West Coast Vs. East Coast
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: West Coast Vs. East Coast

Primećen član dodgeme (avatar)
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano West Coast Vs. East Coast

Tema je vrlo jasna,

Death Row, Outlawz, Blackwall St. na jednoj a na drugoj strani
    G-Unit, P.Diddy i ostali

Pitanje je sad, ko ima bolji rap i zasto ?

Po meni neosporiva pobeda ide Westu zato sto je tamo rap nastao, i oni pevaju iz srca duse i svog licnog iskustva, da negresim dusu i east sideri su bili gangsteri dok je bio su Biggie, a onda on preminuo a P.Diddy postao pozer, jednostavno po meni Dr.Dre nemoze ni da se poredi sa nekim tamo 50 Centom. Ali evo ovo me je uvek zanimalo dal je u srbiji vise podrzan West Side ili East Side rap.

R.I.P. Svima koji su poginuli u akciji (2pac, Easy E, Biggie, ...)

Domaćin Manic Street Preacher (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: West Coast Vs. East Coast

West side RuleZ

Obećava LGFloyd (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio dodgeme Pogledaj poruku
    Tema je vrlo jasna,

G-Unit, P.Diddy i ostali

Po meni neosporiva pobeda ide Westu zato sto je tamo rap nastao, i oni pevaju iz srca duse i svog licnog iskustva, da negresim dusu i east sideri su bili gangsteri dok je bio su Biggie, a onda on preminuo a P.Diddy postao pozer, jednostavno po meni Dr.Dre nemoze ni da se poredi sa nekim tamo 50 Centom. Ali evo ovo me je uvek zanimalo dal je u srbiji vise podrzan West Side ili East Side rap.

WOW!
    Koliko gluposti napisanih u jednom jedinom postu! Ne verujem...

Ti brkas mnogo toga...
    Death Row je izdvacka kuca, Outlawz je grupa, Blackwall Game-ova ekipa, nemaju veze jedni s drugima, u drugim erama su/bili aktivni... Tuzno je da je tebi Diddy glavni predstavnik East-a.... Sukob Death Row-a i Bad Boy-a je bio aktuelan pre 10 godina, G-Unit-a protiv Game je aktuelan jos uvek i uopste nije zasnovan na tome koje iz kog dela SAD-a... Sramota......
    Rap je nastao u Njujorku, a ne na Zapadu.. Ti verovatno mislis na gangsta rap, neuki covece...
    Biggie nije preminuo vec je poginuo... Valjda znas razliku izmedju ta dva pojma...
    Nepismen si! Nauci pravilno koriscenje negacije...
    Dr.Dre ne moze da se poredi sa 50-jem, a Dre i 50 blisko saradjuju vec godinama... O cemu ti pricas....
    Dre je pre svega producent, doduse ima dva extra albuma, koji su puni ghostwriting-a..
    Zasto bi se iko ogranicavao na strane, ceo taj sukob je izfabrikovan, preuvelican....
    Sukob izmedju dve "obale" kao takav nikad nije ni postojao....
    Step your game!

Obećava LGFloyd (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Boze tek sad videh ovaj RIP.... Au... Poginuli u akciji!!! :shock::shock:
    Aj mi jos reci da je Eazy-E dobio aids ratujuci protiv istoka, 5,6 godina pre nego sto je taj "sukob" nastao...
    Kakva lupetanja...

Obećava LGFloyd (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Svaki put kad procitam tvoj (dodgeme) post otkrije nesto novo...

"oni pevaju iz srca duse i svog licnog iskustva"
    Da, da, bas se napevase..... Revolucionarno! Iz svog isksustva? Ne se*i.... Ovi sa Istoka mora da repuju o iskustvima deda Janka sa Zlatibora...

"da negresim dusu i east sideri su bili gangsteri dok je bio su Biggie"

ne gresis dusu,al matori nepismen si za sve pare....
    Cim je Biggie riknuo, nestali su svi gangsteri sa Istoka, mora da su vetrom odneseni... Au...

Primećen član Master of Pupets (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Cujte...manite se tih nigger gluposti sve neke ,,mafioze i gangsteri,,
    Slusajte malo Ajs Nigrutina 8-)

Elita Stedza (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Citat Original postavio Master of Pupets Pogledaj poruku
    Cujte...manite se tih nigger gluposti sve neke ,,mafioze i gangsteri,,
    Slusajte malo Ajs Nigrutina 8-)
    jes vala Ajzak machka xD

Primećen član Master of Pupets (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Ahaha..a.Ovde Ajzak svezi Mc kategorija teska
    od rodjenja na mozku furam fabricka greska
    cirkam piva nemacka,domaca, crna, ceska
    po buksna, po pljeska ustajem iz mesta
    Rima vesta secka MC-a ko mesan
    cirke kad na binu skoce misle da sam blesav
    Proseravam se kolko oces al sam toga svestan
    nisam spavo petnest dana ko Nikola Tesla
    Ne grickam camac ni ti sisam vesla
    na vozacki ispit sam iso preko veza
    Telefon zvonu ko budala glupaca me zeza
    smuvo bi se snjom samo kad bi bio krezav
    u Timbetovom stilu idem noga desna, leva
    rime ***** dobro jer ne znam da pevam
    Udebreksovo sam se jako kao stoka sevam
    vino dobro verbla 3000 evra
    Vreme je za kafu stavio sam dzezva
    ko to dalje repuje a vidi da ne zna?
    nazdro se u meku samo soja nema mesa
    koka kole litre polako jetra nesta
    posto sam ljubazan molim za malo mesta
    dodaj vamo mikrofon ripsone da cepam
    evo novog spota Djolo bacio na VeTa
    prebledeli MC cuje _____?
    smejem se i ne verujem koliko je smesan
    zagoreo si ortak to mora da se mesa
    na trule teme, budjave dodacu ti kechap
    malo senfa, girosa da bi bio srecan
    furnjam granja vreca
    al mi fali malo skretcha
    podneo dva litra ide flasa treca
    ajde kuci feget jel igra bela mecka
    bicarka se usrala pa se malo necka
    uhvatila je frka od mog koznog metka
    ako neces ti mozda oce tvoja tetka.
    Stara koka debela rutava ko cetka
    cekaj da je obrijem bice gotovo do petka

Legenda Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    168

Citat Original postavio LGFloyd Pogledaj poruku
    WOW!

Ti brkas mnogo toga...
    Death Row je izdvacka kuca, Outlawz je grupa, Blackwall Game-ova ekipa, nemaju veze jedni s drugima, u drugim erama su/bili aktivni... Tuzno je da je tebi Diddy glavni predstavnik East-a.... Sukob Death Row-a i Bad Boy-a je bio aktuelan pre 10 godina, G-Unit-a protiv Game je aktuelan jos uvek i uopste nije zasnovan na tome koje iz kog dela SAD-a... Sramota......
    Rap je nastao u Njujorku, a ne na Zapadu.. Ti verovatno mislis na gangsta rap, neuki covece...
    Biggie nije preminuo vec je poginuo... Valjda znas razliku izmedju ta dva pojma...
    Dr.Dre ne moze da se poredi sa 50-jem, a Dre i 50 blisko saradjuju vec godinama... O cemu ti pricas....
    Dre je pre svega producent, doduse ima dva extra albuma, koji su puni ghostwriting-a..
    Zasto bi se iko ogranicavao na strane, ceo taj sukob je izfabrikovan, preuvelican....
    Step your game!
    Au, ala smo nadrkani večeras .
    Bio sam u društvu napaljenih repera koji su mrzeli Istok, pa sam mahom, ni kriv ni dužan, bio prisiljen da slušam West Coastere. Znanje o rapu mi je vrlo skromno, ali uši imam. 2Pac je imao takav glas da sam ga jednostavno morao slušati.

Elita Stedza (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

mante se rap gamea 8)

Legenda Miki 13991 (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    157

Хух? Западна обала је Калифорнија, а Источна Њујорк и Капитол Сити... Right, cowboy? *тежак нагласак*. А реп је настао на улицама Њујорка...

Него, мени је, географски, лепша Западна страна... Сан Франциско... Пустиња... Ммм... Додуше, Источна има своје моменте... А добар је и Кингов Мејн, додуше то је горе далеко на Северу...

Њах, колико год не волим Амере, не могу да порекнем чињеницу да је САД лепа земља.
    najmanji potpis na svetu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

east coast-west coast.
    ja pomislio da je u pitanju navijacka himna millwal-a

i iznenadio se da neko to ovde zna osim mene...i na kraju ispade rep

Aktivan član
    Učlanjen
    09.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

WOW!

Ti brkas mnogo toga...
    Step your game!
    reč brate

Tema je vrlo jasna,

G-Unit, P.Diddy i ostali

brate.... nemam reči... /:

Primećen član Alexxxa2 (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

LG Floyd, moram da ti cestitam. Castim pice

Nego samo dva pitanja: Zar nije Blackwall street izdavacka kuca koju je Game sa ekipom osnovao 2004?
    I koliko ja znam NAS spada u East Coast, a mLogo je bolji od gore pomenutih pola dolara i p.diddy-ja. Ispravi me ako gresim...

I jedno pitanje, koliko je tacno to da je do podele na East i West doslo zbog sukoba oko prodavanja "ploca" izmedju Pac-a i Biggie-a?

I otkud Dirty South i Midwest?

P.S. Najtacniji odgovor oceqjuem od LG Floyd-a i cala

Obećava LGFloyd (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio Alexxxa2 Pogledaj poruku
    LG Floyd, moram da ti cestitam. Castim pice

Nego samo dva pitanja: Zar nije Blackwall street izdavacka kuca koju je Game sa ekipom osnovao 2004?
    I koliko ja znam NAS spada u East Coast, a mLogo je bolji od gore pomenutih pola dolara i p.diddy-ja. Ispravi me ako gresim...

I jedno pitanje, koliko je tacno to da je do podele na East i West doslo zbog sukoba oko prodavanja "ploca" izmedju Pac-a i Biggie-a?

I otkud Dirty South i Midwest?

P.S. Najtacniji odgovor oceqjuem od LG Floyd-a i cala
    Pa pazi Blackwall Street ti je neki pandan G unit-u, pocne kao ekipa ortaka, onda preraste u izdavacku kucu, pa nastave sa clothing line-om etc... Dakle izmedju ostalog jeste i izdavacka kuca...
    East Coast ima/imao je,po meni, mnogo jace repere od pomenutog 50 (Diddy-ja ne smatram reperom): Nas ,Az, DMX, Rakim, Jay-Z, Biggie,Black Thought, Big L , Big Pun, Chino XL, KRS 1, Prodigy... (mozemo ovako do sutra..)

Jednom za svagda: podela na East, West, Dirty South, Midwest je CISTO GEOGRAFSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Pocelo je na Istoku, nastavilo se razvojem gangsta rap-a na Zapadu, pa su ljudi usvojili nazive EAST i WEST Coast, kako odrednicu ko odakle dolazi, koji grad, koje "hood" predstavlja... Razvijanjem rap scena na Jugu (pre svega u Atlantu, Hjustonu..) i srednjem zapadu (Cikago, Detroit..) ustanovljeni su nazivi Dirty South i Midwest opet kao geografske odrednice, "prefiks" dirty je uzet zbog karakteristicnog stila...

Pac i Biggie.. Pac je rodjen u Njujorku, ti je i poceo da repuje... Bio je ortak sa Bigijem.. 1994 je ranjen u studiju, prilikom pokusaja pljacke, uspeo je da uleti u lift, onako ranjen, stigao do ne znam kog sprata gde su bile prostorije Bad Boy-a i tamo zatekao Bigija , Pafa, Loon-a itd i po Pakovim recima svi ga gledali u cudu, sto je ziv i niko nije hteo da mu pomogne... Tupac je tad ocenio da mu je sve namesteno (pokusaj ubistva) od strane BB i otada je imao beef sa celim Bad Boyem... Usput je prozivao svakog ko je bilo sta ikada lose rekao o njemu: Chno XL, Moob Deep, JayZ......
    U beef su se ukljucili neki reperi sa Zapada, cisto radi svoje promocije, da bi se i o njima pricalo.. Dakle, beef izmedju East-a i West-a kao takvih nikad nije postojao! ! !

Kad je zaglavio u zatvoru, kauciju (koja je bila ogromna) mu je platio Suge Knight osnivac Death Row-a, Pac se tad obavezao da ce snimiti, valjda 3 albuma za DR.... Preselio se u LA, po izlasku iz zatvora odmah je snimio Heat Em Up... Te price o prodaji su progurali Suge i Diddy jer je njima kao CEO-ima odgovaralo da sto vise albuma proda, vise albuma - vise para...
    Ostalo je istorija...

Al sam se raspisao.. Ako sam nesto konfuzno napisao, a verovatno jesam, jbg, umorio sam se kucajuci... Pitajte ako nesto nije jasno....
    Poz

Početnik
    Učlanjen
    10.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

west side

Primećen član Alexxxa2 (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Pac i Biggie.. Pac je rodjen u Njujorku, ti je i poceo da repuje... Bio je ortak sa Bigijem.. 1994 je ranjen u studiju, prilikom pokusaja pljacke, uspeo je da uleti u lift, onako ranjen, stigao do ne znam kog sprata gde su bile prostorije Bad Boy-a i tamo zatekao Bigija , Pafa, Loon-a itd i po Pakovim recima svi ga gledali u cudu, sto je ziv i niko nije hteo da mu pomogne... Tupac je tad ocenio da mu je sve namesteno (pokusaj ubistva) od strane BB i otada je imao beef sa celim Bad Boyem... Usput je prozivao svakog ko je bilo sta ikada lose rekao o njemu: Chno XL, Moob Deep, JayZ......
    U beef su se ukljucili neki reperi sa Zapada, cisto radi svoje promocije, da bi se i o njima pricalo.. Dakle, beef izmedju East-a i West-a kao takvih nikad nije postojao! ! !

Kad je zaglavio u zatvoru, kauciju (koja je bila ogromna) mu je platio Suge Knight osnivac Death Row-a, Pac se tad obavezao da ce snimiti, valjda 3 albuma za DR.... Preselio se u LA, po izlasku iz zatvora odmah je snimio Heat Em Up... Te price o prodaji su progurali Suge i Diddy jer je njima kao CEO-ima odgovaralo da sto vise albuma proda, vise albuma - vise para...
    Ostalo je istorija...

Poz
    Ovo znam, za upucavanje i ta cudesa. E a koliko je tacna sad prica da je Biggie "organizovao" ubistvo PAC-a zbog pesme Hit 'em up?

BTW zar Pac nije ranije presao iz NY u LA, jos kao mali, zato sto su mu majku "proterali" zato sto je bila vodja "Crnih Pantera"? Sada nisam siguran za ovo sto sam rekao. Znam da je tu hteo da nastavi skolu, ali je zbog "dobrog" drustva batalio sve i okrenuo se 100% ulicnom zivotu. E sad nesto je ovako bilo, ali opet kazem nisam siguran, provericu kasnije kako je zaista bilo.

Poenta ovog lupetanja je bila "Zar se Tupac Shakur nije jos kao mali odselio iz NY sa porodicom?"

Obećava LGFloyd (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Tako nesto, jbg, ne secam se... Definisi "mali" !
    Odselio se on negde u Kaliforniju tamo sa 16,17 godina, pre toga je cini mi se ziveo i u Baltimoru il tako negde.... Majka mu jeste bila u Crnim Panterima... Ne znam koliko je ovo sve bitno za temu... Vracao se u NY vise puta...
    A istina oko ubistva Pac-a, i kasnije Biggie-ja se ne zna... Sad skoro su opet otvarali neke istrage... Ne verujem da je Biggie to namestio...
    Meni je primamljivija prica o umesanosti Suge-a, jer je Pac-u isticao ugovor sa DR i jos vise prica o Crips-ima.... Al ko ce ga znati...

Primećen član dodgeme (avatar)
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

da pojasnim Blackwall street je gameova grupa, a Death Row jeste izdavacka kuca ali kad se kaze Death Row misli se na Snoop Dogg-a i Dr.Dre (i nekad davno Pac'a), Outlawz jeste pacova grupa posle Death Row-a koji je i dalje aktivna (tj. neki clanovi iste)

i da Pac jeste poceo kao East Coast rapper pod imenom Makaveli, ali onda se odselio u LA.

Mene je nasao magarac da uci o bandama i hip-hop-u.

Das ti meni ziv i zdrav ako necmo da gledamo po jacinama bandi, Na east coastu preovladjuju ALKQN(Latino) kao najjaca banda, i poneki odseci bandi sa westa prevenstveno bloodz(Black), naravno pod east coastom se smatra New York i okolina. Dok su na west coastu aktivni Surenos(da ne nabrajam sve clanove), Nortenos(takodje), Bloods (da ne nabrajam sve odsecke), Crips(Takodje), i to je gledajuci samo crne i latino bande, da ne ukljucujemo sad jos bele i zute mafije. Ako mislis da je podela izmedju WC i EC samo geografska, i da je mrznja izmedju njih prosla poslusaj malo novije albume, narucito od Game-a i 50 Centa.

Elita
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    96

to day and live in la
    2pac rula

Obećava LGFloyd (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

@ dodgeme

" naravno pod east coastom se smatra New York i okolina". Bez komentara.

"Ako mislis da je podela izmedju WC i EC samo geografska, i da je mrznja izmedju njih prosla poslusaj malo novije albume, narucito od Game-a i 50 Centa"

Dobro strucnjace, kad vec insistiras na tome da i dalje traje neki rat WC i EC, citiraj mi delove albuma Game-a i 50-ja, koji to pokazuju!

Ja zaista ne znam koji je tvoj problem, al cenim da je psihicke prirode... Ti ocigledno procitas ono zelis da je napisano, a ne ono sto sto zaista pise.. Izgleda da da ne citas ono sto sam napises, ili si matori tuzno nepismen.

Nadam se da ovo "magarac" nije bilo upuceno meni. Ne treba ti to.

Ne znam koji je razlog tvog pisanja o bandama u Americi i njihovoj povezanosti s repom, ako je to ono sto si ti mislio da napises... Besmislena navodjenja imena nekih bandi, s nekakvim smesnim objasnjenjima, zaista izgledaju kao bedni pokusaji izbegavanja ili bolje receno udaljavanja od prave teme, o kojoj ocigledno nemas nista pametno da prozboris (to si vec fino pokazao). Sta sad ocekujes, da cemo mi pomisliti kako si ti neki za*eban tip, koji siri svoje preveliko znanje o bandama... Pateticno.
    Bilo je bolje da si "precutao" sve ovo, ovako...

@ /I/I@Ī@

Pretpostavljam da si mislila na " To live and die in LA"?

Zaslužan član
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

vest sajd of kors

Domaćin Johnny_taraba_9 (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

da pojasnim Blackwall street je gameova grupa, a Death Row jeste izdavacka kuca ali kad se kaze Death Row misli se na Snoop Dogg-a i Dr.Dre (i nekad davno Pac'a), Outlawz jeste pacova grupa posle Death Row-a koji je i dalje aktivna (tj. neki clanovi iste)

i da Pac jeste poceo kao East Coast rapper pod imenom Makaveli, ali onda se odselio u LA.

Mene je nasao magarac da uci o bandama i hip-hop-u.

Das ti meni ziv i zdrav ako necmo da gledamo po jacinama bandi, Na east coastu preovladjuju ALKQN(Latino) kao najjaca banda, i poneki odseci bandi sa westa prevenstveno bloodz(Black), naravno pod east coastom se smatra New York i okolina. Dok su na west coastu aktivni Surenos(da ne nabrajam sve clanove), Nortenos(takodje), Bloods (da ne nabrajam sve odsecke), Crips(Takodje), i to je gledajuci samo crne i latino bande, da ne ukljucujemo sad jos bele i zute mafije. Ako mislis da je podela izmedju WC i EC samo geografska, i da je mrznja izmedju njih prosla poslusaj malo novije albume, narucito od Game-a i 50 Centa.
    Hteo sam da boldujem nesto ali prosto ne znam sta da izdvojim. Ceo post mi je za lolitj

Ističe se trick-trick (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

@ /I/I@Ī@

Pretpostavljam da si mislila na " To live and die in LA"?
    Mata je mushko....

Aktivan član hit (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

zapadna obala, ipak je to LA, gangsta *... west coast rules. ne svidja mi se uopste istok te zemlje ni u kakvom smislu
    Poslednji put ažurirao/la . . . : 11.01.2008. u 12:26 Razlog: psovka

Slične teme

1. East coast Vs. West coast
    Autor Sport_Billy u forumu Severna Amerika
    Odgovora: 143
    Poslednja poruka: 02.03.2011., 19:11
  2. Middle East - How We Do
    Autor Brainlover u forumu Politika
    Odgovora: 188
    Poslednja poruka: 11.01.2009., 11:06
  3. Go East!
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika