Kako smanjiti velicinu PDF fajla?

Pa kad ga pretvoriš u word dokument, šta ima da ga opet vraćaš u pdf! I nije mi jasno koliko ti to još hoćeš da smanjiš taj fajl?! Ako je nešto veliko par MB ili par desetina MB, ne može da se smanji na veličinu od par stotina kB! Bar meni nije poznato! A za obratnu konverziju može da ti posluži PDF4Free!
 
Uspeo sam. Smanjio sam knjigu od 50 Mb na 22 Mb bez veceg gubitka kvaliteta. Dpi sam namestio na 135. A Kvalitet JPG na 40%.

Hvala svima na pomoci.

Za ubuduce, predlog:
PDF sa alatkom za tekst iskopiraj u DreamWeaver, a slike iz PDF (sa alatkom za grafiku) iseci, prebaci u JPEG i hostuj na nekom free serveru. Zatim u DW ubaci te iste slike samo im promeni source u properties, dole. Ima dosta posla, zavisno od broja slika, ali na taj nacin ces dobiti celu knjigu kao jedan HTML fajl (najmanje moguce prostora zauzima) i mozes je poslati mailom kao HTML. Onaj ko dobije taj fajl imace ceo tekst a slike ce sam skidati sa neta, zavisno od brzine koju ima. Naravno, knjigu mozes podeliti na nekoliko poglavlja i za svako napraviti poseban HTML fajl sto ce olaksati preuzimanje slika onome kome saljes fajlove (nece morati da ceka da se ucitaju sve slike iz knjige vec samo iz odredjenog poglavlja).
 

Back
Top