Problemi iz matematike, fizike, hemije ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
z=a+bi
z[SUP]3[/SUP]=a[SUP]3[/SUP]-3ab[SUP]2[/SUP]+(3a[SUP]2[/SUP]b-b[SUP]3[/SUP])
_
z=a-bi

a[SUP]3[/SUP]-3ab[SUP]2[/SUP]+(3a[SUP]2[/SUP]b-b[SUP]3[/SUP])=a-bi
a[SUP]3[/SUP]-3ab[SUP]2[/SUP]=a i 3a[SUP]2[/SUP]b-b[SUP]3[/SUP]=-b
a[SUP]3[/SUP]-3ab[SUP]2[/SUP]-a=0 i b[SUP]3[/SUP]-3a[SUP]2[/SUP]b-b=0
a(a[SUP]2[/SUP]-3b[SUP]2[/SUP]-1)=0 i b(b[SUP]2[/SUP]-3a[SUP]2[/SUP]-1)=0
(a=0 i b(b[SUP]2[/SUP]-3a[SUP]2[/SUP]-1)=0) ili (a[SUP]2[/SUP]-3b[SUP]2[/SUP]-1=0 i b(b[SUP]2[/SUP]-3a[SUP]2[/SUP]-1)=0)
(a=0 i b=0) ili (a=0 i b[SUP]2[/SUP]-3a[SUP]2[/SUP]-1=0) ili (a[SUP]2[/SUP]=3b[SUP]2[/SUP]+1 i b(b[SUP]2[/SUP]-3a[SUP]2[/SUP]-1)=0)
(a=0 i b=0) ili (a=0 i b[SUP]2[/SUP]-1=0) ili (a[SUP]2[/SUP]=3b[SUP]2[/SUP]+1 i b(-8b[SUP]2[/SUP]-4)=0)
(a=0 i b=0) ili (a=0 i b[SUP]2[/SUP]=1) ili (a[SUP]2[/SUP]=3b[SUP]2[/SUP]+1 i b=0) ili (a[SUP]2[/SUP]=3b[SUP]2[/SUP]+1 i -8b[SUP]2[/SUP]-4=0)
(a=0 i b=0) ili (a=0 i b=1) ili (a=0 i b=-1) ili (a[SUP]2[/SUP]=1 i b=0) ili (a[SUP]2[/SUP]=3b[SUP]2[/SUP]+1 i b[SUP]2[/SUP]=-1/2)
(a=0 i b=0) ili (a=0 i b=1) ili (a=0 i b=-1) ili (a=1 i b=0) ili (a=-1 i b=0)

z pripada {0,1,-1,i,-i}
 
Hvala vam,danas sam ima test i sve sam uradio osim ovoga zadatka...od mnogih ljudi koji odlicno poznaju hemiju sam dobio odgovor da se ovaj zadatak sa ovim brojevima ne moze uraditi...ja sam danas na testu to rekao nastavnici ali ona mi prica da se moze uradit i jedva cekam ispravak u petak da vidim kako:
Odnos atoma azota i nekog elementa je 3:2.Njihov odnos masa je 18:7.Kolika je relativna atomska masa tog elementa ako je Ar(N)=14?
 
Moze, u cemu je problem, trazeno jedinjenje je magnezijum nitrid Mg[SUB]3[/SUB]N[SUB]2[/SUB] :think:

IPAK NE MOZE SE URADITI OVAKO :)
Ovako se moze uraditi ako je u zadatku dat odnos atoma AZOTA 2:3 a ne 3:2....da je obrnuto moglo bi se ovako rijesiti ali posto nije ostaje pitanja moze li se zadatak rijesiti sa ovim tekstom i nikako drugcije (bez mijenjanja 3 sa 2 i 18 sa 7 ne znam ni ja kako vise)
Ja mislim da se ne moze uraditi,ali jedva cekam petak i ispravak testa i da nastavnica uvidi gresku jer mi je pricala da se moze uraditi zadatak!
Javljam se u petak!:)
 
da li srednja linija trougla deli na pola onu visinu trougla koja joj je normalna (onu iz temena naspram nje)
da li deli na pola bilo koju duz povucenu od tog temena do naspramne stranice
nadam se da ce neko razumeti sta sam hteo da pitam:lol:

1) Rekao bih da , nacrtaj sliku i obrati paznju na slicnost trouglova .
2) Ako sam dobro razumeo rekao bih opet da ! ( Isto zbog slicnosti) ;)
 
Poslednja izmena:
Kaze ovako. Treba naci broj resenja nejednacine koji pripadaju segmentu [o,pi]
IsinxI + IcosxI<=1? ........................ (posle nekog vremena).... dobijem sinx-cosx<=1, koji mogu na nekoliko nacina da resavam, ali dobijem resenja koja su razlicita. Tacnije dobijem jedno resenja koje upada u skup drugog, pa sad vise ne znam koje da uzmem.
 
Poslednja izmena:
|sin x| = sinx za sinx >=0 i -sinx za sinx <0

Kada resis ove nejednaicne iz apsolutne vrednosti sinx>=0 i sinx<0 dobijas da sinx>=0 vazi uvek (jer si sam zadao da se resi na intervalu o ... pi) . Dok sinx<0 nema resenja pa taj slucaj apsolutne vrednosi ne razmatramo odnosno pocenta nejednacina poprima oblik

sinx + |cos x| <=1

pa imamo dva slucaja:

sinx + cos x <=1 za cosx>=0


i


sinx - cos x <=1 za cosx <0

1) kvadriramo i dobijamo sin[SUP]2[/SUP]x + cos[SUP]2[/SUP]x + 2sinxcosx >=1
sinx*cosx>=0
2) isto dobijamo samo sa predznakom - odnosno
-sinx*cosx>=0 odnosno sinx*cosx>=0

Kako su 1) i 2) ekvivalentne nema potrebe da ih razdvajamo na dva slucaja odnosno interval [0,pi/2] i [pi/2,pi] ...

proizvod dva broja je negativan <=> je jedan manji jedan veci od nule, odnosno negativan ili nula ako je jedan <=0 a drugi >=0 . Analogno tome dobijamo resennje x[pi/2, pi]
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top