Problemi iz matematike, fizike, hemije ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da znam, kazem ti, ne citam dovoljno pazljivo. Ja jesam dobio dobro resenje, ali za drugi zadatak.

sto potvrdjuje da je pazljivo citanje pola resenja.

npr, uradi arhitekta ispravan proracun, ali previdi tip betona i srusi se most. I sta onda?

Ovo je naravno dobronamerna napomena, ne cimaj se previse, sve ovo na netu je zajebancija. Ali kad je nesto ozbiljno u pitanju, uvek odvoj par minuta za analizu zadataka, pa makar bio savrseno jasan. Desice ti se da jedan previd us**e nekoliko desetina strana proracuna, pa makar i primetio posle, pravis sebi ogroman posao.
 
sto potvrdjuje da je pazljivo citanje pola resenja.

npr, uradi arhitekta ispravan proracun, ali previdi tip betona i srusi se most. I sta onda?

Ovo je naravno dobronamerna napomena, ne cimaj se previse, sve ovo na netu je zajebancija. Ali kad je nesto ozbiljno u pitanju, uvek odvoj par minuta za analizu zadataka, pa makar bio savrseno jasan. Desice ti se da jedan previd us**e nekoliko desetina strana proracuna, pa makar i primetio posle, pravis sebi ogroman posao.

Jedna od onih lekcija koje nikada necu nauciti izgleda ^^ Nema veze, ako mi se desi da pogresim mnogo cesto, pocecu da sejem smrt, tako da nista lose iz toga ne moze izaci :lol:
 
Jedna od onih lekcija koje nikada necu nauciti izgleda ^^ Nema veze, ako mi se desi da pogresim mnogo cesto, pocecu da sejem smrt, tako da nista lose iz toga ne moze izaci :lol:

oces, oces.... ma ne brini nista. Kad jedno 5-6 puta budes MORAO nesto tacno da sracunas pa tako ofrlje procits i pogresis, pa onda ponovo racunas (a yadatak bude 5-6 strana), pa zavrsis za dva dana mesto za dva sata, ispises 30 listova mesto 5 e onda posle pazis, samo tako.

Licno iskustvo....

p.s. zaboravih:

ili 8 puta padnes ispit iz matematike zbog glupih gresaka...
 
oces, oces.... ma ne brini nista. Kad jedno 5-6 puta budes MORAO nesto tacno da sracunas pa tako ofrlje procits i pogresis, pa onda ponovo racunas (a yadatak bude 5-6 strana), pa zavrsis za dva dana mesto za dva sata, ispises 30 listova mesto 5 e onda posle pazis, samo tako.

Licno iskustvo....

p.s. zaboravih:

ili 8 puta padnes ispit iz matematike zbog glupih gresaka...

:lol: imacu to na umu z;)
 
resenja ne "ispadaju" nego se dobiju, ili se ne dobiju. Ako ti uvek treba neko da ti potvrdi resenje, onda zapravo ne znas matematiku.

da repliciram:

Ja stvarno cenim tvoju profesionalnost i sve to (z:)) (ti si profesor, zar ne?), ali stvarno ne vidim razliku izmedju toga da kazem, ispalo mi je i dobio sam. To se podrazumeva, da kada kazem ispalo mi je, da sam ga postupkom dobio. I to sto hocu da mi neko uvek potvrdi, znachi, da samo hocu da budem siguran u svoj rad, kada nemam resenje, pa normalno je da cu se konsultovati sa nekim, da vidim gde sam pogresio (ako sam pogresio). Ja recimo obozavam hemiju, i koristim kad god mogu da diskutujem i da se prepirem sa nekima o nekom zadatku na netu, jednostavno, prija kad cujem necije misljenje, sto ponovo ne znaci da ne znam to.Uopste mi nije jasno ovo sto si rekao, nisi mi uopste unistio samopouzdanje. Ako mogu da primetim, ostali clanovi ovde na forumu izbegavaju da se svadjaju sa tobom, ali nisi uvek u pravu. I cudi me malo, ako si profesor, da toliko ne poznajes decu.
Ipak, ne svadja mi se sad sa nikim, unisticu si prazicno raspolozenje.... z:poz:
 
Ma jok. Znam ja gde je bio problem. Bilo mi mrsko da to temeljno pretresem i naucim (i profa je malko blesav, al to je posebna prica). A onda sam seo i nabrusio i Matematiku 1 i Matematiku 2 do perfekcije. Iz ruskih udzbenika. Pa sam jos u tom svemu uspeo i da zavolim taj predmet.

Matematiku 3 sam polozio iz prve.... Nije me profesorica ni zvala na usmeni. A mail sa obavestenjem od nje jos cuvam....
 
Ma jok. Znam ja gde je bio problem. Bilo mi mrsko da to temeljno pretresem i naucim (i profa je malko blesav, al to je posebna prica). A onda sam seo i nabrusio i Matematiku 1 i Matematiku 2 do perfekcije. Iz ruskih udzbenika. Pa sam jos u tom svemu uspeo i da zavolim taj predmet.

Matematiku 3 sam polozio iz prve.... Nije me profesorica ni zvala na usmeni. A mail sa obavestenjem od nje jos cuvam....

A sta si ti studirao/studiras? Ne znam nista, oprosti na neobavestenosti...
 
Uskoro pocinje nowa sezona takmicenja, pa evo nekoliko reci. z:lol:z:lol:z:lol:
Ja se takmicim iz matisha, hemije, fizike i srpskog. Medju ovim predmetima, za mene postoji jedan uljez - fizika. To je predmet koji mi je u 6.raz bio extra zanimljiv, ali mi se sada totalno smucio, a ja ponovo moram da idem na takmicenje. Razlog je taj, sto nastavnik kaze da moram da iem, kaze da mora da vodi nekoga, a ja fiziku ne volim puno. znachi, ove sezone takmicenja, pocecu malo da smaram sa zadacima iz fizike, jer mi nisu jasni, (verovatno zbog toga sto me fizika uopste ne interesuje), za razliku od matisha i hemije. Evo 1. zadatka na koji sam naleteo, sa takmicenja je, i narawno, nije mi jasan.
Два позитивна тачкаста наелектрисања q1 и q2 налазе се у вакууму на међусобном растојању r=10cm. У тачки А између њих, која је удаљена за x=4cm од наелектрисања q1, резултујућа јачина електричног поља је нула. Наћи однос q1/q2. (МФ 64).

Ne znam samo sta je ovo МФ 64. Molim za pomoc.
 
Uskoro pocinje nowa sezona takmicenja, pa evo nekoliko reci. z:lol:z:lol:z:lol:
Ja se takmicim iz matisha, hemije, fizike i srpskog. Medju ovim predmetima, za mene postoji jedan uljez - fizika. To je predmet koji mi je u 6.raz bio extra zanimljiv, ali mi se sada totalno smucio, a ja ponovo moram da idem na takmicenje. Razlog je taj, sto nastavnik kaze da moram da iem, kaze da mora da vodi nekoga, a ja fiziku ne volim puno. znachi, ove sezone takmicenja, pocecu malo da smaram sa zadacima iz fizike, jer mi nisu jasni, (verovatno zbog toga sto me fizika uopste ne interesuje), za razliku od matisha i hemije. Evo 1. zadatka na koji sam naleteo, sa takmicenja je, i narawno, nije mi jasan.
Два позитивна тачкаста наелектрисања q1 и q2 налазе се у вакууму на међусобном растојању r=10cm. У тачки А између њих, која је удаљена за x=4cm од наелектрисања q1, резултујућа јачина електричног поља је нула. Наћи однос q1/q2. (МФ 64).

Ne znam samo sta je ovo МФ 64. Molim za pomoc.

Joj bre ne znam formulu. Ae daj pa cu ti resim
 
heh, fora je u tome sto skoro pa da ne volim fiziku, ali nastavnik preti meni i jos jednom mom drugu u fazonu kao - ako ne idete - manje ocene. Uf, formula ima puno...... nzm odakle da pocnem. Imam ja i resenje, ali mi nije uopste jasno, a kada ga iskopiram ovde, neki izrazi, koji su kljucni za zadatak, ne mogu se iskopirati. Hvala za ono mf64. Od 5 zadatka na takmicenju 2007. god, uradio sam samo 1 zad., i to onaj cije je gradivo iz 7.raz(valjda me je tad fizika vise interesovala). e, pa da, evo linka, pa vi skinite resenja tog takmicenja. Govorimo o 1.zadatku. http://www.dfs.org.yu/takmicenja1/PrethodneGodine/2007z.htm
Znachi, idite u opstinska takmicenja, za 8.raz. hvala!!!!!z:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top