Razlike u treniranju.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

CHIME

Zainteresovan član
Poruka
300
Vec neko vreme razmisljam o tome koji sport odnosno koje sve karakteristike imaju sportisti koji treniraju razlicite sportove. Realno bar je tako cini mi se kod nas u Srbiji da na primer karate znam da ima vise vrsta karatea ali mislim onaj najpopularniji koji sam trenirao cetiri meseca nema neke odlicne fizicke pripreme najvise se polaze na fleksibilnosti tj vezbama za istezanja, katama ili borbama a nigde nema vezbe snage, vezbe izdrzljivosti, eksplozivnosti i cak trcanje koje bi trebalo da bude sastavni deo treninga traje jako malo i malo se polaze na kardio vaskularne vezbe.

Takav sam slican slucaj video i na realnom aikidu. Oni imaju vestinu ali nisu ni priblizno u formi ko sto je plivac, vaterpolista ili onaj koji se bavi vestinom parkour koja je ipak sacuvala vestinu za razliku od karatea i ostalih vestina koje su se pretvorile sport.
Ako neko ne zna sta je to pogledajte samo reklamu coko smoki i videce te decka koje sve tehnike radi naravno tu ima i akrobatike a to nije deo parkoura. Sa druge primecujem i ako neko hoce na neku specijalnu obuku za saj ili neku drugu specijalnu jedinicu uvek se gleda i koliko mozes da dignes iz benca? Zar je i teretana toliko bitno kad svi znamo da se velikim misicima gubi na brzini.

Najgore je od svega sto se neki koji treniraju amaterski sportove za mene je to amaterski ako se ide cetiri puta nedeljno ili tri puta na karate ili fudbal jer sam tih 4-5 sati nemozes da budes u odlicnoj formi misle da imaju dosta kondicije i sto upravo ti treneri na treninzima sve kombiniju na :"kasicicu" malo uradis 20 trbusnjaka koji nicemu ne sluze malo trckaras kao da se zagrejes malo radis borbe i to je to.

Sta vi mislite koji je po vama najzahtevniji sport i od kojeg pojedinac stvara odlicne fizicke mogucnosti. Za mene su to plivanje,vaterpolo,veslanje,parkour(vestina) ne mislim na sportove koje volim. Volim ja i fudbal i ostale sportove ali mislim na one najzahtevnije naravno i fudbal moze biti iscrpan ali ako se bavite profesionalno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top