakle, zasto to mislite?
 
I dalje nisam dobio odgovor zasto je zenski pol tako ubedjen da dobro procenjuje, ja to nisam primetio, samo mozda vise pricati o procenama...No, sacekajmo, da vidimo sta ce druge cure sa ovog foruma da kazu :)

p.s. Naravno ima i onih zena koje to ne tvrde, da ne pomislite da to kazem za sve...
 
Zanima me sledece - mnogo puta sam cuo kako jedna devojka/zena kaze drugoj: - Mogu da procenim osobu za 3 minuta sa 99 posto tacnosti ( parafraziram ), i pri tome to kazete onako pune sebe :) kao da se medjusobno takmicite u tome ko to bolje radi. I muskarci imaju obicaj da komentarisu druge ljude, njihove postupke itd., ali iz usta nekog muskarca nikada necete cuti ovu izjavu. Dakle, zasto to mislite?

Ovo sam cesce cula iz muskih a ne zenskih usta! I to, kada izadjes prvi put sa deckom a on ti posle nekih pola sata kaze kako on zna takve kao ti, i tome slicno, jer je on uspio da izradi citav tvoj psiholoski profil.........ma pametnica, rodila ga majka!

Volim da posmatram ljude, pratim njihove reakcije, poglede, i rijetko pogrijesim u procjeni, osim kada je prvi utisak u pitanju, njemu ne vjerujem, treba vremena da bi shvatio kakav je ko.........
 
Zanima me sledece - mnogo puta sam cuo kako jedna devojka/zena kaze drugoj: - Mogu da procenim osobu za 3 minuta sa 99 posto tacnosti ( parafraziram ), i pri tome to kazete onako pune sebe :) kao da se medjusobno takmicite u tome ko to bolje radi. I muskarci imaju obicaj da komentarisu druge ljude, njihove postupke itd., ali iz usta nekog muskarca nikada necete cuti ovu izjavu. Dakle, zasto to mislite?
e ja nešto netačnije davno ne pročitah. ja tu izjavu u 5 od 6 slučajeva čujem od muškaraca.
 
Takodje vrlo brzo procenim ljude....ali....na zalost tu ''sposobnost'' imam samo za osobe..koje me ne zanimaju preterano..

Zaključak: ne zanimaju te puno, nisi uspeo ni da ustanoviš koliko si eventualno pogrešio u proceni..... oni koji te zanimaju vremenom su dobili neke osobine koje nisi uočio u startu. A prvi utisak itekako ne mora da bude ispravan. A može, mada vrlo retko.....


Mnogo loše procenjujem ljude. Ali to je zato što se i ne trudim da ih preterano procenjujem, baš dok ne počnu da me interesuju iz ovog ili onog razloga.
I da, primetila sam da žene to često vole da kažu, a muškarci i inače ne vole da pričaju o takvim stvarima, pa ne znam šta bi mi odgovorili da ih pitam (kad bi me, eto, interesovalo).
 
I to, kada izadjes prvi put sa deckom a on ti posle nekih pola sata kaze kako on zna takve kao ti, i tome slicno, jer je on uspio da izradi citav tvoj psiholoski profil.........ma pametnica, rodila ga majka!
Da. Ali nikada neće reći "ja umem da procenim ljude" (ta rečenica izlazi češće iz ž. usta, moje opažanje), muškarci tako nešto i ne dovode u pitanje već se podrazumeva da te je "pročitao" :lol:
Al' stvarno.
 

Back
Top