Problemi iz matematike, fizike, hemije ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nastavnik se obraća učenicima: ,,Polovina odeljenja su dobri đaci‚‚. Ako bi neko negirao taj iskaz tako što bi kao negaciju dobio rečenicu ,,Polovina odeljenja nisu dobri đaci,, , zaključio bi da i jedan i drugi iskaz mogu biti istovremeno tačni. Gde je greška u zaključivanju? Mislim da znam, ali nisam siguran.
Koliko je (-1)[SUP]-1[/SUP]?
 

Prilozi

  • Milka.jpg
    Milka.jpg
    3,7 KB · Pregleda: 88
Hitna Pomoc. Prošle nedelje nisam išao u školu jer sam bio bolestan, a danas sam prepisao biologiju.

Druga god. sam medicinske.

Imam jedan zadatak iz biologije za domaci, za sutra (utorak), ali ne znam ni o cemu se radi.

Izgledaju jednostavno, ali nacalost, još nisam nabavio knjigu, te ne znam da ih rešim.

Molim Vas da mi pomognete što je pre moguce veceras, i da pored napišete i objašnjenje, da bih dalje sam znao.

Izracunaj broj hromozoma u navedenim celijama koje imaju:

a) 22 para hromatida: 2n = ___________________

b) 12 pol. lanaca u G1: 2n = ___________________

c) 44 DNK u G2: 2n = ___________________

d) 12 DNK u metafazi: 2n = ___________________


Zadatak broj 2:

Prikaži celije u profazi deobe, ako ona u G1 periodu ima 4 DNk.

Hvala unapred!!!
 
Hitna Pomoc. Prošle nedelje nisam išao u školu jer sam bio bolestan, a danas sam prepisao biologiju.

Druga god. sam medicinske.

Imam jedan zadatak iz biologije za domaci, za sutra (utorak), ali ne znam ni o cemu se radi.

Izgledaju jednostavno, ali nacalost, još nisam nabavio knjigu, te ne znam da ih rešim.

Molim Vas da mi pomognete što je pre moguce veceras, i da pored napišete i objašnjenje, da bih dalje sam znao.

Izracunaj broj hromozoma u navedenim celijama koje imaju:

a) 22 para hromatida: 2n = ___________________

b) 12 pol. lanaca u G1: 2n = ___________________

c) 44 DNK u G2: 2n = ___________________

d) 12 DNK u metafazi: 2n = ___________________


Zadatak broj 2:

Prikaži celije u profazi deobe, ako ona u G1 periodu ima 4 DNk.

Hvala unapred!!!

Vidim a je kasno za zadatke al ajde da ti dam knjige bar:
http://rapidshare.com/files/46938453/Bruce_Alberts_-_Molecular_Biology_of_The_Cell.pdf

http://ifile.it/0xgn8c/download_804b1ebcca70cd4e2987e0824c294cc6_1173260002_629002_genes_20viii.pdf

Dve za mene jako dobre knjige.
 
e ljudi molim vas za pomoc sto pre... sutra imam neki godisnji test od cele prosle godine i kontam da nista ne znam.
konkretno

1) dat je skup S= 0,1,2.....,12 (izvinjavam se sto ne pisem onu zagradu, ne mogu nigde da je nadjem na tastaturi). odredi skupove
A= x| x e S i (x/2 -x/3) e S
B= y| y e S i (y + y/2) e S
zatim odrediti skupove AuB, A presek B, B/A i e sad samo me ovo buni pise nesto
ro(grcko slovo) (A/B) sta je to?

2) data je funkcija y= 2 - 1/3x. u istom koordinatnom sistemu nacrtati grafike funkcije f(x) i f na -1 (x)
e sad tu me buni da li je y=f(x)?

3) izracunaj : x^4 : (x^2 - 1).......... kako se to uopste radi?
 
f(x) je y, jer su naglasili da je reč o istom koordinatnom sistemu (pa i imaš samo x i y);

Za deljenje polinoma pogledaj ovde, vrlo lep fajlić, da ti ne bi neko nepotrebno objašnjavao...

A ovo sa skupovima, ako sam dobro razumela, a vrlo moguće da nisam; skup A = (0, 6 i 12); skup B = (0, 2, 4, 6, 8) >> (iz skupa S nađeš koji brojevi zadovoljavaju jednačine, a da rešenja ostanu u skupu S, tj. celi brojevi, pre svega...) uniju, presek i razliku reši sam. Šta ti je to ro nemam pojma, dok ne vidim kako je napisano. Pozz
 
evo da se nadovezem na kombinatoriku...

kako izracunati koliko razlicitih celobrojnih resenja ima jednacina x1 + x2 + ... + xk = n ?

mozda nije dobro formulisan zadatak, jer ovako je pomalo besmisleno...

razlicitih celobrojnih ima beskonacno mnogo...
zadatak bi bio zanimljiviji da x1, x2, ... do xk pripadaju skupu N...sto je moja pretpostavka da tako glasi zadatak zapravo...
 
pa nije zapravo...
mislim da je n-1 nad k-1

uzmi na nekom manjem primeru...
tipa
x1 + x2 + x3 = 5
i predstavi to kao da imas pet klikera i moras da ih stavis u tri pregrade, znaci vrsis fer podelu, sto znaci da u svakoj pregradi mora biti neki kliker (znaci da uzimamo skup prirodnih brojeva, iskljucujemo nulu...)
ima 6 kombinacija (2+2+1 i 3+1+1 i to izvrtis sa svih mesta...)
a to je 4 nad 2, sto je n-1 nad k-1 ;)
mislim da je ovako!
 
Hitno potrebno rjesenje:
Zadan je pravougaonik ABCD,tako da je AB=AD.Iz vrha A konstruisana je normala na dijagobalu BD,koja sijece stranicu u tacki E.Dokazati da je DE=1/4 DC.
Hvala:)
:eek:

Znači, prvo to ne može biti ništa drugo do kvadrat.

Drugo, ako konstruišeš normalu IZ vrha A (što je vrh le j te, a ne tačka na stranici) niti možemo imati presek sa stranicom, niti bi se on mogao zvati "E" već samo i isključivo A.

A sve i da je "E" presek normale sa dijagonalom (projekcija), opet ne može da se dokaže da je DE = 1/4 DC iz prostog razloga što jednostavno... nije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top