DZEFRI NAJS-ex tuzilac Haskog tribunala!

GruberBG

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.145
Najs: Englezi nikada ne bi prihvatili Haški tribunal
Autor: Srna | 10.01.2008 - 17:44
Bivši tužilac Haškog tribunala Džefri Najs izjavio je da mu je uvek bilo vrlo neobično s kakvom su lakoćom zemlje regiona prihvatile Tribunal, a da "Englezi nikad ne bi dopustili da im sudi takav sud".

Najs je u intervjuu zagrebačkom "Globusu" rekao da smatra da je problem funkcionisanja Tribunala u činjenici da su skoro svi koji u njemu rade stranci.On je istakao da je malo ko u Haškom sudu razumeo jezik, nije ih zanimala kulturna pozadina, kao i da nije postojala želja da se na bilo koji način zainteresuju za ono što se događalo u bivšoj Jugoslaviji.

"Na predavanjima pitam engleske studente da li bi bilo pravedno da je, recimo, Engleska optužena za genocid nad Škotima i da međunarodno telo osnovano u Iranu i sastavljeno od tužilaca iz nekoliko različitih zemalja mora ustanoviti o čemu se tu radi. Studenti su šokirani i odgovaraju `naravno da ne bi`", objasnio je Najs.

Najs je ocenio da se Haški sud ponaša potpuno arogantno, ne poznavajući elementarne stvari o državama kojima sudi. On je naveo da je bivša glavna tužiteljka Karla del Ponte od njega tražila da prihvati neetične i neprofesionalne odluke.

"Nisam želeo da dopustim nikakve neetične odluke u slučaju `Milošević`. A postojale su želje da se to učini zbog određenih nepravilnih razloga. Tome sam se protivio i na to nisam hteo da pristanem. A ona to nije podnosila", rekao je Najs za "Globus".


:confused::shock:
 
Najs je u intervjuu zagrebačkom "Globusu" rekao da smatra da je problem funkcionisanja Tribunala u činjenici da su skoro svi koji u njemu rade stranci.On je istakao da je malo ko u Haškom sudu razumeo jezik, nije ih zanimala kulturna pozadina, kao i da nije postojala želja da se na bilo koji način zainteresuju za ono što se događalo u bivšoj Jugoslaviji.


:confused::shock:

Pa i ja sam čuo da ima nekih sukoba izmedju Severne i Južne Koreje, samo ne živim tamo.
Jedni mi pričaju da Severna Koreja mnogo dobro napreduje a drugi da sve cveta u Južnoj.
Isto sam čuo da razmenu na granici vrše tako što prikače konopče-lastiš na vojnika a svi ostali drže drugi kraj konopčeta za svaki slučaj, da slučajno ne zaluta. Valjda zbog džungle...

E sad ko će meni ovo da plati?
Ovi što tvrde da Severna Koreja napreduje ili ovi što im Južna milija?

I sad se ja pitam ko plaća onog Crnca ili onog Kineza što vrte one papire o SFRJ po Hagu?
 
Па сад кажу професор Коста Чавошки блесав, националиста, овакав, онакав ... Еј, откад прича ?!!!
Он који се борио против СМ, због Хага дошао у ситуацију да га брани, принципијелно - наравно.
 
Па сад кажу професор Коста Чавошки блесав, националиста, овакав, онакав ... Еј, откад прича ?!!!
Он који се борио против СМ, због Хага дошао у ситуацију да га брани, принципијелно - наравно.
dobro Kole je poznati golub preletac :lol:
 

Back
Top