Plakari> skracivanje, premestanje...koliko kosta?

Angi7

Aktivan član
Poruka
1.641
Ne znam da li je tema adekvatna, pa posto je svastara valjda moze...
Ima li neko iskustva sa skracivanjem plakara, premestanjem tih grdosija...

Imamo veliki plakar 2*2.5m, koji treba da premestimo iz jedne sobe u drugu, pravimo neki razmestaj...Ui toj manjoj sobi ne moze da stane, treba da se skrati za oko 15cm.

Htela bih da platim stolaru za to kao i za premestanje i montiranje u toj drugoj sobi.

Na ko0ji nacin se to izvodi, jel se sve rasklapa pa nosi u radionicu, je li komplikovano?
Koliko bi to kostalo otprilike, znaci skracivanje po jednoj strani i premestanje u drugu sobu?
 
nadam se da ce ti vise pomoci na Domu i Porodici :D
a inace..mozda bi ti izaslo otprilike isto da kupis neki nov...na montiranje....od ovih...od iverice....ne od punog drveta...sad se to moze naci dosta jeftino :)

Pa ne bih bas rekla da se moze naci jeftino. Za dobar plakar, veliki i visok 2.5m sigurno treba oko 500-600E i to od iverice. A i sta da radim sa ovim? Mogu verovatno da ga prodam za smesne pare?

Ako neko ima iskustva sa ovim neka se javi...

Hvala unapred
 
mislim da komotno mozes naci za nekih 250-300 eura....mozda cak i jeftinije....mislim na onaj umanjeni koji tebi treba ;).....pogledaj po nekim sajtovima....recimo od forma ideale.....aleksandro...oni valjda imaju sajt....mozda i cenovnik....:)

Koliko sam edala, niko ne pravi visoke plakare. To je sve nesto do 2m. Meni treba max. iskoriscenje prostora jer je stan mali. Ovaj plakar treba samo da se "secne" 15cm:D
 
u principu je takvo skraćivanje relativno teško izvesti na licinom mestu
dakle potrebno je rastavljanje
prevoz
skraćivanje
kantovanje
prevoz
montiranje
saberi kojom god tehnikom to je celo pre podne i par litara goriva
za pravog profesionalnpog majstora sve to je gubitak vremena
moj predlog je da nađete nekog lokalnog hobi sam svoj majstor stručnjaka
koji će vam to obaviti za relativno simboličnu sumu
 
Sto neko gore rece, pozovi neku od firmi koja radi namestaj po meri (moj kum je radio u Sogalu tako da se kao razumem u celu stvar) i neka ti dodju, besplatno uzmu mere prostora gde zelis plakar i bukvalno sta god pozelis mozes da dobijes!!! Gde hoces policu, gde vrata, gde civiluk, gde ogledalo..znaci namestaj po meri i zelji. Veruj mi da ce ti to biti mnogo bolje resenje od ovog...Vidi sa tim stolarom ali ti ovo predlazem jer bolje nema, a iskoristi se bukvalno svaki milimetar sobe!! Pozz
 

Back
Top