Beljenje zuba

moj zubar fantasticno izbeljuje zube ceo diplomatski kor odlazi kod njega ,nije preterano skupo oko150e i traje 6 do 12 meseci,zubi ne izgledaju onako vestacki beli
 
Imas i opciju da u kucnoj varijanti uradis izbeljivanje.Znam iz iskustva da nije skupo(gel za beljenje plus rad tehnicara na navlakama oko 130 EUR).Efekti su dobri ali nije ni malo prijatno dok se ne zavrsi.
 
Estella:
Citala sam da su ta sredstva za izbeljivanje zuba prilicno otrovna i nezdrava. Je'l zna neko nesto vise o tome?
Znas kako da su bas zdrava nisu sigurno! Ja trenutno radim beljenje sa carbamid perohidom 15 %, nosim 10 noci navlake sa tim gelom.Stomatolog(vise njih) mi je rekao da u strucnoj literaturi nigde nije receno nista o negativnom dejstvu ovog preparata.Problem je sto se javlja hipertenzija ali samo dok koristis gel( neprijatan bol u zubima).Kad zavrsis sa tretmanom prodje i to. Inace nasi stariji stomatolozi ti sigurno nece preporuciti beljenje ali ne obaziri se na to obzirom da su oni van svih desavanja.Ovo ne znaci da je beljenje zdravo.Na tebi je odluka.Ja radim beljenje i za sad mi nista ne fali osim sto imam stvarno bele zube.:D Pozdrav.
 
Ljudi nemojte da se igrate. Znam nekoliko devojaka koje su sebi izbelele zube i upropastile ih. To sto stetnost nije opisana u literaturi ne znaci nista. A sve do jedne su otisle od svog starog zubara zato sto ovaj nije hteo da im beli zube, pa su se posle vracale. Ja licno odbijam cak da radim i one sablone za beljenje a pitali su me. Beljenjem vi fakticki razbijate strukturu zuba da bi zubno tkivo bilo razredjenije i propustalo vise svetla pa samim tim izgledalo svetlije. Sta mislite da li je zdravo razbiti bilo sta u svom telu?
 
Ljudi nemojte da se igrate. Znam nekoliko devojaka koje su sebi izbelele zube i upropastile ih. To sto stetnost nije opisana u literaturi ne znaci nista. A sve do jedne su otisle od svog starog zubara zato sto ovaj nije hteo da im beli zube, pa su se posle vracale. Ja licno odbijam cak da radim i one sablone za beljenje a pitali su me. Beljenjem vi fakticki razbijate strukturu zuba da bi zubno tkivo bilo razredjenije i propustalo vise svetla pa samim tim izgledalo svetlije. Sta mislite da li je zdravo razbiti bilo sta u svom telu?
Meni je moja zubarka rekla da se zubi nakon beljenja više kvare.
Je l' to zbog skidanja gleđi?
 
Jako mnogo mozete da dobijete i skidanjem naslaga od kafe, vina, cigara. One se najcesce vataju sa zadnje strane zuba pa ih ljudi i ne vide pa ih samim tim ignorisu. Ali te naslege cine vase zube tamnijim. Kako naslage sa zadnje strane cine da zubi sa prednje gde naslaga nema izgledaju tamnije nije bitno jednostavno cete morati da mi verujete na rec da ne duzimo pricu.

Dakle idite na jedno skidanje kamenca i detaljno skidanje naslaga.
 
ljudi...moj stomatolog radi izbeljivanje....i verujte mi ne ostecuje...
ja licno sam radila i extra je...ima efekta..
jos mu je sada u decembru zbog nove godine kao popust...
metoda je da kod kuce iybeljujes i ides do boje kojeu yelis..
uzme ti otisak ,dobijes paste i extra..
a on inace radi na Stomatoloskom...
 
Poslednja izmena od moderatora:
ljudi...moj stomatolog radi izbeljivanje....i verujte mi ne ostecuje...
ja licno sam radila i extra je...ima efekta..
jos mu je sada u decembru zbog nove godine kao popust...
metoda je da kod kuce iybeljujes i ides do boje kojeu yelis..
uzme ti otisak ,dobijes paste i extra..
a on inace radi na Stomatoloskom...

Samo polako :) Ne ostecuje momentalno ali samo tako nastavi. Sve pricaju istu pricu prvi put kad probaju. Ne ostacuje, i smeju se kako mi koji smo protiv izbeljivanja zapravo nemamo pojma. I posle plac i kuknjava. I naravno navlake jer zubi ubijaju na hladno kako bole. A cena navlake 100 eu po zubu X nekih 14 zuba po vilica (da racunamo da nema bas sve zube :) Divota 2800 eur. Ne pada mi na pamet da ljudima upropascavam zube za 200 eura i da prodajem dusu djavolu. Lepse je kad im neko upropasti zube da popravljam stetu vise se zaradi iskreno.
 
Pre par meseci mene je uhvatilo da izbelim zube, da uradim neke navlake i jos mnogo toga. Odem do koleginice koja je to radila pre par godina, tacnije u to vreme je imala momka zubara, bili pred brakom, a sada joj je muz, da je pitam za utiske i da mi njen muz to odradi.. Ona je inace, sada internista. Pita ona mene, jesu li tvoji zubi, nemas karijesa i plombi, ja kazem nemam, onda se ne glupiraj, to je bio njen odgovor. Njeno iskustvo je da je posle prvog izbeljivanja, ubrzo morala na drugo, da joj je zubna gledj oslabila i popucala, da je to za sobom povuklo izradu novih navlaka. Mislila sam da me je samo otkacila, ali smo skoro se nasli svi na jednoj slavi i njen muz isto tvrdi.
 

Back
Top