Vasa iskustva sa koznim namestajem

besame

Zainteresovan član
Poruka
344
Odlucila sam se za kupovinu koznog namestaja za dnevni boravak.I taman sam odabrala i skoro dala kaparu,kada su svi krenuli da me odgovaraju,koza je hladna zimi,ulepis se leti,brzo se haba..Molim vas da li neko moze da me posavetuje sta mi je ciniti.Znaci radi se o pravoj kozi,ne o skiju(eko-kozi)
 
zamisli situaciju
ide dete
nosi olovku
i

busi koznu garnituru
:cry:

kad smo birali nama nesto za dnevni, i prodavacica nam isprica kako je ona imala kozu u stanu i da je non stop terala decu sa te garniture, i na kraju rece - da je znala nebi nikad kupovala, jednostavno postanes rob tog namestaja
a sa druge strane
ako ti uslovi dozvoljavaju, zasto ne :)
 
I koliko je stara garnitura?
Ja sam pre 3 godine kupila od eko koze, ljubav na prvi pogled, odusevljena sam i odrzavanjem ali hoces vraga...eno je ispucala,i pocela je da se ljusti.
Dusa me boli.
Nazalost i poznanik mojih rodjaka slicno prodje sa pravom kozom,a garnituru je platio daleko skuplje nego ja svoju.
 
Moji su jos pre rata imali "meblo" koznu garnituru. Papreno je placena, a bila je zaista kvalitetna i izrada i koza.
Ali... u pravu su oni koji kazu da je koza hladan materijal, uvece smo gledali TV uvijeni u cebad, onda je mama na garnituru stavila neke prekrivace da stalno stoje, to vise nije bilo to.
Ne bih ti preporucila kozu, uvek sam za stof, jeftinije je, a kad ti dosadi zovnes tapetara i preradi je.
(Uzgred, nikad je nisam volela, jer je vec tada pocela da mi se razvija svest o nepotrebnom ubijanju zivotinja, dranju njihove koze i sl, koja ce me godinama kasnije dovesti do vegeterijanstva.
Ne bih volela da tema podje u ovom smeru, svakom ostavljam slobodu misljanja, a ovo je moje iskustvo.)

Pozdrav 8-)
 
nemam prigovor savesti
koža je prirodan materijal
i kao takva mi ne smeta
i ne brine me što će je neko
ispraljati, išarati, izbušiti, pocepati
pa to je valjda samo komad nameštaja
glupi upotrebni predmet
a ne umetničko delo ili sajamski eksponat
 
moja je kozna, i meni odgovara - ako dete prospe sok na nju, ili se upiski dok je malo, lako se cisti. nije ni hladna ni topla, nema parazita koji vrebaju iz stofova, lepo izgleda. sin nikada nije busio (ne bih mu ni ostavila makaze da se sam igra sa njima, pa to ne moze da se desi)
kupili smo je pre oko pet godina, nije se ni malo opustila niti se koza ljusti, za sada.
 
vd:
a ne umetničko delo
Slazem se da kozna garnitura nije umetnicko delo, mada namestaj prave i umetnici, ali to je druga prica. Sto se cene tice za jednu kozu garnituru, mozes da kupis malu galeriju slika :-D.
Roditelji su mi na zimovanju, ne mogu da pitam ali mislm da su je u svoje vreme platili 2000 DM, mozda cak i vise- dvosed koji se ne razvlaci i 2 fotelje.
Ali bila je to "Antina godina", pa se moglo, sve se placalo kesom.
 
Odlucila sam se za kupovinu koznog namestaja za dnevni boravak.I taman sam odabrala i skoro dala kaparu,kada su svi krenuli da me odgovaraju,koza je hladna zimi,ulepis se leti,brzo se haba..Molim vas da li neko moze da me posavetuje sta mi je ciniti.Znaci radi se o pravoj kozi,ne o skiju(eko-kozi)

ja, naprotiv, preporucujem kozu...koza je hladna koliko je hladno u stanu...najtrajniji je materijal i ne haba se tako brzo...naravno pricamo o kozi ne o skaju ili nekim drugim vestaticma....nijedna koza koja se dobro odrzava ne puca brzo...alternativna resenja ako je hladno ili se lepi :) a to je neka prostirka, koja ce ujedno da ti stiti materijal od grebanja...lako je za odrzavanje...nemas grinja...nema prasine...u svakom slucaju mnogo bolje resenje od namestaja od textila...svakako postoji opasnost koja se zovu deca...ali ovde nema igranja flomasterima u dnevnoj sobi...makazama je jos opasnije...tako da ja glasam za kozu...
 
ja, naprotiv, preporucujem kozu...koza je hladna koliko je hladno u stanu...najtrajniji je materijal i ne haba se tako brzo...naravno pricamo o kozi ne o skaju ili nekim drugim vestaticma....nijedna koza koja se dobro odrzava ne puca brzo...alternativna resenja ako je hladno ili se lepi :) a to je neka prostirka, koja ce ujedno da ti stiti materijal od grebanja...lako je za odrzavanje...nemas grinja...nema prasine...u svakom slucaju mnogo bolje resenje od namestaja od textila...svakako postoji opasnost koja se zovu deca...ali ovde nema igranja flomasterima u dnevnoj sobi...makazama je jos opasnije...tako da ja glasam za kozu...

potpuno se slazem.mislim da je lakse odrzavati kozni nego stofani namestaj posebno kad imas decu.oni zamazu ti samo obrises.Sto se tice gore navedenog busenja makazama,ja koliko znam ni stof nije otporan na makaze ukoliko ih ostavite kod deteta.
Sto se tice odrzavanja najfantasticnija stvar na svetu su sundjercici za kozu kojih ima u dm-u posebno ako je koza svetle boje kao sto je moja
 
I ja planiram koznu garnituru,smatram da je puno zdravije od stofane,pocev zbog prasine,grinja itd.Imam knjigu FENG SUJ,koja ima izuzetno pametnih savjeta.Prvo i osnovno - u kuci sto manje materijala,i manje je prasine.Tako u sobama planiram samo male stazice,one lijepe cupave,i tepih u dnevnoj ne planiram da bude veliki.
Ali kod nas sam vidjela mnogo ljepse garniture od eko-koze nego one od prave...vidjecu jos...:)
 
Evo ja sam ovu kupila u Simpu za 72,000 na 9 rata.
 

Prilozi

  • 32a_nada.jpg
    32a_nada.jpg
    14,7 KB · Pregleda: 173

Back
Top