Kako izaci na kraj sa tinejdzerima?Tema za mame

Стварно???
Шоо? :confused:

pa kako šoooo?
noćima pričam da ne priča telefonom u sred noći, jer imam problem sa nesanicom i da nije u redu da priča sa tuđom kućom u to doba....i prošle noći rekoh opet....bilo je oko 2, pola 3....vidim, boli je dupe.
uzmem makaze za kresanje muškatli i - cak.
tišina.
i tako će biti na dalje....što se mene tiče.

mm kaže - ako, neka si. :heart:
 
Хе, телефон!
Мени ЖИВИ ТИНЕЈЏЕРИ седе у мојој кући до 4 ујутру, цело лето! :besna:
И то ТУЂИ ТИНЕЈЏЕРИ, са мојима, наравно...:mrgreen:
А ја не могу да спавам док деца не легну.
Јесам ноћна тица, али пре 5 не легох месецима... :dash:
 
Хе, телефон!
Мени ЖИВИ ТИНЕЈЏЕРИ седе у мојој кући до 4 ујутру, цело лето! :besna:
И то ТУЂИ ТИНЕЈЏЕРИ, са мојима, наравно...:mrgreen:
А ја не могу да спавам док деца не легну.
Јесам ноћна тица, али пре 5 не легох месецима... :dash:

Znaci ni ono "da su na ocima" nije bas idealno, zasmeta i to ponekad? :(
A meni to izgledalo kao spas.
 
Волела бих да више излазе. Волим што знају да могу да доведу друштво, код нас је иначе увек пуна кућа и била, али се сви њихови другари диивно осећају код нас.
и мени је то лепо, али, можда бих ја волела да они некад мало оду... :sad2:
 
Хе, телефон!
Мени ЖИВИ ТИНЕЈЏЕРИ седе у мојој кући до 4 ујутру, цело лето! :besna:
И то ТУЂИ ТИНЕЈЏЕРИ, са мојима, наравно...:mrgreen:
А ја не могу да спавам док деца не легну.
Јесам ноћна тица, али пре 5 не легох месецима... :dash:

ipak, ne bih to da trpim...moj 'lebac jedu....pa neka se prema meni ravnaju. :mrgreen: ako neće - sec, rec...baš me briga...nisu mi na oko ispali. :lol:
 
Волела бих да више излазе. Волим што знају да могу да доведу друштво, код нас је иначе увек пуна кућа и била, али се сви њихови другари диивно осећају код нас.
и мени је то лепо, али, можда бих ја волела да они некад мало оду... :sad2:

Kod mene ista stvar.
Pre neki dan po Filipa dosao drug da idu napolje,on mu rekao da ce sici za 10 minuta i uopste nije otisao:eek: i to sve zbog interneta ,WOW igrice i facebooka...ej po 20 ih istovremeno chatuje:dontunderstand:sto bre ne izadju napolje lepo je vreme:dash:
Celo leto se otmamo oko interneta jer imamo neki glupi wireless ruter koji cas radi cas ne radi.Kad je ukljucen lap-top ne radi komp za igrice i obrnuto...
E prekjuce sam poludela(posto od njega ne mogu da dodjem na red za net:mrgreen:),i kad sam krenula u kancelariju,lepo sam mu uzela kabal od monitora:zper: i nisam ga uopste vadila iz tasne do 9 uvece.
Ceo dan je pistao ko pistaljka(krizira covek:lol:) al je na kraju otisao napolje.:worth:

Onda smo uveli novo pravilo po kom kompjuter moze da koristi samo dok mi ne dodjemo sa posla,a u slucaju da zayebe,ode ceo komp u firmu:mrgreen: do tromesecja...
Sad ide napolje ko bela lala i odjednom je svo drustvo u gradu,a do juce nikog nije bilo:mrgreen:
 
Mi tek dolazimo u te godine i vec mi se dize kosa na glavi....:besna:
Konstantno je u kupaoni, naravno i telefon s njom...kupa se imam osjecaj svaki put kad moram u wc, noge su mi pocele oticati hodajuci uz stepenice na kat u drugu kupaonu.
Internet koristi od 7 godina(sad je 12) zbog skole,igra igrice...ali ne pretjeruje sa internetom, ne mogu grijesit dusu...
Najvise mi ide ne zivce promjena raspolozenja, minut se smije, minut zivcani...kontrira na svaku moju rijec...okrece ocima..lupa vratima...Isuse:eek: a ja mislim da sam u preklimaksu...pa kad se spojimo...leti perje:hahaha:

Dosta je razumno i dobro djete, dobro uci, ali vec me strah sto me ceka:eek: jer ovo je samo pocetak:eek::sad2:
 
Zato smo mi draga moja @j.e.l.e.n.a. uveli deci po pola sata svakog dana na net da probamo na vreme da ih obuzdamo...mada znam,jos su one male (13 i 9) :(

i kod nas je to do skoro funkcionisalo ok
Problem je sto su kod nas SVA deca na netu...ni jedno dete njegovog uzrasta(15) ne mozes da vidis napolju pre 9 uvece.
Gde su ona vremena kad su se vozili bicikli,islo na bazen ili Adu?:dontunderstand:
 
mene stalno devojke pitaju - kada ćeš da kupiš bežični telefon? kažem - nikada...uvek bi slušalica bila u vašoj sobi...ne dolazi u obzir!
ima da pričaju u predsoblju, da vidim sa kim i koliko dugo pričaju...i ne smeta mi kad je danju, ali noću, bre, pa...ma, svršena stvar.
baš mi sad fino - tišina, a deca mi se obraćaju s pažnjom (sigurno misle da sam flipnula :zcepanje:)

Gde su ona vremena kad su se vozili bicikli,islo na bazen ili Adu?:dontunderstand:

moje idu na adu....starija redovno vozi rolere tamo, a mlađa se i kupa... nisu deca koja previše izlaze preko godine, ali - leto je pa što da ne izlaze...
 
Kad pomislim da je ovo tek pocetak dodje mi se raniti...
a080.gif

Danas su kao dvi ose....sve im smeta, nista im ne smis recii svakih 10 minuta "mama, mogu li ovo..mogu li ono" ...starija podgovara mladju a mladja izvrsava..i tako mi skacu od ranog jutra po zivcima...jutros mi je starija iz svoje sobe poslala sms "jel tata doma, mozemo li ici..."itd...ni dobro jutro, ni a, ni b, nego odmah mogu li...kad cujem to' mogu li' dobijam tikove:evil:
Sad san ih poslala u sobu i i rekla necu da ih vidim sljedecih uru vrimena, kad evo starije nakon minut sa pitanjem....tocno cu poludit :dontunderstand:
e025.gif





Nadam se da cu se bar malo bolje osjecati nakon sto sam se ispuhala ovdje...:sad2:
 
Kad pomislim da je ovo tek pocetak dodje mi se raniti...
a080.gif

Danas su kao dvi ose....sve im smeta, nista im ne smis recii svakih 10 minuta "mama, mogu li ovo..mogu li ono" ...starija podgovara mladju a mladja izvrsava..i tako mi skacu od ranog jutra po zivcima...jutros mi je starija iz svoje sobe poslala sms "jel tata doma, mozemo li ici..."itd...ni dobro jutro, ni a, ni b, nego odmah mogu li...kad cujem to' mogu li' dobijam tikove:evil:
Sad san ih poslala u sobu i i rekla necu da ih vidim sljedecih uru vrimena, kad evo starije nakon minut sa pitanjem....tocno cu poludit :dontunderstand:
e025.gif





Nadam se da cu se bar malo bolje osjecati nakon sto sam se ispuhala ovdje...:sad2:


Pravo nerviranje pocece tek onda kad prestanu da pitaju da li mogu a poveruju da stvarno sve mogu i sve smeju i bez pitanja i bez blagoslova.
A moci ce, bit ce veliki, zabranit im neces moci, ostace ti samo da se pomolis da ih sreca prati kad vec pamet i strpljenje nisu uz njih. (Pamet obicno jeste ali u svojoj brizi za njima umislimo da im bas ona najvise nedostaje)
 
Pravo nerviranje pocece tek onda kad prestanu da pitaju da li mogu a poveruju da stvarno sve mogu i sve smeju i bez pitanja i bez blagoslova.
A moci ce, bit ce veliki, zabranit im neces moci, ostace ti samo da se pomolis da ih sreca prati kad vec pamet i strpljenje nisu uz njih. (Pamet obicno jeste ali u svojoj brizi za njima umislimo da im bas ona najvise nedostaje)

Cuj kuzim sto hoces reci...a nisam ni ja bila jasna sa ovim "mogu li"

Znaci ovako; "mogu zvati frendicu da je pitam ide li busom u skolu ili je mama vozi":eek, mozes!!.."mogu li ja naostriti sve olovke za skolu":eek:, "mogu li se ja veceras kupati u 7(kupa se svako pola sata)"...mislim MOGU LI tisucu gluposti...na sve zna odgovor..i sto put sam joj rekla ne moras za sve imati dozvolu, ali jok..."mogu li, pa mogu li"
Ma danas mi je generalno los dan...a valjda me i pms dobrano pere:mrgreen:
 
vala ja od ovog sina ću da završim u ludnici
Ima 13 god pa se kočoperi kao pravi picipevac
Još mi fura mačo fazone - neka sestra sređije sobu on je muško
E a to isto muško što za razliku od sestre koja je prava mala majstorica ne zna razliku između šrafa i eksera (što i jelte trebao kao mačo men) to nema veze- njega to ne zanima.
Ma ne zanima ga ništa osim sporta, i to kako aktivnog tako znatno više pasivnog- blejanje u eurosport.

Onda primedbe na jelovnik - kakva sam ja to majka kad sama ne razvijam rezance (supa iz kesice je svetogrđe po njemu), zašto ne može da doručkuje , ruča i večera pomfrit, picu ili giros, zašto jogurt nije kravica no neki drugi.....

Najveća fora je u tome što primedbe tog tipa nije imao gde da čuje i od koga da čuje -znači autohtone su 100%

A sa sestrom kako se svađa....

Danas sam lepo NJEMU dala mogućnost izbora -brisanje prašine u sobi i sređivanje (reč je o njihovoj zajedničkoj sobi) ili džogerisanje stepenica u hodniku kuće.
On odabrao (posle silnih rasprava i drvljenja kako on uopšte ne bi trebalo išta da radi jer NE UME) stepenice i kad je Ana sredila sobu počeo je da besni kako je njoj lakši poslao zapao a sam je birao.

Pa da poludiš
 

Back
Top