Dragi sugradjani, pijete li kafu? :)

ama pitanje je da li imate mesto ....kafić...komšinicu...ovoono....zanimljivo je to...šo ja u kafoću ne pijem kafu...tako da bi trebalo da otvore i sokiće pored kafića....... pijem samo onu jacobs 2 u 1....nešto sam se na nju navadio.........imam omiljene kafiće....mada ređe idem zimi........
 
kafu?
kako da ne..
Pa kakav je to Beograd i kakvi su to Beograđani bez kafe?
Pa neko je izračunao da u proseku na svakih 17 metara dođe po jedan kafić.
Dakle, hteo ne hteo..(ako ne misliš da ti se život svede na 16 metara) to moraš da nabasaš na kafu.
Miriše sa svih strana.

Ja sam prvu popio sa 7 godina.
U školi..
sa učiteljicom.
Pio ceo razred..ritualno.
Posle smo gledali jedni drugima u šolju..

A danas, ako nisam stuko 12..nisam manje.
Ali tankih..
tako tankih da se skoro hlor oseća..
 
Kafu obožavam. Mada sam je ranije pila mnogo vise. Volim da odem do grada samo radi kafe. To mi ej super, kada imam vremena da kuliram i samo pijem kafu. A najvise volim da idem u Galeriju. Ima nekakav francuski smek i dolaze fini ljudi, često je i muzika odlična. Mada oni tamo nemaju dobru kafu. :) Ali je ambijent lep. A ja sebi kuvam najbolju kafu.
 
Ma ne. Nema sprata, mada nisam mesecima bila, ali sumnjam da su dodali. Stara je to kafanica. Baš francuski šmek. Naravno, svi dime. Ja nepušač, pa mi je problem malo, ali atmosfera je super. Ne jede se tamo. Pa nije baš pozersko mesto. Prilično je zavučeno i malo ljudi zna za to. Ali je super, ako si sam i želiš da popiješ nešto i čitaš novine ili knjigu. A i sa društvom kada dođeš je odlično. Muzika je baš koliko treba da bude pojačana. Čuješ samo žamor drugih, ali nemaš potrebu da se nadvikuješ i sve u svemu, jako je prijatno.
 
Kafu obožavam. Mada sam je ranije pila mnogo vise. Volim da odem do grada samo radi kafe. To mi ej super, kada imam vremena da kuliram i samo pijem kafu. A najvise volim da idem u Galeriju. Ima nekakav francuski smek i dolaze fini ljudi, često je i muzika odlična. Mada oni tamo nemaju dobru kafu. :) Ali je ambijent lep. A ja sebi kuvam najbolju kafu.
u vuka karadzica? :-D
u ovo vreme je to mesto za kuvano vino!
 
u vuka karadzica? :-D
u ovo vreme je to mesto za kuvano vino!

Može da se uđe iz Vuka Karadžića. Mislim da je to Delijska ulica. Desetak metara ulice. :) E da, sada je vreme za kuvano vino. :)

E, a ono kod Bezistana, to je šatro biblioteka kafić. Bila jednom, rekoh odlična ideja. Ima knjiga, može da se kulira i čita. Kad ne lezi vraže. Baš je pozersko mesto. I prljavo. Ne zalazim tamo.
 

Back
Top