Belgarijada

Ce'nedra

Početnik
Poruka
3
Ne znam da li je iko vec zapocinjao slicnu temu posto sam prvi put ovde!:) Inace ovo je moj omiljeni serijal zajedno sa Tockom vremena, Vukodavom itd. U svakom slucaju zelela bih da vidim vasa misljenja o Belgarijadi-razlogu moje zagrizenosti epskom fantastikom...
 
pored 5 knjiga kojim je zatvoren serijal mislim da postoje jos dve direktno vezane (za jednu garantujem jer je imam)

Blago decija knjiga ali ok, svidela mi se
 
Knjiga je ok,prica je donekle mastovita,ali detinjasta.Ono sto mi se ne svidja je sto pisac odvali neku gistro veliku tajnu carobnjastva a kasnije u prici se ne pridrzava toga.Sve u svemu,serijal je za 4-.
 
Ovako... Da vidim... Pored serijala Belgarijade je izašla i Malorijada koja se sadrši iz:
Čuvari Zapada
Kralj Murga
Gospodar demona iz Karande
Čarobnica iz Daršive
Keltska proročica

Lično mi se sviđa Belgarijada a Malorijada se nastavlja na priču, i zanimljivo je... z:)
 
E, upravo čitam dati serijal, tačnije sad sam na 4 knjizi "Čarobnjakova kula" :)
I simpa mi je...
Priča je donekle naivna, ima dosta rupa i grešaka u samom stilu pisanja, ali ima neki fenomenalan smisao za humor koji me je zaista zarobio :)
 
Nabavio sam "cuvari zapada" i procitao sam ga za 3 dana . Knjiga je prilicno dobra , izgleda da je Edings naucio da isprica pricu bez propustanja detalja . . . a svi koji su citali Belgarijadu znaju da on iznese ogroman broj detalja i cinjenica , a onda zaboravi na pola njih . Elem , stil pripovedanja je malo drugaciji , knjiga se bavi razdobljem od 11 godina sto nije bas uobicajeno za njega , radnja je razvucena i poglavlja se cesto bave dogadjajima koji uopste nisu povezani zbog cega knjiga izgleda kao da je napisana na brzinu . Svejedno svim ljubiteljima ovog serijala preporucujem da je procitaju
 
Pocelka sam da citam Belgarijadu i svidela mi se, ali sam stala posle prve knjige i posle sam u potpunosti zaboravila na taj serijal... No, moram da se vratim tim knjigama, svi kazu da su super
 
Не може се рећи да није дечија и помало наивна књига.
Диалози су му делимично слаба тачка, има рупа ту и тамо али је то забашурено добрим хумором.
Радња је исто прихватљива, ликови допадљиви.
Све у свему, пристојна књига, не могу да кажем. Прочитала сам 5 делова, живећи у уверењу да је то то. Међутим, изгледа да ћу поново свраћати до платоа/библиотеке:)
 

Back
Top