Zivot ili ne?

Columba

Početnik
Poruka
18
,,Zamisli da si bio negde na pragu ove bajke pre mnogo milijardi godina kad je sve bilo stvoreno.Mogao bi da biras da li ces jednom biti rodjen i ziveti na ovoj planeti.Ne bi znao kada ce to biti,ni koliko dugo ces ostati ovde,ali tvoj zivot u svakom slucaju ne bi trajao duze od nekoliko desetina godina.Znao bi samo jedno: ako odaberes da dodjes na ovaj svet,jednog dana,kad kucne cas,moraces da se oprostis od njega i odes."
Ovo je odlomak iz knjige ,,Devojka sa pomorandzama" Justejn Gorder je pisac.
Sta bi ste vi izabrali?
 
,,Zamisli da si bio negde na pragu ove bajke pre mnogo milijardi godina kad je sve bilo stvoreno.Mogao bi da biras da li ces jednom biti rodjen i ziveti na ovoj planeti.Ne bi znao kada ce to biti,ni koliko dugo ces ostati ovde,ali tvoj zivot u svakom slucaju ne bi trajao duze od nekoliko desetina godina.Znao bi samo jedno: ako odaberes da dodjes na ovaj svet,jednog dana,kad kucne cas,moraces da se oprostis od njega i odes."
Ovo je odlomak iz knjige ,,Devojka sa pomorandzama" Justejn Gorder je pisac.
Sta bi ste vi izabrali?

Ne verujem u bajke!
 
Ne verujes da je zivot bajka? A sta ako jeste bajka,sta ako ti na primer zivis u nekoj knjizi? Ne moraju sve bajke da imaju srecan zavrsetak. Ali da ostavimo to po strani, da mozes da li bi izabrao zivot ili ne,to je pitanje...
 
,,Zamisli da si bio negde na pragu ove bajke pre mnogo milijardi godina kad je sve bilo stvoreno.Mogao bi da biras da li ces jednom biti rodjen i ziveti na ovoj planeti.Ne bi znao kada ce to biti,ni koliko dugo ces ostati ovde,ali tvoj zivot u svakom slucaju ne bi trajao duze od nekoliko desetina godina.Znao bi samo jedno: ako odaberes da dodjes na ovaj svet,jednog dana,kad kucne cas,moraces da se oprostis od njega i odes."
Ovo je odlomak iz knjige ,,Devojka sa pomorandzama" Justejn Gorder je pisac.
Sta bi ste vi izabrali?



Čekaj, a kakva je bila ta ,,preegzistencija''?
 
Ne znam kakva je bila preegzistencija. Treba da se skoncetrisete na nesto drugo,imate u rukama nesto veoma vredno u cemu uzivate,nesto sto vas kakvo god da je, cini srecnim i vi morate da ga pustite,da li bi ste izabrali da ipak imate to nesto,da osetite to nesto samo na trenutak ili da ga ne mate uopste zato sto traje kratko?
 
Čekaj, a kakva je bila ta ,,preegzistencija''?

Ne znam.Treba da se skoncetrisete na nesto drugo, zivot je tezak to svi znamo,ali on pruza i razna uzivanja,da li biste pored svega izabrali da zivite? Imate u rukama nesto veoma vredno,kakvo god da je na momente vas cini srecnim,morate da ga pustite,ne znate kada,mozda ga cak ni ne osetite u potpunosti. da li biste izabrali da ga imate bar i na trenutak ili ne?:?:
 
,,Zamisli da si bio negde na pragu ove bajke pre mnogo milijardi godina kad je sve bilo stvoreno.Mogao bi da biras da li ces jednom biti rodjen i ziveti na ovoj planeti.Ne bi znao kada ce to biti,ni koliko dugo ces ostati ovde,ali tvoj zivot u svakom slucaju ne bi trajao duze od nekoliko desetina godina.Znao bi samo jedno: ako odaberes da dodjes na ovaj svet,jednog dana,kad kucne cas,moraces da se oprostis od njega i odes."
Ovo je odlomak iz knjige ,,Devojka sa pomorandzama" Justejn Gorder je pisac.
Sta bi ste vi izabrali?

Izabrala bih opet moj sadasnji zivot...ako se to racuna:)
 
Ne verujes da je zivot bajka? A sta ako jeste bajka,sta ako ti na primer zivis u nekoj knjizi? Ne moraju sve bajke da imaju srecan zavrsetak. Ali da ostavimo to po strani, da mozes da li bi izabrao zivot ili ne,to je pitanje...

Ajde i da izaberem život kakve vajde imam od toga?
Naravno da bi izabrao život a za kraj bi se postarao sam da mi ne bude dosadan (nesretan).
 
Ali šta sam ja tada i gde sam? Imam li alternativu? Zar nije odluka mnogo lakša, samim tim što ću svoj izlet ovde završiti pre ili kasnije, zamisli da moraš da odlučiš da li ćeš zanavek ovde, onde ili tamo..... e to je odluka :|
 
Ne znam kakva je bila preegzistencija. Treba da se skoncetrisete na nesto drugo,imate u rukama nesto veoma vredno u cemu uzivate,nesto sto vas kakvo god da je, cini srecnim i vi morate da ga pustite,da li bi ste izabrali da ipak imate to nesto,da osetite to nesto samo na trenutak ili da ga ne mate uopste zato sto traje kratko?

Ja bih izabrala da imam to nesto,makar na trenutak...
To je zapravo život.Na taj način ti se suočavaš sa svim pozitivnim i negativnim stvarima koje život nosi sa sobom...
 
,,Zamisli da si bio negde na pragu ove bajke pre mnogo milijardi godina kad je sve bilo stvoreno.Mogao bi da biras da li ces jednom biti rodjen i ziveti na ovoj planeti.Ne bi znao kada ce to biti,ni koliko dugo ces ostati ovde,ali tvoj zivot u svakom slucaju ne bi trajao duze od nekoliko desetina godina.Znao bi samo jedno: ako odaberes da dodjes na ovaj svet,jednog dana,kad kucne cas,moraces da se oprostis od njega i odes."
Ovo je odlomak iz knjige ,,Devojka sa pomorandzama" Justejn Gorder je pisac.
Sta bi ste vi izabrali?

Izabrala bih život, naravno. Uvek biram iskustvo.
 
Crash and Burn
Ne verujem u bajke!


Columba
Ne verujes da je zivot bajka?


Zivot je bajka, nemoras verovati, samo zivis i menjas sto god ti se nesvidja.

jevdokija
Čekaj, a kakva je bila ta ,,preegzistencija''?


Cisti impuls zivota, cista slobodna volja, Existencija bez forme, substanca izbora bez forme, sustina, neogranicenost..

Columba
da li bi ste izabrali da ipak imate to nesto,da osetite to nesto samo na trenutak ili da ga ne mate uopste zato sto traje

kratko?


Neexistencija ne postoji, dakle ono sto postoji, postoji zato sto je tako izabralo, sve ima svoju moc izbora!

Guede
Sta dobijam ako ne izaberem zivot?


Izabrao si ga, i dobijas ono sto si izabrao. Ako ne izaberes ostajes bez forme dog god ne izaberes formu.

Maravilloso
Magla...


Svetlost, sjaj, sunce, plava i ljubicasta boja... jedna vrsta lepote.

hakim bej
Izabrao bih promenu.
Promena je ono sto nas cini zivima.


Definicija Magije >
"Magija je nauka i umetnost činjenja promene u skladu sa voljom."

Znaci zivot zapocinje magijom > zivi
 
,,Zamisli da si bio negde na pragu ove bajke pre mnogo milijardi godina kad je sve bilo stvoreno.Mogao bi da biras da li ces jednom biti rodjen i ziveti na ovoj planeti.Ne bi znao kada ce to biti,ni koliko dugo ces ostati ovde,ali tvoj zivot u svakom slucaju ne bi trajao duze od nekoliko desetina godina.Znao bi samo jedno: ako odaberes da dodjes na ovaj svet,jednog dana,kad kucne cas,moraces da se oprostis od njega i odes."
Ovo je odlomak iz knjige ,,Devojka sa pomorandzama" Justejn Gorder je pisac.
Sta bi ste vi izabrali?

Obicno se kaze da kada bismo shvatili koliko je ovaj zivot jedinstven i neponovljiv, da bismo ga vise cenili. Da bismo ziveli u sadasnjosti. Poput dece.

Ali da li ste kao dete razmisljali kako je ovo jedini zivot i kako ima kraj i kako ga treba odziveti ispunjeno? Kladim se da niste. Niste razmisljali ni o cemu, bilo vas je bas briga sta ce biti sutra, samo da se ja danas lepo izigram. K'o da nema sutra!

A taj osecaj se ne moze vratiti ako razmisljamo o tome kako ce zivotu doci kraj. Ne kazem da je to razmisljanje lose, cak naprotiv: ocigledno je vrlo plodotvorno, dok tolikim ljudima daje rezultate.

Ali postoji i drugi pristup: teorija koja kaze da se svekoliko postojanje stalno iznova ponavlja. Da ce se "bajka koja je pocela pre milijardu godina" ponoviti opet i biti identicna. I beskonacno mnogo puta ce se ponavljati. Uvek identicna.

I kako sada zelis da ti prodje dan? Kada znas da ce se ovaj dan beskonacno mnogo puta ponavljati? Kako zelis da ti prodje zivot? Kada znas da ces ga morati istog takvog prozivljavati beskonacno mnogo puta, stalno iznova? Da li ces i dalje ziveti u "sutra" ako ce ti se "danas" ponoviti beskonacno mnogo puta?

Sadasnjost je vecnost, i obrnuto. Da li ces "jos samo jednom" nesto otrpeti, ako ce se to "samo jednom" ponoviti beskonacno mnogo puta? A znamo i sami da se stvari koje radimo "jos samo jednom" stalno vuku za nama i stalno ih ponavljamo. Da li cu uzivanje ostaviti za "drugi put" ako je drugi put beskonacno daleko - tj ako se taj dan koji ceka sutra, neispunjen, ponavlja beskonacno mnogo puta?

Nasa sadasnjost je ustvari nasa vecnost.
 
uytuytuyt
Nasa sadasnjost je ustvari nasa vecnost.


Iz takve perspektive posmatrati, je realno, a i lepo.

Vreme je privid. Vreme kada je covek nastao nije davno, ono je sada sveze i potpuno, SADA je SVE.
Zivot existira, jedino se forme menjaju iz jednog stanja u druga, a sustina koja lezi ispod tih formi
je uvek ista nepromenljiva, kosmicka dusa, moze se zvati kako god, vazno je da je celovita, bez mane.
 

Back
Top