POLJE DECE U NATALU

vipcurlic

Domaćin
Poruka
3.566
Evo otvaram direktnu temu koja bi , po mojoj zamisli, trebala da sadrzi sledece...

U njoj cemo ubacivati natalne karte i analizirati polje dece, mogucnosti za godine u kojima stoje aspekti za trudnoce ili godine u kojima muski clanovi mogu da se nadaju prosirenju porodice, pa da trazimo najpovoljnije momente za one koji planiraju decu ili da trazimo uzroke i nalazimo objasnjenja i resenja za one koji nikako da dobiju decu...
Osnova ce biti ovo, i ovde nece spadati analiza natala za decu koja vec postoje, nego samo za mogucnosti oko dobijanja buduce dece...

Za pocetak toliko, pa cu prebaciti neku kartu malo kasnije..
 
Nije idealan primer -osoba vec ima decu... ali mene ovaj chart prilicno drzi, pa reko' mozda je jos nekom interesantan +zene sa losim mesecom/petom okupite se :-)
Ovde su tranziti doneli radost
deca.gif
 
losa peta kuca, znaci li to prazna? ili to nije pravilo...

Ne, nije losa prazna kuca , cak ima nade i tamo gde ocigledno postoje losiji aspekti, znam iz iskusta, samo treba da nadjemo kad i kako to izvesti. Tema je za sve one koji imaju problema oko ostajanja u drugom stanju, oko nemanja dece vise godina ili i za one koji bi da znaju kad im je najbolje da imaju decu
 
@web...ja u navedenoj karti vidim da treba da ima decu ali cu kasnije da se ukljucim,odoh da ga uspavam.ovog ovde...
Jeste jeste osoba vec ima decu -dvoje... a kartu sam dala, jer... ne izgleda mi dobro...i zelim da ljudi (zene jos bolje) vide da iz vazdusaste vodolije u petom, urana pored marsa, mesec-pluton kvadrata dok je mesec u osmom polju smrti, osma kuca smrti/trudnoce/regeneracije pocinje u ovnu, vladar otisao u vazduh i u konjunkciji sa uranom, plodnih znaka koji su prepuni ali i veoma izazovnih aspekata i dalje mogu doci deca :-)

Osoba ima dva deteta, klinicku smrt pri prvom porodu (veoma mlada imala to dete -sextil saturna nije igrao ulogu) i gubitak jednog deteta.
 
I ovde da iznesem neko uvodno misljenje sa svoje strane..nije u prvom postu moglo ali ,tu je :

DECA se gledaju prvenstveno kroz 5 polje, znak u 5 polju, vladare 5 polja gde su otisli i kakve aspekte grade ,a paralelno sa tim poljem, kao njegov polaritet se uzima i 11 polje koje nekada dopunjuje sliku osnovnog u vezi dece u zivotu natusa, isto sa sve vladara i gde se nalaze.

Onda se gleda derivatno, polazeci iz 5 polja koje je ujedno i PRVO dete, 7 polje koje bi bilo drugo dete , 9 polje je trece dete itd u krug..Nekada ovo moze da se primeni i na trudnoce, posebno ako postoje sklonosti u horoskopu ka problemima oko ostajanja u drugom stanju i iznosenju trudnoca i sl.

Ako nema planeta u polju - to ne znaci da nema dece konkretno - jer polje ima vladara i taj vladar je negde otisao i gradi aspekte sa drugim planetama, to je vec poznato, i tako se i gleda...

Ako ima mnogo planeta u polju, to ne znaci mnogo dece, sem u slucaju da su jako pozitivni i jako ostvarljivi aspekti pa ostatak horoskopa potvrdjuje npr.kosarkaski ili fudbalski tim u kuci..

Takodje jedna planeta ne znaci jedno dete, jer 5 polje gledamo kao odnos i stav osobe prema deci u globalu, a planete i vladare, njihove aspekte sa drugima kao mogucnosti koje mogu biti ostvarene i preneto na realni zivot osobe, koliko moze da ima dece (posebno kod zenskih horoskopa) i koliko dece moze realno da napravi osoba ( u muskim horoskopima).

Onda, negativni aspekti u polju odn planeta u polju ili vladara polja dece ukazuju na neke probleme koje moze osoba da ima , bilo pre dobijanja dece ili sa samom decom odn prvim,drugim i svakim sledecim, pa shodno tome ( i ostatku horoskopa) , primenjujemo da li je to pre njihovog radjanja, na radjanju, posle radjanja ili je problem, ako se poveze sa poljem zdravlja oko ostajanja u drugom stanju zeni ili oplodna moc muskarca u muskom horoskopu i negativni aspekti nikada NE ZNACE iskljucivo lose, samo je to nesto gde mozemo da zastanemo, imamo problem ili se namucimo malo da bi ostvarili cilj, kao i u drugim poljima zivota. Prvenstveno je tako.

Kad se javi osa cvorova u polju dece, obavezno treba znati da je u pitanju karmicka veza sa decom koja se dobijaju ili prave i iz iskustva znam da takve trudnoce nose rizik (ako je JMC u 5 polju), da su to specificna deca kad se rode ili da do odredjenih aspekata prema osi cvorova neki parovi ne mogu imati decu..

Pa za pocetak, neka ovo bude uvod i dosta , pa cemo kroz rad i analize da dodajemo i molim sve koji imaju vise iskustva sa posmatranjem ovih polja da mi se pridruze i ovo dopune..

Analize tipa uopstenog .. vodolija u 5 polju znaci..mars u 5 polju znaci...ako ima neko uopsteno, neka ubaci ali mislim da je to moralo vec da bude negde na forumu ili bar na temi osnove ili kako tumaciti natalnu kartu, pa mislim da je bolje kad se uci na primerima, uz objasnjenja kako se dolazi do zakljucaka i povezivanja...

Eto, pridruzite mi se i u ovome...
 
Jeste jeste osoba vec ima decu -dvoje... a kartu sam dala, jer... ne izgleda mi dobro...i zelim da ljudi (zene jos bolje) vide da iz vazdusaste vodolije u petom, urana pored marsa, mesec-pluton kvadrata dok je mesec u osmom polju smrti, osma kuca smrti/trudnoce/regeneracije pocinje u ovnu, vladar otisao u vazduh i u konjunkciji sa uranom, plodnih znaka koji su prepuni ali i veoma izazovnih aspekata i dalje mogu doci deca :-)

Osoba ima dva deteta, klinicku smrt pri prvom porodu (veoma mlada imala to dete -sextil saturna nije igrao ulogu) i gubitak jednog deteta.

Da, razumem, htela si reci ono sto sam naglasila u uvodu, da se niko ne treba plasiti kad vidi opozicije i kvadrate jer to ne znaci nuzno zlo u polju dece..
E sad, sta bih dodala..Vodolija u 5 polju i Uran kao vladar daju iznenadne i rane trudnoce ali takodje i veliku sklonost ka prevremenim porodjajima i rizicno nosenje, mogucnost spontanog, posebno ako, kao sto je ovde naglaseno, ima vladar polja neki tezi odnos sa nekom drugom losom planetom. Divno si to povezala ali prvo sto je meni upalo u oci jeste Uran Mars u konjukciji ali takodje UranMars bas taj sekstil sa saturnom i venera pluton u 11 sekstil Neptunu, meni je pokazao da pored planetarnih i hormonalnih zdravstvenih problema, ona moze da iznese neku trudnocu, cak mozda i vise trudnoca... Uran mars u inkonjukciji Jupiteru kao po meni vladaru sirenja organizma i trudnoca, oznacava da svaka trudnoca nosi neki svoj rizik, posebno ta koja bude aktivna u vreme ove inkonjukcije, pa sa uranom i marsom moze doci do gubitka ploda odn deteta...
Povezanost 5-8 i vladara polja na MC sa oba napadnuta svetla zivota, moglo je da upozori na nesto jako bitno i rizicno u vreme trudnoce ili porodjaja ovoj osobi, cak za zivot rizicno ali saturn vlada 4 poljem, kucom kraja,zavrsetka, da tako kazem, a njen kraj nije na porodjaju, sekstil je sa tim uranom i marsom...

Zamolila bih samo, tebe i sve, kad ubacujete kartu, stavite neko drugo ime zarad zastite identiteta ili obrisite samo ime, ostavite mi licne podatke za natal - ono, datum,vreme i godinu rodjenja, meni je bitno da znam dokle je osoba stigla..ovo je starija osoba koja je zavrsila svoj regenerativni period, koliko vidim oko 60-tak godina, rekla bih,plus minus neka..meni treba da vidim, da ne moram da trazim...

Nastavicemo ako treba..
 
zdravo, dali bih smjela i ja da upitam o mogucnosti? naime, receno mi je da bi prosle i ove godine stvarno moglo da bude djete (da ce najvjerovatnije biti)... ali moj partner ne zeli sada djete pa bih htjela da znam dali je astrolog pogresno analizirao kartu... samo pitam...
pozdrav i hvala svakako

moja karta
lidijaox0.gif

By lidija1234 at 2008-01-11

samo za info: 25, uskoro 26 godina. zdravstveno za sada manje vise sve okay...
 
I ovde da iznesem neko uvodno misljenje sa svoje strane..nije u prvom postu moglo ali ,tu je :

DECA se gledaju prvenstveno kroz 5 polje, znak u 5 polju, vladare 5 polja gde su otisli i kakve aspekte grade ,a paralelno sa tim poljem, kao njegov polaritet se uzima i 11 polje koje nekada dopunjuje sliku osnovnog u vezi dece u zivotu natusa, isto sa sve vladara i gde se nalaze.

Onda se gleda derivatno, polazeci iz 5 polja koje je ujedno i PRVO dete, 7 polje koje bi bilo drugo dete , 9 polje je trece dete itd u krug..Nekada ovo moze da se primeni i na trudnoce, posebno ako postoje sklonosti u horoskopu ka problemima oko ostajanja u drugom stanju i iznosenju trudnoca i sl.

Ako nema planeta u polju - to ne znaci da nema dece konkretno - jer polje ima vladara i taj vladar je negde otisao i gradi aspekte sa drugim planetama, to je vec poznato, i tako se i gleda...

Ako ima mnogo planeta u polju, to ne znaci mnogo dece, sem u slucaju da su jako pozitivni i jako ostvarljivi aspekti pa ostatak horoskopa potvrdjuje npr.kosarkaski ili fudbalski tim u kuci..

Takodje jedna planeta ne znaci jedno dete, jer 5 polje gledamo kao odnos i stav osobe prema deci u globalu, a planete i vladare, njihove aspekte sa drugima kao mogucnosti koje mogu biti ostvarene i preneto na realni zivot osobe, koliko moze da ima dece (posebno kod zenskih horoskopa) i koliko dece moze realno da napravi osoba ( u muskim horoskopima).

Onda, negativni aspekti u polju odn planeta u polju ili vladara polja dece ukazuju na neke probleme koje moze osoba da ima , bilo pre dobijanja dece ili sa samom decom odn prvim,drugim i svakim sledecim, pa shodno tome ( i ostatku horoskopa) , primenjujemo da li je to pre njihovog radjanja, na radjanju, posle radjanja ili je problem, ako se poveze sa poljem zdravlja oko ostajanja u drugom stanju zeni ili oplodna moc muskarca u muskom horoskopu i negativni aspekti nikada NE ZNACE iskljucivo lose, samo je to nesto gde mozemo da zastanemo, imamo problem ili se namucimo malo da bi ostvarili cilj, kao i u drugim poljima zivota. Prvenstveno je tako.

Kad se javi osa cvorova u polju dece, obavezno treba znati da je u pitanju karmicka veza sa decom koja se dobijaju ili prave i iz iskustva znam da takve trudnoce nose rizik (ako je JMC u 5 polju), da su to specificna deca kad se rode ili da do odredjenih aspekata prema osi cvorova neki parovi ne mogu imati decu..

Pa za pocetak, neka ovo bude uvod i dosta , pa cemo kroz rad i analize da dodajemo i molim sve koji imaju vise iskustva sa posmatranjem ovih polja da mi se pridruze i ovo dopune..

Analize tipa uopstenog .. vodolija u 5 polju znaci..mars u 5 polju znaci...ako ima neko uopsteno, neka ubaci ali mislim da je to moralo vec da bude negde na forumu ili bar na temi osnove ili kako tumaciti natalnu kartu, pa mislim da je bolje kad se uci na primerima, uz objasnjenja kako se dolazi do zakljucaka i povezivanja...

Eto, pridruzite mi se i u ovome...

Veoma zanimljivo...5 polje...
 
ona pita da li ce imati dece u zivotu...nije udata jos..
@mirkab
Mogucnost za decu postoji. Da li je bilo abortusa u mladjim danima?
Ako nije, onda je prakticno problem sto osoba sa mesecom pored urana izgara od zelje za detetom. Nema mira, a jos dodatni stres je sto ona misli da MORA da ima partnera (muza) da bi imala i dete -jupi vladar sedme dira tu konjunkciju iz sedmog polja. Greska, njene emocije su rastrzane i sve dok bude trazila muzjaka da bi bila majka ovo nece drzati vodu! Osoba mora da se skoncentrise na sopstveno zdravlje i mir... jer iz drugog ce joj deca doci.
Imamo jaku i dominantnu osobu (vladar asc-a pored sunca u ovnu) ciji se unutrasnji jaki muski principi protive mnogim zeljama, a da ona toga nije svesna. 11ta kuca je kuca nada i dalekih uspeha, te zaista treba raditi na smirivanju urana koji je jako destruktivan na osi 5-11.
Gde lezi nada -u vladaru pete. Venerica je u najplodnijem biku i u konjunkciji sa marsom i saturnom -mars daje nagon da se deca imaju, strast da se na tome radi a saturn ih donosi u drugoj polovini zivota (ako je vec uran odradio ono sto pomenuh gore), trigon plutona je jedna lepa pomoc. Kada se treba igrati... iskrena da budem treba pratiti tranzite, posto kvadrat na napetu osu ne bi godio i tada bi opet mesec/uran proradili :? Dakle treba traziti trigone/sextile na osu. Od druge polovine ove godine jupi bi bio u njenoj osmoj -ako bi tada ostala u drugom stanju on bi bukvalno "cuvao" njenu trudnocu,a to se ovde savetuje. Mislim da negde tu bi se desio i sextil tr urana na veneru, tako da verujem da je mnogo bolje pokusavati u nekih god i po' dana nego cekati da saturn udje u vagu
 
Ovako: dotični gospodin ne može da ima decu. Kažu, nisu mu pokretni spermatozoidi dovoljno. A meni se nekako čini da ipak ima nade, samo mora još da čeka.
Mislim da je tako kao sto su mu rekli :-( princip muskosti je u izgonu i retro
Medjutim ovde je daleko najvazniji partner. Postoje odredjeni kompoziti/davison chartovi koji sve ovo kompenzuju, tako da ako nad njegovim marsom stoji njen lilit u sinastriji definitivno ce razburkati strasti, ako je tu jupiter pomagace njegovom marsu, ako ona napuni svojim planetama njegovu petu...
Ako je kompozitni mars pored sunca a u petoj, rekla bih da horoskop vice "bice dece", lep aspekt saturna je takodje od pomoci. Zaista je vazno kako izgleda partnerov chart, jer se i kroz njega vidi problem ali i moguce resenje.
 
Mislim da je tako kao sto su mu rekli :-( princip muskosti je u izgonu i retro
Medjutim ovde je daleko najvazniji partner. Postoje odredjeni kompoziti/davison chartovi koji sve ovo kompenzuju, tako da ako nad njegovim marsom stoji njen lilit u sinastriji definitivno ce razburkati strasti, ako je tu jupiter pomagace njegovom marsu, ako ona napuni svojim planetama njegovu petu...
Ako je kompozitni mars pored sunca a u petoj, rekla bih da horoskop vice "bice dece", lep aspekt saturna je takodje od pomoci. Zaista je vazno kako izgleda partnerov chart, jer se i kroz njega vidi problem ali i moguce resenje.
Jeste, loša mu je peta. Em Saturn u Ovnu, em Mars kao dispozitor u vagi, pa još r, a i u opoziciji sa Merkurom, kao prirodnim signifikatorom za decu.
Moram da nabavim njene podatke.
Idu oni već duže vreme na veštačku oplodnju, ali nešto im ne ide od ruke.
Koliko sam shvatila njegovu sestru i ona ima nekih problema. Navodno stimulatori ovulacije uspevaju da iscede samo po jednu- dve jajne ćelije, što je veoma čudno.
Probaću da nabavim njene podatke.
 
@mirkab
nema na cemu i ne gnjavis me, pitanje dece je daleko najbitnije pored zdravlja pa razumem tvoje nestrpljenje. Kazi mi da li je ono u pp-u karta tvog partnera?
Sto se tice gubitka ploda... pozitivno je na neki nacin sto se to vec odigralo, jer taj aspekt postoji i dominira tvojom kartom. Bolje nekad, pa da mozemo pricati o prevazilasku sad.
Ako je ono karta partnera ima jedna VEOMA lepa stvar. U doba kad jupi tranzitira tvojom osmom, na samom kraju stace na njegov mesec koji je vladar njegove pete kuce a i prirodni simbol majcinstva, dece i emocija.
Uffffff... totalno sam vizuelni tip, pa sad vrtim, tvoju pa njegovu kartu,...ako je to on (a nemam ovlascenje staviti je na javni kanal, sto bi svima bilo lakse da isprate ovaj moj text, dodaju ili negiraju jer tebi svaki koment pomaze)?! Ali pretpostavljam da jeste, vladar njegove sedme je merkur u sedistu (znaku blizanaca gde je tvoj asc), taj merkur je u FENOMENATLNOM trigonu, izmedju ostalog sa tim mesecom sto kaze da on treba i zeli da ima decu s tobom. Simbol tvog majcinstva (venera vladar pete) je u konjunkciji sa njegovim lepo aspektovanim suncem i u trigonu sa veoma mocnim stelijumom iz njegove sedme.
Ja sam iz komentara vip pretpostavila da partnera nema ni na vidiku, ali sad ako razumem ti samo nisi udata? Verovatno je to bila dodatna turbulencija vec neki mesec sad unazad, jer jupi pred sedmom prosto trazi formalan brak, a pluton na dc-u kaze partner ili bez partnera i grize pa ne pusta dok ne rascisti stanje... samo nemoj zuriti, ne jer se nece desiti nego jer su ti nervi tanji nego ostalim, a mir je neophodan. Ako je ovo vasa sinastrija koju sam gledala, lepa je i ceka vas jedan period uzitka a beba -nadam se sto pre (vezbaj sta da ti kazem mogucnosti su bas tu da je imas vec sledece godine u prvoj polovini :-). Inace u ovoj godini on ce imati divan trigon saturna i jupitera na sunce, jupiter je u 11oj.... jedan lep period je ispred njega. Saturn na dc-u i to retro ga verovatno koci jer pravi kvadrat na prirodnog vladara sedmog, ali to ce se izmeniti njegovim ulaskom u sedmo polje. Sto manje forsiras i iscekujes neke stvari bice mnogo lepse po tebe
Kad god da se tvoja trudnoca desi, budi pametna te je cuvaj -pored urana i stresa iz ovna stres je nesto sto ti ne treba... trazi mir u sebi, partneru i sreci koju nosis tada. U toku trudnoce nemoj ici na blize i dalje puteve.

Zarad nase nezgodne sinastrije da za svaki slucaj napomenem -post je pisan u dobrom duhu a tebi zelim svaku srecu!
 

Back
Top