KINESKA ROBA!?

što i nije neki problem
raspitaj se kad je odgovarajući sajam
ili kontaktiraj firme preko neta
povratna avionska karta je cca 1000 eura
hoteli su jeftini za evropske pojmove
ako se najaviš uobičajeno je da te sačekaju na aerodromu
ne oslanjaj se na usmene dogovore i slike sa kataloga ili sa neta jer su uglavnom blago rečeno ne verodostojni
dakle obavezno poseti fabriku
nemaju svi dozvole za izvoz pa ćeš možda morati da radiš sa trgovcima, zastupnicima itd
planiraj da ostaneš desetak dana jer su razdaljine i veličina za naše pojmove neverovatni
npr Šangaj dvadesetak miliona ljudi
od aerodroma do hotela stotinak kilometara
od fabrike do fabrike nekoliko sati i slično
nemoj da te zavaraju niske cene i obavezno se cenkaj
mada nemoj očekivati Italijanske popuste
nekih dvadeset do trideset posto je uobičajeno
piši šta te konkretno interesuje
 
20" kontejner
do Kopra cca 1800 USD
do Bara cca 2000 USD
20 do 40 dana od utovara
sve ovo je samo okvirno tačne podatke je lako dobiti od bilo kog špeditera
mada ja uvek nastojim da dobijem CIF
 
vd:
što i nije neki problem
raspitaj se kad je odgovarajući sajam
ili kontaktiraj firme preko neta
povratna avionska karta je cca 1000 eura
hoteli su jeftini za evropske pojmove
ako se najaviš uobičajeno je da te sačekaju na aerodromu
ne oslanjaj se na usmene dogovore i slike sa kataloga ili sa neta jer su uglavnom blago rečeno ne verodostojni
dakle obavezno poseti fabriku
nemaju svi dozvole za izvoz pa ćeš možda morati da radiš sa trgovcima, zastupnicima itd
planiraj da ostaneš desetak dana jer su razdaljine i veličina za naše pojmove neverovatni
npr Šangaj dvadesetak miliona ljudi
od aerodroma do hotela stotinak kilometara
od fabrike do fabrike nekoliko sati i slično
nemoj da te zavaraju niske cene i obavezno se cenkaj
mada nemoj očekivati Italijanske popuste
nekih dvadeset do trideset posto je uobičajeno
piši šta te konkretno interesuje
Hvala vd .Dali si isao u Kinu? Znaci definitivno mora da se ode za vecu kolicinu ili bi nekako mogao da narucim(odredjenu robu), pa da robu sacekam u Srbiji?
 
Hvala vd .Dali si isao u Kinu? Znaci definitivno mora da se ode za vecu kolicinu ili bi nekako mogao da narucim(odredjenu robu), pa da robu sacekam u Srbiji?
ja sam išao i svake godine idem nekoliko puta
što nije ni malo lako ni prijatno
i pretstavlja u krajnjem slučaju gubitak vremena
ali je neophodno
upravo zbog loših iskustava u naručivanju na slepo
dakle Kineska poslovna etika je najblaže rečeno neuobičajena
 
vd:
ja sam išao i svake godine idem nekoliko puta
što nije ni malo lako ni prijatno
i pretstavlja u krajnjem slučaju gubitak vremena
ali je neophodno
upravo zbog loših iskustava u naručivanju na slepo
dakle Kineska poslovna etika je najblaže rečeno neuobičajena

Dali donosis robu samo za sebe ili bi mogli da radimo posao, da me snabdevas robom- naravno da imate i vi zaradu? Pozdrav
 
vd:
20" kontejner
do Kopra cca 1800 USD
do Bara cca 2000 USD
20 do 40 dana od utovara
sve ovo je samo okvirno tačne podatke je lako dobiti od bilo kog špeditera
mada ja uvek nastojim da dobijem CIF

Hvala na odgovoru.Imam jos jedno pitanje,da li su cene koje kinezi prikazuju,cene sa porezom ili bez poreza i ako jesu,da li se porez vraca kupcu.
 
nisam nikad kupovao u maloprodaji
cene koje sam dosad dobijao direktno od proizvođača su neto cene prema meni bez povraćaja
samo da dodam vezano za prevoz manje količine robe
odnosno manje od jednog kontejnera
takozvani LCL
Ningbo Beograd cca 120 EUR/m3
 
U sredu cu se videti verovatno sa drugarom pa cu mu dati vas e-mail da vas kontaktira i da se dogovorite a da to neide preko mene (da se neigramo gluvih telefona), i molim da mi se ponovo javi Rakic Mileta greskom sam izbrisao njegovu adresu
 
mozda bi mogao i ja da se utalim sa vama,ja sam kupovao kod kineza robi na vece kolicine i dobijao sam cene da nepoverujes.inace proizvodim plastiku pa mi plasticne stvari odlicno idu,i prodajem na veliko tako da i roba ode brzo,a oni u bloku cesto nemaju vise.....mozda bi cene direktno iz kine bile jos povoljnije....
 
mozda bi mogao i ja da se utalim sa vama,ja sam kupovao kod kineza robi na vece kolicine i dobijao sam cene da nepoverujes.inace proizvodim plastiku pa mi plasticne stvari odlicno idu,i prodajem na veliko tako da i roba ode brzo,a oni u bloku cesto nemaju vise.....mozda bi cene direktno iz kine bile jos povoljnije....

Normalno,mada plastika je glomazna roba neznam sta konkreto radite. Ja sa njima jos uvek se kockam za cenu i mogu reci,bas su teski po tom pitanju.
 
Pozdrav svima koliko vas ima!
Novi sam član ovog foruma a zagolicala me tema oko kineske robe. Sve ste objasnili i sve je jasno a opet mi ništa nije jasno?!
Uputio bih se u Kinu tj. u Shanghai radi nabavke robe ( konkretno bavim se nakitom srebro i bižuterija ) ali nisam 100% siguran kako to sve funkcioniše?
Otišo bih sam pa me pomalo i strah koliko bih se snašao tamo tj.dali bi obavio posao za koji idem i koliko je sigurno biti tamo sam u hotelu. i još jedno pitanje kako se plaća gotovinom ili karticom tj. dali nosim novac u gotovini ili na karticu?
Hvala unaprijed na odgovorima a vjerovatno ću imati još pitanja i pod pitanja. Pozdrav.
 

Back
Top