Maslinovo ulje, suncokretovo ulje, svinjska mast

kako kuvate?

  • pretežno koristim svinjsku mast u ishrani

  • ne korisim svinjsku mast u ishrani

  • koristio/la bih mast, ali smatram da je nezdravo

  • kombinujem, mast koristim samo kada je baš baš potrebno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ih, ja kuvam, i to ne kuvam loše, mislim niko se ne žali ;)
nije mi to part tajm džab, ali umem da nahranim vojsku izgladnelih studenata sa ovih deset prstiju.
majke mi! :D
Probaj da napraviš pomfrit tako što ćeš staviti 50% putera i 50% domaće svinjske masti. Ali na sledeći način. Ubaciš prvu turu da se samo malo propeče (nesmeš dozvoliti da omekša i da se počne raspadati) pa izvadiš, ubaciš drugu turu krompira i ponoviš isto. Onda ubaciš prvu turu koja je malo propečena i relativno ohlađena da se uhvati korica onako beličasta, pa izvadiš pa ubaciš sad drugu i to isto, posle toga ubacuješ 3. put prvu turu krompira i pečeš do kraja onako da počne sad malo da rumeni i gotovo sa prvom turom pa ubaci drugu. Tako da si sav krompir pržila iz 3 puta.
Javi kakvi su rezultati. Najlepši je pomfrit naseckan na 5x5x40 milimetara. Koristi samo roze krompir za pomfrit.
PS: Izvini za sinoć preterao sam. Pozz.
 
ne znam, ne volem mnogo krompire, ali ako budem pravila, svakako ću da probam!

i, da, nema frke, Anakin, sve je ok :)
no hard feelings.

Ja to zbog studenata, kad mi napune kuću umesto da jedu čips ja im spremam pomfrit dok se ne podave. Znaš onaj vic: "Šta su to sardine? Sardine su kitovi koji su bili 3 semestra na studentskoj hrani."
PS: Drago mi je što nisi ljuta na mene. Još jednom izvini.
 
Nemam nikakvu ideju o čemu bi sa tobom razgovarao, zato što si toliko razmažena da ti neću više ni jednu reč napisati. Verovatno pošto si izbeglica ovi tvoji roditelji su dali sve od sebe da ti ništa ne fali u životu i u svojoj dobroj nameri su stvorili razmaženo i nezahvalno derište kao što si ti. Ne brini ništa život će te naučiti.

Anakine, svaka ti dala;)
 
to sam zaboravila u uvodnom postu. bilo bi lepo da neko napiše neki recept koji NE MOŽE bez masti. ipak je ovo kulinarstvo.

KROFNE
. Modlom veličine koja vam odgovara vaditi krugove i stavljati da se prže u dosta DOBRO zagrejanog ulja ("]još bolje su na masti ko voli). Pržiti sa obe strane dok ne porumene.....

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=621633&postcount=12

Eto, iskopala sam nešto ............Krofne pržene na masti su lepo rumene i imaju onaj prepoznatljiv žuti prsten okolo.......Na ulju nisu ni slučajno takve..
 
@parka
Znam ja recept koji ne može bez masti. Ide ovako.

Odseče se kriška leba (najbolje od vekne teške 2,5kg pečene na drvima) uzme se svinjska mast pa se namaže na leba da pokrije sve rupe, prstohvatom (između tri prsta) soli, posoliti mast, nakon toga po ukusu mestimično nasuti aleve paprike (tucane u drvenoj stupi) izaći na ulicu (ispred kuće ili zgrade) i jesti pred svima.

PS: ako vam slučajno takva kriška leba ispadne iz ruke uvek će pasti na namazanu stranu
 
U svakom slucaju maslinovo ulje je najzdravije od svih. Ali i ono kad dodje do przenja nije dobro, ali bolje nego nesto drugo. Tako da mislim da zbog zdravije ishrane bi trebalo da izbegavamo przenje i to na bilo cemu (bilo da je maslinovo, suncokretovo, kukuruzno ulje, a pogotovu masti). Ja imam i dray cooker i posebnu neku serpu gde se sprema meso bez ulja a i bez vode, na suvo i to je najzdravije i mislim da bi svi trebalo da teze ka njima, zatim ka kuvanoj hrani i na pari. Nismo ni svesni koliko je to zdravije i da svaki rak i druge bolesti upravo nastaju zbog nase ishrane.
Sad nisam ja neki manijak sto se toga tice, ali bi polako trebalo da obracamo paznju na to
 
šta reći :confused: nana mi je živela do 85. i nije koristila ni draj kuker, ni teflon...sve prženo i spremano na masti....ali žena bila optimista i pozitivac kakav se retko sreće. Mislim da nije poenta baš ni u brojanju kalorija i drhtanju da se ne pojede nešto masno il prženo, nego u stavu prema životu...i ni u čemu ne preterivati.
Odoh da me ne poteraju vegosi i ostali čistunci...
P.S. Jedeš zeleniše i bobice, a ovamo mrziš do podne sebe a od podne celi svet... džaba brate džaba ;-)
 

Slične teme


Back
Top