Problemi iz matematike, fizike, hemije ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kalcijum fosfat je so.posto su sve soli neutralne, bilo bi pravilno da je formula Kalcijum fosfata Ca3(PO4)2, jer su tu naelektrisanja izjednacena. ako bi bilo da je formula kalcijum fosfata CaPO4, onda bi bilo da je naelektrisanje ovog jedinjenja -1, tj CaPO4-
jesam li u pravu?

Da izvinjavam se omanuo sam valencu Ca[SUB]3[/SUB](PO[SUB]4[/SUB])[SUB]2[/SUB] je prava formula. Ali kao sto je paganko rekao desava se i hidrogenska kombinacija. Tu se u principu 2 atoma kiseonika vezuju za kalcijum a treci za vodonik
 
Ljudiii sutra mi je pismeni...pa ako bi ste mogli da mi pomognete u resavanju ova 2 zadatka...

1.Iz tacke A koja pripada ivici pravog diedra povucene su normalne duzi na strane diedra.Koliko je rastojanje izmedju tacaka B i C ako je AB=6 korena iz 2 i AC=5 korena iz 3.

2.Iz tacke A van ravni alfa povucena je duz AB pod uglom od 30 stepeni i duz AC.Ako je projekcija duzi na ravan 6 korena iz 3,a duzina duzi AC=10cm,kolika je projekcija duzi AC na ravan?
 
Ljudiii sutra mi je pismeni...pa ako bi ste mogli da mi pomognete u resavanju ova 2 zadatka...

1.Iz tacke A koja pripada ivici pravog diedra povucene su normalne duzi na strane diedra.Koliko je rastojanje izmedju tacaka B i C ako je AB=6 korena iz 2 i AC=5 korena iz 3.

2.Iz tacke A van ravni alfa povucena je duz AB pod uglom od 30 stepeni i duz AC.Ako je projekcija duzi na ravan 6 korena iz 3,a duzina duzi AC=10cm,kolika je projekcija duzi AC na ravan?

1. zadatak:

cista pitagorina teorema. BC na kvadrat = AB na kvadrat + AC na kvadrat. resenje je mislim 7 kvadratna korena iz 3.

drugi zadatak mislim da nisi napisala ceo kako glasi, mozda si nesto skratila?
 
Ljudiii sutra mi je pismeni...pa ako bi ste mogli da mi pomognete u resavanju ova 2 zadatka...

1.Iz tacke A koja pripada ivici pravog diedra povucene su normalne duzi na strane diedra.Koliko je rastojanje izmedju tacaka B i C ako je AB=6 korena iz 2 i AC=5 korena iz 3.

2.Iz tacke A van ravni alfa povucena je duz AB pod uglom od 30 stepeni i duz AC.Ako je projekcija duzi na ravan 6 korena iz 3,a duzina duzi AC=10cm,kolika je projekcija duzi AC na ravan?

Cekaj cekaj cekaj... Kako mozes iz jedne tacke koja se nalazi na ivici diedra povuci 2 duzi koje su normalne sa obe ivice? :dontunderstand:
Mozes samo normalnu sa ivicom na kojoj se nalazi tacka A, inace bi ova druga duz samo bila ta ivica diedra
 
Ok hajde ovako- ako dopunimo to sve do pravouglog trougla dobijemo da je |AB|'=AB korena iz 3 sa 2
Odnosno 6 korena iz 3 puta 2 = AB korena iz 3
Znaci AB= 12. I sada ako pretpostavimo da su obe duzi pod uglom od 30 stepeni ovo mozemo izracunati preko proporcije- AB:|AB|'=AC:|AC|'
12:6 korena iz 3= 10:x
x= (10*6 korena iz 3)/12
x=5 korena iz 3
 
Poslednja izmena:
Ok hajde ovako- ako dopunimo to sve do pravouglog trougla dobijemo da je {AB)'=AB korena iz 3 sa 2
Odnosno 6 korena iz 3 puta 2 = AB korena iz 3
Znaci AB= 12. I sada ako pretpostavimo da su obe duzi pod uglom od 30 stepeni ovo mozemo izracunati preko proporcije- AB:(AB)'=AC:(AC)'
12:6 korena iz 3= 10:x
x= (10*6 korena iz 3)/12
x=5 korena iz 3

hvala punooooooooo...:):):):):)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top