Dušan Ivković-novi selektor

Kakva je budućnost srpske košarke sa Dudom?

  • Svetla

  • Tamna

  • Ništa se neće promeniti


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Vujawolf

Primećen član
Poruka
649
Pošto je ozvaničeno da je Duda novi:
šef svih reprezentativnih selekcija(postavljaće selektore u mladjim kategorijama i rukovodiće programom priprema itd)
selektor i trener A tima
Predlažem da se ovde komentariše njegov izbor,trenutak srpske košarke,kuda dalje i tako.
U isto vreme bih predložio ,ako nije previše,:) da se zaključa stara tema KOGA ZA SELEKTORA.
Hvala:)
 
Ja neću ništa da kažem da ne izbaksuziram ponovo, kao što mi se desilo jednom sa Obradovićem na ovom istom forumu, kad je ono on onomad bio izabran za selektora. Elem, pošto sam tada sva ushićena trubila okolo kako ćemo ponovo da igramo košarku, a svi znamo šta smo odigrali (inače, molila bih da se ta tema uništi, hvala), ja sad neću ništa da pričam, ni čemu se nadam, ni kako će da bude, ništa.
 
Pa,ne verujem da će od toga da zavisi,ali dobro:grin:
Iskreno,ne znam. Mislim da je bolji kadar od Obradovića za ovo mesto jer je tihi autoritet,a ne goropadni kao Obradović.
I ovo je drugačiji ugovor. 4 godine je samo naš. Nema klub,pa nervoza,pa pojačanja,pa juri Evroligu,pa kup,pa prvenstvo. Znači,imamo ekskluzivitet, i to na jednog od cenjenijih trenera u Evropi. To je,po meni,najbitnije. Posvetiće se tome maksimalno i rezultati će uslediti. Moraju,jer smo mi košarkaška sila,bez obzira na sve. Ako smo mi Grčku zamalo dobili sa onakvim klovnom kao što je Slavnić,verujem da ipak ima nade za nas
 
Naši u Americi počinju da igraju ozbiljno. Radmanović,doduše,ne igra zbog povrede,a Perovića ne računam. Jarić sinoć 15 poena 12 asistencija i 6 skokova u POBEDI PROTIV Finiksa. Dve utakmice za redom je blizu tripl dabla. A,koliko je samo bio osporavan. Pavlović 13 p 7 sk 4 asistencije. Miličić me ne zanima. Uz Krleta kad se vrati i Stojakovića koji se opasno zahuktava videćemo svi sledeće godine u Poljskoj ko je i šta je Srbija
 
Ma znam i ja to,ali se nadam da će sa Dudom hteti da igraju. Verujem da će Jarić i Krstić hteti,a za Stojakovića i Pavlovića ne znam. Najsumnjiviji je tu Stojaković,ali se nadam da će ga Duda ubediti,jer bez obzira šta ko mislio,mi takvu klasu nemamo.
A zamisli da se na pleju spoje Jarić,Vujanić i Teodosić,pa Pavlović bek /krilo,pa Pedja trojka,pa Krle centar,pa tu još Tepić,Veličković od mladih,možda Aleksandrov ako vaskrsne,pa Tadija...
Moram malo da sanjam
 
Momci,kada ce te shvatiti da vise nikad necemo biti dobra reprezentacija.Na prvom mestu mislim na patriotizam,koji je na nikad nizoj grani.Vuja je naveo tim koji nikad,ali nikad nece igrati zajedno. Recenica Stojakovic je nesiguran me izuzetno nervira.To znaci da nece da igra,ili da ce da igra na silu.Kada Garbahosa kaze Torontu da ce da raskine ugovor sa njima ako mu ne daju da igra(i to povredjen) za reprezentaciju,e onda sam siguran da hocu da takav igrac predstavlja moju drzavu.Na Pavlovica sam racunao kao na vodju sledeceg ciklusa,ali ocigledno je da on ne zeli da igra.Krle je unisten silnim povredama,kao i losim iskustvom 2005.Milicic,Perovic,Radman i Jaric nisu igraci koji donose medlje na velikim prvenstvima.Teodosic,Labovic,Aleksandrov,Velickovic i ostali su jos mladi,ne mogu da nose teret reprezentacije.Jedini izlaz je da ulazemo u talenat i ove mladice koji dominiraju na svim mogucim prvenstvima mladjih kategorija,mada i to nije bas najrealnija opcija.Ako Obradovic nije uspeo da nam sredi reprezentaciju,onda nece moci niko
 
Znam ja sve to,brate moj,ali ja ne mogu da budem potpuno racionalan kada je u pitanju Srbija. Ne bih se jedino složio za Jarića. Čovek je igrao odlično za Kinder u gustim utakmicama i to dosta mladji,a seti se Istanbula i Indijanapolisa. Jedino ne znam da li je izgubio taj nerv tako što je pušio klupu godinama u NBA. Jer,ko je tada gledao,a ja se kroz maglu sećam jer sam bio klinac,on je više doprinosio Kinderu nego Djinobili jer je ovaj prečesto pravio korake i imao ishitrene poteze. Iskreno,za Pavlovića me baš briga,ali Stojaković je mnogo bitan. Ne nervira on ni mene ništa manje,ALI MI TAKVOG IGRAČA NEMAMO I VEROVATNO DA NIKADA VIŠE NEĆEMO IMATI. Takav šute se radja. Mislim da sem njih dvojice,ostatak ekipe može da se sakupi.
Od mladih,Tepić,Tadija,Veličković i eventualno Aleksandrov. Treba videti šta će biti sa Mačvanom i to je to za sada. Možda se još neko pojavi(Teodosića ne računam u mlade,i on se podrazumeva u ekipi). Ostalo je suvi prosek,potpisujem. Pogotovo znam za ove mladje.Labović nije ozbiljan sportista,košarkaš,ličnost i on nije za reprezentaciju. Tripković nema ono nešto što moraš da imaš. Svaki od četvorice gore pobrojanih ima neki ekstra kvalitet koji ga izdvaja(bila to inteligencija,srce,šut ili fizikalije) . Možda bude nešto od Golubovića,Štimca,Dragovića i uvek treba uzeti u obzir da neko može da eksplodira neočekivano.
Radmanović,Miličić,Perović su mnogo štetni igrači. Svaki na svoj način. Jedino se nadam da bi Duda mogao da obuzda prvu dvojicu ako ih bude pozvao,ali čisto sumnjam. Oni su nepopravljivi. Isto tako,Rakočevića ne treba zvati. On nije igrač za reprezentaciju zbog timskih i ljudskih kvaliteta. Možda bi bio spreman kada bi otišao na još jednu sezonu otrežnjenja kao one godine u Minesoti kad mu je Garnet takoreći lupao šamare kada bi uzeo da prenosi loptu. Itd...
 
Aleksandrov je novi Nenad Videka.Nishta od njega,zavrshice karijeru u nekom trceligashu i zbog hronichnih povreda i do 25.prestati da igra basket.Toliko je izvikavan kao supertalenat od 15. a apsolutno nishta nije pokazao sem potencijala koji nikada nece ostvariti.
Vujanic posle povrede nije onaj igrach od pre 3-4 godine,nema vishe prodornost ni brzinu,sasvim prosechan plej,imamo i bolje(mladje).
Jaric mozda sada igra bolje u Minesoti ali ne verujem da ce on igrati..a i ne treba..ko ni svi ostali manekeni kao onaj smrad Radmanovic.
Stojakovic ce prichati i kleti se da ce igrati i onda otkazati dan pre pochetka priprema jer je zaboravo da ima letnji kamp za paraplegichare zakazan josh od proshle godine.Ne treba ga ni zvati.
Krstic je smeshan,Milichic baraba koji misli da je repka KK Sledeca Sezona a on Gurovic.
Znachi da skratim-sve ove dzibere koji su do sada igrali i obrukali nash nekada najtrofejniji kolektivni sport ne treba nikada vishe zvati.Pavlovic je pich.ketina i posle onakvog kurvinskog navlachenja proshle godine ne treba ga stavljati ni na shiri spisak.
Stvar je jednostavna-igra onaj ko ZELI bez moljakanja,ubedjivanja itd.Ostali nek se gone u tri lepe zauvek ma ko bili.Treba se okrenuti mladima,pa polako.Ivkovic je najveci zivi trener na planeti,poslednji trener one velike SFRJ reprezentacije pre rata,ako on ne uspe da nas izvuche znachi da nam nema spasa.
 
Nemam ja nista protiv tvojih nadanje,ali ti kazem da se ne razocaras ako se ne sastavi ekipa po tvojim,ali i zeljama drugih.Macvan jos ne moze da se nosi sa vrhunskim centrima,ali bolje je da on igra i da pronadje sebe u reprezentaciji,nego da Stojakovic dodje i igra na silu...Verovatno ni nece doci,a i ne krivim ga,posle Svedske 2003.Ostace on legenda i da ne nastavi da igra za nas,sta mu treba da provodi vreme sa reprezentacijom,moze samo da bude kritikovan.Jaric je odlican igrac,nema sta,ali on ako nema dobre igrace oko sebe ne moze da osvoji neko veliko prvenstvo,veruj mi.
Iskreno,nisam siguran ni da cemo kvalifikacionu grupu prodji.Evo na primer jedne solucije,grupa u kojoj smo mi,Francuzi,Bosna,Finci i Britanija.Svaka od tih ekipa moze lagano da nam uzme pobedu na strani.Britanija ima Denga,sa Ben Gordonom se uveliko pregovara(i on "nije siguran") i jos par igraca sa odlicnim predispozicijama,Finska ima matorog Motolu,Ripinena,Ranika i Koponena,koji je jedan od najboljih mladih igraca Evrope,Bosanci Teletovica,Domerkanta,Vasiljevica i ludu publiku,a za Francuze necu trositi reci...To je samo jedna opcija,teska ali moguca.Ja bih stvarno bio srecan kada bi Duda napravio jaku ekipu,ali treba gledati realno
 
Komentar gore da je Krstić smešan je smešan.
Neka im i Gordon i Deng i onaj što je igrao za Huventud i onaj bivši plej Ventspilsa i još par momaka,a nek se i Amaechi reaktivira,jači smo. Od Finaca takodje. Bosance neću da komentarišem. Neka njima luda publika 100 puta,nema od njih leba.
O Francuzima ne želim da pričam u ovom kontekstu,jer svako ko prati košarku zna koliko su oni kvalitetna reprezentacija.
Izvini,iako poštujem tezu da svako danas igra košarku,to ne znači da je svako igra dobro. To što se pojavljuju odlični pojedinci u ispodprosečnim reprezentacijama ne znači ništa. To su uvek ekipe koje su ograničene na dva,tri iznenadjenja.
Shvatam ja da je jako loš momenat u srpskoj košarci,ali vi stvarno previše potcenjujete nas. Mi smo sa slabom ekipom,lošim kapitenom i klovnom na klupi sa nikakvim pripremama igrali egal sa Grcima,imali šansu protiv Rusa. Sa dobrom reprezentacijom,Ivkovićem na čelu mi idemo na EP. Oko toga smatram da je rasprava nepotrebna jer da nije tako,ja ne bi imao nikakav motiv da pišem ovde.
To što ćemo na EP otići,ne znači da će biti lako. I slažem se sa konstatacijom da možemo od svake pomenute ekipe da izgubimo u gostima. To ne znači da će tako i biti. Ni Rusi nisu prošli kroz med i mleko do Španije,pa uzeše zlato.
FIBA nam je uručila poziv na Diamond ball,što samo po sebi govori koliko nas cene i poštuju i nikada neću prihvatiti tezu da je košarka u Srbiji mrtva,da je sve otišlo do djavola i da treba da se radujem pobedi protiv Finaca,Britanaca i BiH
 
Izvini,iako poštujem tezu da svako danas igra košarku,to ne znači da je svako igra dobro.


javlja mi se neka reprezentacija koja igra kosarku ali ne dobru, na zadnjem EP je izgubila sve utakmice, to sigurno nije dobra kosarka
Vujo izvini, al i pored sveg postovanja prema Ivkovicu, mislim da nam je KSS u takvim gov.nima da ce biti vrlo tesko da nas izvuce
ti rece da Rakocevic nije igrac za repku a on jedino ima jaku poziciju u svom evroligaskom klubu (ne racunam igrace iz Partizana), ostali igraci iz Evrope su nam goli prosek ili se ko Vujanic jos uvek traze
bice mnogo tesko obezbediti plasman na EP
 
Znam vrlo dobro u kakvom je položaju KSS. I znam da smo bili najgori na prošlom EP,ali opet smatram da bi i tu prošli bar u drugu grupu da Klovn nije sedeo na klupi. Pa,kako su se samo Hrvati provukli sa jednom odličnom utakmicom protiv Španaca. I oni su izgubili od Izraela.
Takodje znam i priznajem da je vaš pesimizam mnogo pokriveniji u realnosti od mog optimizma. Ne mogu ni ja biti siguran u Ivkovića i igrače,ali ako bude imao viziju(a to ćemo otkriti kada budemo videli spisak i igre) možemo mnogo. Stojim iza toga.
Pa,eto primera Partizana. Sa možda individualno najslabijom ekiipom u poslednjih 5 godina,igra najbolju košarku. To je prouzokavano nekim stvarima koje ne mogu da se napišu u statističkoj rubrici.
Kada smo kod individualaca,mislim da ih imamo mnogo više od Rusije koja je uzela zlato. A svi znaju koliko su Rusi bili problematična ekipa dok ih nije preuzeo Blat.
 

Back
Top