PRVI LJUBIMAC

Bile su mace Mara 1,2,3... ali su moji roditelji meni previse dopustali pa su one misteriozno nestajale, valjda kad vide da je doslo do ili-ili. (Ja svoju cerku opasno izgrdim kad pokusa da gnjavi Gizma.) Posle toga Maza a pa Maza 2 pa Lucija, takodje mace, pa Lucijin sin Cale koji je dosta pomogao oko Gizmovog odgoja- URA, eto jednog psa. I tako zadnjih 12 godina. Jesam hranila mace oko zgrade i tu su "moji" bili Gabrijela (6-7 godina) i Debeli (2-3 godine) a posle toga malo manje moje Mica i njene cerke i unuke, ova zadnja unuka je potpuno divlja.
 
uf, ja se ni ne secam koja mi je zivotinja bila pprva...prvo sam u dvoristu zgrade imala sijaset pasa i macaka lutalica koje sam pazila i hranila, tako da se to pretpostavljam ne vazi. A u kuci je bio samo papagaj kica. Imala sam kuce, aj za nju se moze reci da je bilo potpuno moje, isto u dvoristu, samo sto je imala kucicu i box(u kom nikad nije bila, al nema veze).Nju su "97 udarila kola .Kasnije, "99,uzela sam prvo stene sa ulice i strpala ga u kucu za stalno, bila je to mesanka stara 2 meseca, nasla sam je na ulici. Pored njih imala sam zilion zivotinjica, sad da ne nabrajam, ne bi sve stalo...
 
Kod kuce je to bio crni mesanac irskog setera po imenu "LESI" (:?::!:).
Baš mi nešto pade na pamet, postoji li slučajnost?
Inače, nekako u to vreme smo dobili sivog zeku (nesretne sudbine jer mi je deda bio gurman! :evil:), i dve mace koje su jako dugo živele... naročito "dečko" koga su redovno tukli komšijski sijamci... :sad:
Kod dede i bake na selu, imala sam tele po imenu "Miki" (stvarno je bio razmažen tako da ga bez navodnika mogu zvati kućnim ljubimcem) i ždrebe Fifi...
 
Poslednja izmena:
Bila je Dzesika, lovacki pas, ali posto nije bila bas za zivot u stanu, poklonili smo je jednom rodjaku sa sela. Nakon Dzesike sam dobila Dzesija (po njoj je dobio ime) pekinezera koji mi je bio drug 6 godina.
 
negde tokom nizih razreda osnovne cini mi se...prvi kucni ljubimac je stigao u vidu rodjendanskog poklona-papagaj ika (tigrica), na zalos nije se dugo zadrzao sa nama, pa onda nekolicina ribica sa tragicnim zavrsecima (sijamski borci i neke male ne znam im ime), a onda je do skoro nastupilo zatisje pa smo nasli (mislim ko izbacuje hrcka sa sve kavezom u decembru???) hrcka mrckovica ( bio je sa nama skoro 2 godine :( ), a onda smo nasli takodje napustene stence,zadrzali jedno i eto mog dugo iscekivanog prvog psa kucnog ljubimca (ne treba da dodajem da je to bila zelja jos od pre prvog ljubimca papagaja-ko ceka doceka:) )
 
Caki...angorska macka...jos kao mala,pozove me komsinica da nesto vidim...kad tamo 6 malih pufnastih maca...kaze ona izaberi koje hoces...nikog nisam pitala,uzmem i odnesem kuci...prvo bilo kako?zasto?..al' prihvatise mama i tata i uljepsavala nam dane 10 godina...bila je prelijepaaaa,svi su se odusevljavali,prava ona kucna macka gospodja:D
 
bio je 1 dalmatinac,ali poshto mu se ne setjam imena,bila sam mala kad je poginuo,2. pas je meshanac dalmatinke i rotwajlera nora...i danas ziwi ;)...ali je mnogo opasna...swe jede-od hrane do djubreta...zezam se-ne dajem ja njoj djubre-ne smem ni da joj pridjem:lol:ewo primer:jede twrdo ono od oraha onu spoljnu kolewkicu ili koricu(ceo orah,bolje retji:lol:),...uwereni???
 

Back
Top