ALTERNATIVNI NACIN ISHRANE

looolita

Zainteresovan član
Poruka
291
Zanima me vase misljenje o tome koliko se iz necijeg natala moze videti sklonost alternativnom nacinu ishrane:vegeterjanstvo,veganstvo,makrobiotika.
I sta su pokazatelji?
Iz nekog mog iskustva mislim da su Device najvise okrenute brizi o zdravlju i sklone alternetivnim nacinima ishrane.Takodje jaka sesta kuca moze ukazivati na to.
Ja sam takodje vegeterijanac iako nemam nista od tih pokazatelja ali imam Saturn u prvom polju ...sto moze ukazivati na zelju za askezom..odricanjima.
 
Ja imam Saturna u Trigonu sa Venerom, pa sam sklona odricanju po pitanju hrane, zarad dobrog izgleda.:mrgreen: Doduše, malo sam i vojničke genetike- dakle, disciplina šiba na sve strane.8-)
Ali vegetarijanstvo, život bez mesa- mislim, nikad. Totalni sam mesožder.I da napomenem, nemam naglašenu Devicu, a ni 6. polje.
Moj otac ima, stelijum u Devici u 6. polju, a ja nisam nikad videla manje disciplinovanu osobu po pitanju ishrane...tek kad je sad ostario, pa ga strefio viskok pritisak, malo je poveoračuna.
 
I ja sam devica....osim sunca...u devici mi je merkur i pluton....
Briga o zdravlju postoji,tj.prilicno sam hipohondricna(citaj..najvise moguce) i svakodnevno djeci pricam o prednostima zdrave ishrane. Nervira me sto ne slusam ono sto mi organizam porucuje,vec radim ono sto volim.a bas mi i ne prija fizicki....volim da jedem sve slasno i masno,meso,grickalice,zacinjeno,papreno.....a volim i vino i pivo....jedem povrce,a voce nikako.Ne znam to mi se nekako ne uklapa u sve opise o djevicama.ali tako je.
Mada me grize savjest i mnogo bolje se osjecam poslije prirodnog cjedjenog soka od narance i limuna,nego poslije case piva....Trudim se da na stolu uvjek imam kuvano jelo i salatu i bjesnim kad vidim kako nase dvije djevojcice nece da jedu ono sto treba vec samo przeno,przeno i nezdravo.
Dakle svjest o ishrani kakva treba da bude postoji i trudim se da je drugima prenesem...a licno ja se ne pridrzavam toga.I pitam se ..otkud kod mene,kao tipicne djevice...ta sklonost gurmanluku...i alkoholu.
Mada ,do udaje,dok je mama kuvala po njenim recepturama ,nisam imala viska kila, jer je ona vojnik sto se tice ishrane i jela.....a sada kad ja kuvam,mozda sam malcice deblja,ali i zadovoljnija.


p.s.i ajde dosta...odma da ste prestali sa ogovaranjem njeznih i briznih stvorenja,kao sto su djevice......cccccc,nadam se da shvatate da se salim
 
Nisam ja mislila samo na Device...to je neko moje iskustvo i zapazanje.Zelela sam da cujem vas i vase iskustvo.Takodje imam drugaricu koja je Vodolija -Lav i nikad nista nije probala zivotinjskog porekla.Ima 27 godina. i punu sestu kucu.
 
Ja sam Ovan/Vaga,Sunce u 6. kuci(sto znaci da sam tip Device),Venera(izmedju ostalih)u Biku i mnoooogo volim da jedem i pijem.Sto na nervnoj bazi,sto cisto iz ljubavi ali pravi sam hedonista.To mi je donelo posle porodjaja i ostavljanja cigareta 50kg viska,ziva istina i moj veliki problem.A astrolozi su mi rekli da smanjim maksimalno meso,i to jos dok sam bila mrsava.
Muka ziva.
 
Hajde ako nije problem postavi kartu,pa mozemo zajedno da komentarisemo..vidimo uzroke ..i to gde je resnje..izlaz.Ja sam dosta posvecena zdravom zivotu,ishrani..mozda ti mogu nekim savetom pomoci.

Evo linka za kartu,pa ako zelis ti gledni. pa mi kazi kao da smrsam tih 5o.kg. kad mnoogo volim da jedem.Mozda da probusim kasiku i bacim viljusku,stavim katanac na frizider...salim se,i mene ova moja slabost mnogo brine,svesna sam ja svega samo nisam kako da prestanem.Samo nemoj da se ljutis ,imam malo dete(od 4.god.) i veliko od 33.god. pa nemam uvek mnogo vremena da budem na netu ali cu pomno pratiti tvoje tumacenje i odgovarati kada god mogu.Evo veliki se probudio i preti opasnost od visecsovnog zauzimanja neta ali javicu se ja,
Ako mozes da pomognes a ti hajde,evo linka za kartu
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?...6&smon=1&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=
Pozz.
 
pa mi kazi kao da smrsam tih 5o.kg. kad mnoogo volim da jedem.Mozda da probusim kasiku i bacim viljusku,stavim katanac na frizider...
Najbolje doba da smrsas je kad saturn prelazi preko vladara asc-a, samog asc-a ili eventualno seste kuce (mada ovo i nije tako povoljno jer hoce stosta loseg da donese u zavisnosti od ostatka)
Tebi je to za neke 1.5-2godine, cim saturn udje u vagu, kako -restriktivne dijete saturnovskog tipa, dakle apsolutno proracunate (u satima i kcal ili kolicinama) kad koji obrok, kakav i zasto. Saturn ne trpi odstupanja i vezba ce mu pomoci (opet po principu saturna -teska, kratkotrajna, iscrpljujuca ali rezimska -tad i tad sat vremena radim to i to)

Venera u biku -volis slatko?
 
Evo linka za kartu,pa ako zelis ti gledni. pa mi kazi kao da smrsam tih 5o.kg. kad mnoogo volim da jedem.Mozda da probusim kasiku i bacim viljusku,stavim katanac na frizider...salim se,i mene ova moja slabost mnogo brine,svesna sam ja svega samo nisam kako da prestanem.Samo nemoj da se ljutis ,imam malo dete(od 4.god.) i veliko od 33.god. pa nemam uvek mnogo vremena da budem na netu ali cu pomno pratiti tvoje tumacenje i odgovarati kada god mogu.Evo veliki se probudio i preti opasnost od visecsovnog zauzimanja neta ali javicu se ja,
Ako mozes da pomognes a ti hajde,evo linka za kartu
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?...6&smon=1&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=
Pozz.

Venera u Biku..mora da si veliki hedonista,a sa Vagom na ascedentu verovatno ti samodisciplina nije jaca strana.Sunce u Ovnu takodje ne voli odricanja.
Ali Mesec u Lavu...u 10.polju.Na neki nacin si popularna u svom okruzenju...i stalo ti je sta okolina misli.Mislim da ti neki negativni komentari osoba iz okoline mogu stvarati neugodnosti.
Eto jos jednog motiva za tebe.
Sto se tice pitanja kad krenuti sa djetom?Mislim da je pravo vreme sad!Zasto sad?
Saturn je usao pocetkom septembra u Devicu i sve nas tera da brinemo,vodimo racuna o svome zdravlju...ja znam mnoge koji su bas tada krenuli sa nekom djetom,fiz.aktivnoscu a da pojma nisu imali o Saturnu.
Takodje Jupiter je usao u Jarca...i opominje nas da moramo biti strogi prema sebi,odricati se i pre svega disciplinvati se(ili cemo biti kaznjeni) .Tebi je natalni Jupiter u Jarcu,bas na istom stepenu gde i meni i isto u trecem polju-interesantno:)
Jupiter pravi trigon sa Saturnom,tako da bi tvoja odluka trebala biti cvrsta i sada usvojene navike trebalo bi da ostanu na neki nacin trajno najbolje kao stil daljeg zivota.
Toliko sa ove astroloske strane ,ako ti zatreba neki savet o zdravoj ishrani moze na pp,da se ovde drzimo teme.
 
LOOOOLITA,WEBHANUMA BAS VAM HVALA,ZAISTA!!!!
Puno mi znaci pomoc i podrska osoba koje ne oznajem ali mi se cini nekada da su mi blize od bliznjih,valjda je to pozitivna energija za koju nema prepreke.Potrudicu se zaista,posebno sto sumnjam da mi je ovolika kilaza donela poremecaj hormona i posle porodjaja dva pobacaja,a ja bih volela i drugo dete.
I daaa,mnogo volim slatkise a sutodisciplina mi je slaba tacka.
Pozdrav.
Looolita,pisacu ti ovih dana na pp.
 
LOOOOLITA,WEBHANUMA BAS VAM HVALA,ZAISTA!!!!
Puno mi znaci pomoc i podrska osoba koje ne oznajem ali mi se cini nekada da su mi blize od bliznjih,valjda je to pozitivna energija za koju nema prepreke.Potrudicu se zaista,posebno sto sumnjam da mi je ovolika kilaza donela poremecaj hormona i posle porodjaja dva pobacaja,a ja bih volela i drugo dete.
I daaa,mnogo volim slatkise a sutodisciplina mi je slaba tacka.
Pozdrav.
Looolita,pisacu ti ovih dana na pp.

Nema na cemu da se zahvaljujes.:):):)
 

Back
Top