ribolov na sarana

marko1213

Početnik
Poruka
6
saran se nalazi na dubini od 10 do 5 metara njega mozemo da ulovimo na hleb na boilu na glistu i kukuruz secerac a da bih uhvatio kapitalca morao bih da imas nailon 0.40 stap dvodelni a primamu kukuruzno brasno i morao bih baciti na podvodno uvek se saran lovio na podvodno morate ga cekati oko 6 do 8 sata do tada mora da se uhvati sigurno
 
sto se lova sarana tice nalazi se na toj dubini,ali zavisi od vode,na Moravi ga pecamo na dubinama izmadju 2 i 3 metra,a nekada se ceka danima na udarac,ja ga pecam na plovak iskljucivo,i za sad sam imao uspeha,nije pravilo saran-dubinac,a hvatao sam ih od crva,larve(ver de vas)kukuruza,do hleba,tako da izuzetak ne potvrdjuje pravilo!!!
 
Kod Kalabe u Ćupriji na ribnjaku nas desetorica imalo u proseku po 50-ak kg šarana za 4h na štekove-to je preko pola tone.Jel i ovo spada u privredni ribolov?
P.S.Čovek nas pozvao da mu izlovimo malo ribe za slavu jer mu nivo vode nije omogućavao da vuče mrežu-nismo ni mi verovali da može toliko da se upeca-ludnica!
 
saran se nalazi na dubini od 10 do 5 metara njega mozemo da ulovimo na hleb na boilu na glistu i kukuruz secerac a da bih uhvatio kapitalca morao bih da imas nailon 0.40 stap dvodelni a primamu kukuruzno brasno i morao bih baciti na podvodno uvek se saran lovio na podvodno morate ga cekati oko 6 do 8 sata do tada mora da se uhvati sigurno

Sve je to nebitno kad imas flasu sa krecom.
Na kojoj god da je dubini izletece na povrsinu.:lol:
 
saran se nalazi na dubini od 10 do 5 metara njega mozemo da ulovimo na hleb na boilu na glistu i kukuruz secerac a da bih uhvatio kapitalca morao bih da imas nailon 0.40 stap dvodelni a primamu kukuruzno brasno i morao bih baciti na podvodno uvek se saran lovio na podvodno morate ga cekati oko 6 do 8 sata do tada mora da se uhvati sigurno

Ko bi rekao da je tako jednostavno. A jel za primamu koristis kukuruzno brasno od neke posebne sorte (hibrida) ili to nije bitno? A jel primamu moram baciti podvodno i kako se to radi? Molim te pojasni vreme cekanja, da li da ga cekam izmedju 6 i 8 casova pre podne, posle podne ili je potrebno 6-8 sati cekanja? Ja trenutno imam nailon Shimano Technium - Specimen Carp Line 15lb/0.38mm, da li je to dovoljno ili bas mora 0.40 da bi ulovio kapitalca?
 
Ko umije njemu dvije (kile),ja sam na 0,12 glavni najlon (da li je bese bio neki Shimano) i 0,10 predvez (neki Samurai),i 0,18 Drennan Carbon Match (NAJBOLJE udice koje sam koristio) izvukao divljaka dvokilasa na dva CRVA,i to na obican petljas,bilo je tmurno vreme pa me mrzelo da rasklapam match (a uvek mi stoji jedan petljas u torbi) i eto,saran je cudo,dodje on na sve,od crva preko puza,gliste,nokle,kukuruza,bojle pa cak i zito voli!!
Pozdrav 8)
 
Nemojte ljudi ko boga vas molim! Ko nije tako nešto upecao misliće da lažete.Ovi moji Jagodinci ako ne namotaju 0,40 mm za šarana ne mogu da spavaju normalno-sve se znoje i prevrću-da im ne pokida.
Pa da, na bolonjez ili meč ovo pije vodu,ali na štek ipak stavljam jače:gumica 1,6 mm Browning Pure Latex,struna 0,14-0,18 mm Tubertini Gorila-direktno, a udice od 18 do 4 Owner,plovci na jezeru od 4x14 do 2 g najčešće Perfect Carp 1.Često sam gubio ribu za ribom dok ne stavim veliku udicu i onda nema promašaja i spadanja.
 
Ja sam za sarana koristio 0,30 i sok predvez od nekih 3 duzine stapa od 0.35 i to je bilo sasvim dovoljno,mada kod mene i nisu bas nesto krupni sarani,najveci prosle godine mozda 7 i nesto kila,tako da nam neke monstruozne debljine najlona ne znace nista za sarane 2-5 kila,mada cesto vidim ljude koji dolaze sa najlonima bar 0.50,sta li misle da pecaju sa tim,da katapultiraju sarane u livadu iza pre nego sto uopste pocnu da se bore!?!?
Pozdrav 8)
 
Ja sam za sarana koristio 0,30 i sok predvez od nekih 3 duzine stapa od 0.35 i to je bilo sasvim dovoljno,mada kod mene i nisu bas nesto krupni sarani,najveci prosle godine mozda 7 i nesto kila,tako da nam neke monstruozne debljine najlona ne znace nista za sarane 2-5 kila,mada cesto vidim ljude koji dolaze sa najlonima bar 0.50,sta li misle da pecaju sa tim,da katapultiraju sarane u livadu iza pre nego sto uopste pocnu da se bore!?!?
Pozdrav 8)
pa takve sarane ja pecam na 0,14 i ponekad je i to mnogo debeo najlon
 
a sto se owner udica tice ja koristim soda light od 18-10,i kappa2 u istim velicinama,bolje udice nisam koristio,ko ne veruje neka proba,a najlon koristim trabuco match-sinking mogu vam reci da bolji najlon za match pecanje nema,nije skup,male je memorije,lepo leti sa masinice,i tone ko lud,a veglere trabuko koristim sa ili bez otezanja,kazu da je dovoljno 5-6 veglera,NIJE DOVOLJNO,uvek ti treba neki poseban za tu vodu,ali ako zalite jos nesto da znate pitaj te ,sve sto znam cu vam objasniti detaljno
 
Da te udice i ja koristim-odlične su.Fiksni plovak mi je i do 10 g, a waggler i do 20 g.Takav plovak pravilno opterećen-da viri samo vrh 2-3 cm je osetljiviji od 3 puta lakšeg koji je loše kalibrisan.
 
Da te udice i ja koristim-odlične su.Fiksni plovak mi je i do 10 g, a waggler i do 20 g.Takav plovak pravilno opterećen-da viri samo vrh 2-3 cm je osetljiviji od 3 puta lakšeg koji je loše kalibrisan.
sto se owner udica tice jako su dobre ali na garasima su mi se jako brzo tupile,pa sam morao da silazim do Arandjelovca da kupujem neke robinson koje su mi preporucili lokalni ribolovci nisu bile lose ali nije to to.A sto se veglera tice ja koristim mosela team sa i bez promenjljivog otezanja,pokazali su mi se fenomenalni,ono sto pise na njima to je to,a nisu ni skupido 120din se krecu,jako su osetljivi,a balansirani su odlicno,po nekad ni sam ne mogu da verujem kolko mogu da lete!
 
Kakav crni Robinson, ako ideš na Garaško jezero svrati do Batare u Aranđelovac. Ima odličnu prodavnicu, takmičar je i neće ti uvaljivati neki bofl 064/140-24-58.Ja sam se letos kod njega snabdeo za celu sezonu, a i kupio nov Trianin štek za šarana.
 
Kakav crni Robinson, ako ideš na Garaško jezero svrati do Batare u Aranđelovac. Ima odličnu prodavnicu, takmičar je i neće ti uvaljivati neki bofl 064/140-24-58.Ja sam se letos kod njega snabdeo za celu sezonu, a i kupio nov Trianin štek za šarana.
robinson udice imaju jednu prednost,tamo gde se mnogo kida,nije ti zao da stavis jeftinu udicu,jer znas da ces da je pokidas pre ili kasnije,tako da,mi nije zao da ih kidam kad pakovanje kosta 50din. ili manje,a na vodama gde je situacija malko bolja idu najbolje,naravno OWNER,pitaj zokija,kakve koristim.
 

Back
Top