RIBOKRADICE

Samuelo

Početnik
Poruka
20
Reka Tamis.
Ova reka sada preko zime vrvi od ribokradica.Zakupac ovih voda ne radi ama bas nista po tom pitanju. Mozda su do sad oduzeli bezbroj mreza a gde su ribokradice po imenu i prezimenu?
Zasto ne postavljaju zasede kod otkrivenih mraza.
Mozda pravosudje ne kaznjava krivce ali je vazno da da se prave dosijei ribokradica tako da kad se bude jednom sprovodio zakon, budu kaznjeni i za ono sto su godinama krali.
Da ne spavaju na miru i da strepe od onog sto ce ih jednom stici.
Ribocuvari koje ja poznajem su bivse ribokradice a za njihovo postenje i milicija zna.
Zbog njihove proslosti mnogo puta oprastaju ribokradicama i ne prijavljuju ih, cak im i mraze vracaju ili daju.
Prijave nepravilnosti na vodama upucene Ribolovackom Savezu Vojvodine su mnogo puta zanemarivane tako da ribocuvari samo delimicno obavljaju svoj posao , a ribokradice potpuno. Prosle godine su bili jako vredni na kontrolama dozvola tako da je vecina ribolovaca kupila cak i po dve dozvole.Od svake prodate dozvole su duzni po zakonu o zakupu voda da poribljavaju reke . Na njihovom sajtu ima malo podataka o tome (mogli bi da azuriraju sajt i da otvore neki forum na njemu koji bi verujem bio nocna mora za njih i njihov nerad) kad sam kod sajta jos nije uradjen ni kalendar takmicenja za 2004 godinu ,to nam puno govori o sajtu ai o njima.Treba da se ukine ono ,,Savez,,iz njihovog imena jer su oni obicna firma koja je zakupila reke i raubuje ih.
 
protiv istine se ne moze,te samo jedno nam preostaje,pomozimo ljudima da isprazne reke,a sutra kad ih deca budu pitala,gde je riba da vidimo sta ce da im kazu,postoji li neko odgovoran za nase jadne vode,za nemar,i javasluk bi trebalo da neko debelo ispastra,ali na zalost ovo je srbija jos uvek,i sve sto je drzavno je za njih nicije,NA ZALOST IMA NAS KOJI JOS VOLIMO OVU ZEMLJU I MAKAR MALO BRINEMO O NJOJ,I JOS JEDNOM NA ZALOST NISTA NE MOZEMO DA UCINIMO PO PITANJU CUVANJA ONO GA STO JE NICIJE A PRIPADA SVIMA NAMA....
 
I obradjujemo je,ali sa vodama nije tako lako,cistih voda je sve manje,a niko od ovih sto kradu ribu na sve nacine ne misle sta sutra (mislim da se i ti udruzujes nesto sa onim krivolovcima u temi Gde pecate,ako se ne varam)!?
Sumnjam da je iko od njih pomislio da li od hlora ili kreca ili dinamita koji bace u vodu ugine bas samo onih nekoliko riba koje isplivaju,da li shvataju da time truju i unistavaju najvise MLADJI,a pored njih i alge,skoljke,racice i ostala sitna bica i vodene biljke kojima se ribe hrane,i sad meni uopste nije jasno kako neki od vas mogu da budu toliko ravnodusni,dal stvarno mislite da je to samo tek koje kilo ribe koje jedva da vredi bacenog dimanita,hlora ili kreca ili vam je krivo sto i vi tako ne"lovite"(ribolovci nek citaju MASAKRIRATE) ribe!?!?
Pozdrav 8)
 
samo otimajte,kradite,mi koji volimo vodu cemo i dalje da pecamo,nama je bitno da smo na vodi,malo nas ide zbog ribe na pecanje,samo se pitam jedno GDE VAM JE SAVEST ali ito nije bitno,bitno je to sta ces reci deci kad te ribe vise ne bude,ni divljaci,ni gljiva,sta onda,umest da se potrudis da nedjes posao kao ja sto se trudim da ga nadjem,da mogu mirno da spavam,od svoje savesti,ne kradem,ne otimam,ne ubijam,bitan mi je mir i sum vode...
 
@debeljan

Ja bi ih sve pohapsio i pod strazom naterao da uredjuju obale iste te reke koju unistavaju.To bi im bilo zaposlenje i opamecivanje.Takvi kao on cine da nas svet gleda u negativnom svetlu. Jedan nas zemljak je u Holandiji lovio ribu dinamitom. Holandjani su ga uhapsili i oslobodili jer u njihovom krivicnom zakonu ne postoji definicija takvog krivolova. Nisu mogli ni da zamisle da postoji takva osoba.Zato su ga poslali na psihijatriju na posmatranje.
 
Ma naravno, krivolovci profesionalci drze jezik za zubima.
Ovi sitni krivolovci sto rade pomocu stapa i kanapa su amateri i njih ne treba proganjati.
Neka ih nek se malo i oni zabave, taj njihov krivolov nije stetan, to sto odnesu dvadesetak komada
je minorno i zaista je smesno.
Ja znam coveka koji ima ribarnicu, on ima citave ekipe ribokradica koje ga snabdevaju.
To su vec maheri, koji imaju i firme i citavu organizaciju.
Oni love sa ogromnim agregatima, imaju organizovan transport i svu opremu.
Pazario sam od tih ljudi za svetog Nikolu sarane.
Imali su divljaka od 12 do 20 kila celu prikolicu.
Smudjeva , somova celo brdo, a belu ribu su bukvalno delili umesto kusura.
 
Svakako ovakvi postovi ne doprinose ugledu ni ribolovaca ni lovaca, ali cinjenica je da krivolovaca ima i to na tone. I bez Sinedina i njegovih postova.
Nista nije bolja ni situacija u lovstvu, lovista prazna, krivolov cveta, krivolovci nevidljivi i ne mogu se uhvatiti, a i kako da lovocuvar uhvati sam sebe?
A dal ce da bude ribe u reci ili divljaci u lovistu, zabole ih, nemaju oni tu svest da i posle njih treba da ostane nesto, za sutra....

Sta ciniti?
Prozivati ih javno na forumu, pisati ko je to i gde krivolovi ?

Evo, bobanms, ko su te velike ribokradice?
 
Sto mi nema posta????:shock:
Avetinjo, sta sam lose napisao?
Pisao sam da isti problem ima i u lovstvu...sta da radimo itd...ako sam nesto omasio ili uvrdio nekog, izvinjavam se.
 
Pre sest meseci je na Adi u Beogradu doslo do organizovane kradje ribe, gde je za samo tri dana odnet ulov predvidjen za celu godinu. Njih stotinak je doslo organizovano i mrezama izvadilo nekoliko tona ribe i niko nije mogao da ih zausavi. Katastrofa.
 
Mislim da sam citao o tome ali nesto si ti tu pobrkao,nisu dosli sa mrezama,nego su dosli sa dzakovima i gomilom stapova na mesta ekstra nahranjena prilikom takmicenja sarandzija i sve sto je naletelo (a zna se koliko se sarana ulovi otprilike na dobroj vodi i razradjenom mestu za 3 dana) su trpali u dzakove i nosili,tako da se procenjuje da je odneto oko 2 tone ribe!
Pozdrav 8)
 
Mislim da sam citao o tome ali nesto si ti tu pobrkao,nisu dosli sa mrezama,nego su dosli sa dzakovima i gomilom stapova na mesta ekstra nahranjena prilikom takmicenja sarandzija i sve sto je naletelo (a zna se koliko se sarana ulovi otprilike na dobroj vodi i razradjenom mestu za 3 dana) su trpali u dzakove i nosili,tako da se procenjuje da je odneto oko 2 tone ribe!
Pozdrav 8)

Mislim da je bila prica da su i tokom samog takmicenja prevrsili svaku meru i napravili pomor. Jer je nakon toga pecanje bilo zabranjeno.
 
Tokom takmicenja su mogli napraviti pomor SAMO ako su takmicari bili nepazljivi pa im je puno sarana uginulo zbog toga ALI posto je to bilo takmicenje na Evropskom,ili cak Svetskom nivou,tesko da je tu bilo tako nepazljivih ljudi,ti ljudi znaju da postupaju sa ribom,a dok traje takmicenje pecanje"amaterima"na toj vodi je zabranjeno da ne uznemiravaju takmicare,posle takmicenja je nastao pokolj!!
Ovo je malo siri problem koji nema toliko veze sa ribokradicama kako ih mi znamo,znaci mreza,struja,hlor i ostali rekviziti cime su punili dzakove ribom,ovde je rec o idiotima organizatorima koji su poribili vodu pred takmicenje,a to se tako ne radi,da su je poribili recimo prethodne jeseni do ovog leta bi se riba potpuno adaptirala i izgubila one"ribnjacke"navike hranjenja pa bi onda izostali"rekordni"ulovi jer su sirotani tek izasli iz jaslica i jos su imali naviku da dodju odmah kad im serviras hranu,a kad su takmicari oticli dosli su"amateri"koji su na tim mestima samo vadili sarane kao na traci i skoro NIJEDNOG nisu vracali,riba je bila gladna i naviknuta da se hrani na"aport"i eto katastrofe!!
Pozdrav 8)
 
Ljudi pa o cemu vi pricate!? Ada Ciganlija je tako malo jezero da 3 penzionera sa zaribalim kukovima mogu da ga odrzavaju i kontrolisu izlov bez problema. Postoje metode koje sprecavaju tako veliki izlov ali nisu primenjivane sve dok se iz jezera nije izlovio veci deo prethodno ubacene ribe... Zasto nisu primenjene te metode (npr. ogranicen broj komada po ribolovcu)? Treba uzeti u obzir da je riba izlovljena radnim danima, a vecina ribolovaca radi negde i u ribolov idu vikendom. Znaci da nije bio veliki broj onih koji su lovili. Da bi ribolovci koji "pecaju" stapovima odneli 2 tone ribe to mora da bude radna akcija i da se danonocno lovi. A pored svega treba i odneti povremeno ulov kuci. Pa u dzak od krompira ne staje vise od 30kg! Siguran sam, ali na zalost ne mogu da dokazem, da su ribu iz jezera odneli isti oni koji su ga poribili odnosno oni koji ga "cuvaju". To je bio period pred posne slave pa su resili malo da zarade povoljno prodajuci ribu. Uostalom, ribolov je bio zabranjen do kraja 2007. A evo jos uvek nije dozvoljen u 2008.
 
Naročito dobro se lovi na taze poribljenoj vodi.Kad smo poribljavali bagrdansko jezero, posle par dana se toliko pecalo da je svako mogao da uhvati po 20-30 kg šarana i babuške.Naravno jezero se čuva, pa je i riba vraćena nazad u vodu.
 
Ista je situacija bila i kod nas,poribili su (ima vec 4-5 godina odtad,da ne ispadne da ih hvalim kako poribljavaju) i onda je usledila navala ljudi koji su culi da riba dobro radi,klinci koji tek uce da pecaju su dolazili u gomili i odusevljavali se kako radi"babuska"dok im mi stariji nismo objasnili da babuska nema brkove,ali i posle je ribocuvar imao problema jer iako su neki i vracali sarancice (neki su ih nosili da pune bazene pa da ih tove,idioti) tako su ih nasilno skidali sa udica da ih je dosta uginulo jer je tada vecini tih i takvih ribolovaca vadilica bila misaona imenica!!
Pozdrav 8)
 

Back
Top