Problemi iz matematike, fizike, hemije ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja da sam imao taj zadatak, napisao bih beskonacno, nikad mi ne bi palo na pamet da mozes uzeti proizvoljno N. Pa zar nisu okacili resenja?

Hm, ne kapiram ja bas taj zadatak.....

Zasto ne kapiras ? Meni je fantasticno jasno samo ne znam kako da ga uradim?

Imas dat uniju dva skupa x unija y = {od jedan do neko proizvoljno N }
U zavisnsoti od tog N ti trebas da veorvatno sastavis formulu koja ce da ti u f-ji od N uvek biti tacna i kazati koliko imas bukvanlo uredjenih parova, Pod parom podrazumevam sadrzaj prvog i sadrzaj drugog skupa !
 
Pa ima ih beskonacno, zar ne?

Ne moze ih biti beskonacno. Posto im je unija {1,2,3,...,n} znaci da se svaki od elemenata 1,2,3...,n mora nalaziti u bar jednom od skupova a nijedan element koji nije u {1,2,3,...,n} ne sme biti ni u X ni u Y.

Tako za svaki od tih n elemenata vazi da pripada X\Y, Y\X ili X presek Y pa bi za n elemenata resenje bilo 3^n.

Prilicno sam siguran u to.
 
Ne moze ih biti beskonacno. Posto im je unija {1,2,3,...,n} znaci da se svaki od elemenata 1,2,3...,n mora nalaziti u bar jednom od skupova a nijedan element koji nije u {1,2,3,...,n} ne sme biti ni u X ni u Y.

Tako za svaki od tih n elemenata vazi da pripada X\Y, Y\X ili X presek Y pa bi za n elemenata resenje bilo 3^n.

Prilicno sam siguran u to.

Meni je prilicno to nejasno :think:
 
Zasto ne kapiras ? Meni je fantasticno jasno samo ne znam kako da ga uradim?

Imas dat uniju dva skupa x unija y = {od jedan do neko proizvoljno N }
U zavisnsoti od tog N ti trebas da veorvatno sastavis formulu koja ce da ti u f-ji od N uvek biti tacna i kazati koliko imas bukvanlo uredjenih parova, Pod parom podrazumevam sadrzaj prvog i sadrzaj drugog skupa !

Da, sad vidim ali, pravo da ti kazem, nemam pojma. Slabo se ja druzim sa skupovima. Bar za sad. Nisu mi od neke koristi, ali moguce da cu se nagodinu druziti sa njima.
 
btw, i dalje nisam bas siguran sta se tacno trazilo u tom zadatku..... a nije ni bitno.

Broj razlicitih kombinacija skupova X i Y takvih da je njihova unija {1,2,3,...,n}. Sto rece neko broj uredjenih parova (X,Y).

Stvarno Paganko, ne znam sta ti je. Razbijas fiziku, to programiranje, zoves ljude na svadbu, sve znas, ali kad se pojave neka jednostavna kombinatorika i malo skupova, ti zakazes :D
 
Broj razlicitih kombinacija skupova X i Y takvih da je njihova unija {1,2,3,...,n}. Sto rece neko broj uredjenih parova (X,Y).

Stvarno Paganko, ne znam sta ti je. Razbijas fiziku, to programiranje, zoves ljude na svadbu, sve znas, ali kad se pojave neka jednostavna kombinatorika i malo skupova, ti zakazes :D

Ja ga razumem, jer jednsotavno kad ne ide, ne ide ...

Desava se i meni tako za neke stvarno po mnogima proste stvari :rumenko:
 
Broj razlicitih kombinacija skupova X i Y takvih da je njihova unija {1,2,3,...,n}. Sto rece neko broj uredjenih parova (X,Y).

Stvarno Paganko, ne znam sta ti je. Razbijas fiziku, to programiranje, zoves ljude na svadbu, sve znas, ali kad se pojave neka jednostavna kombinatorika i malo skupova, ti zakazes :D

eh, sad kad bih sve znao, bio bih Bog.

e, ajde kad smo poceli, jasno je meni to, ali koliko elemenata imaju skupovi X i Y?

recimo da je n=3?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top