Ko ide u Raj a ko u Pakao,ako uopste postoji?

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
Čitanje iz Evanđelja po Marku:

Reče Isus: "U one dane, nakon one nevolje, sunce će pomrčati i mjesec neće više svijetljeti a zvijezde će s neba padati i sile će se nebeske poljuljati. Tada će ugledati Sina Čovječjega gdje dolazi na oblacima s velikom moći i slavom. I razaslat će anđele i sabrati svoje izabranike s četiri vjetra, s kraja zemlje do na kraj neba. A od smokve se naučite prispodobi! Kad joj grana već omekša i lišće potjera, znate: ljeto je blizu. Tako i vi kad vidite da se to zbiva, znajte: blizu je, na vratima! Zaista, kažem vam, ne, neće uminuti naraštaj ovaj dok se sve to ne zbude. Nebo će i zemlja uminuti, ali riječi moje ne, neće uminuti. A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac."
(Mk 13,24-32)

..............................

Biblija otkriva da su pred nama najljepši događaji: drugi Kristov dolazak, uskrsnuće umrlih pravednika, vječni život s Kristom, uništenje grijeha i Sotone "u paklu" , nakon toga slijedi obnova Zemlje i neba u rajsko obličje, vječni život gdje će Krist "premjestiti" svoj kraljevski tron - jer je na Zemlji živio i umro kao Spasitelj i dokazao cijelom svemiru Božju ljubav.

...............................

Kako vi zamišljate vječni život?
 
Na ovo mislis? :D

Picture%201-1.png


A sada ozbiljno... Kao sto i rekoh pre... Ne verujem u vecni zivot.
 
o pa:zamisljam ga kao vecnu jurnjavu ulicama strasti sa deset hiljada prelepih cica uz alkohol,cigarete,dobru muziku,mozda neke supstance pride..vecita zurka,samo nasmejano,zamisljam kako kradem krunu i sakrivam je u zbunju i onda se igram sa kristom vruce -hladno,on se ne ljuti jer konta da se zezam....zamisljam jos i vecne razgovore sa nekim ljudima ..ali sad ne znam jesu li oni u raju ili paklu....pa mislim da cu da odradim neki dil sa djavolom i zasviram vecni blues...
 
Svjestan prolaznosti, čovjek je oduvijek razmišljao o kraju svijeta.

Istina, bit će to vrijeme tjeskobe, kako ga naziva prorok Danijel, i vrijeme nevolja, kako kaže i sam Isus. Kao i kraj čovjekova života, ni kraj svijeta neće biti bez patnje i kušnje. Ali taj kraj stvorenoga svijeta neće biti kraj svega. Sveto pismo spominje "nova nebesa i novu zemlju" koje "po obećanju njegovu iščekujemo" (2Pt 3,13-14).

Po mom mišljenju raj t.j. vječni život je život bez zla.
Sada je samo potrebno odvojiti uzroke zla i imat ćemo taj raj
i moći ga zamisliti. naravno, koliko ljudi toliko shvaćanja
 
sto se mene tice,kraj moze da usledi onog trenutka kada istrebimo poslednjeg tigra ili neku drugu veliku ponosnu zivotinju...

Majka Zemlja nas proguta i ocisti gamad sa sebe

Moram priznati da se slažem s poantom ovog posta.

Jer zamislimo da smo iznajmili stan nekom podstanaru
hoćemo li dopustiti podstanaru da uništi stan i pobije kućne ljubimce
(ovo pod nekom predpostavkom pričam) ili ćemo ga najuriti.

Isto tako Bog nam je dao zemlju da na njoj živimo, kada vidi
da ćemo uništiti i posljednje plemenito na njoj
On to vjerojatno neće dozvoliti, nego označiti kraj
i obnoviti zemlju za raj
 
Moram priznati da se slažem s poantom ovog posta.

Jer zamislimo da smo iznajmili stan nekom podstanaru
hoćemo li dopustiti podstanaru da uništi stan i pobije kućne ljubimce
(ovo pod nekom predpostavkom pričam) ili ćemo ga najuriti.

Isto tako Bog nam je dao zemlju da na njoj živimo, kada vidi
da ćemo uništiti i posljednje plemenito na njoj
On to vjerojatno neće dozvoliti, nego označiti kraj
i obnoviti zemlju za raj

~~~~~

Kraj Sveta je jedina izvsna stvar koja će se desiti u Svetu. Kao i smrt pojedinca. "Jer, sve što se rodi mora i da umre, samo ono što se nije rodilo neće ni umreti..."

Veoma je teško čitati bilo šta bukvalno, naročito veoma staru mudrost pretočenu tada u Bibliju, koja je zapisana hiperbolama i raznim približenjima običnoj tadašnjoj svetini.

Mislim da je dovoljno danas reći: kada pojedemo okruženje i materiju, i izvedeš sistem iz balansa, čeka nas mučna, lagana, ali paklena smrt. Sami sebe kažnjavamo. Ako Bog, Priroda ili Kosmos i postoji on se ne upliće u principe i zakone, jer bi samog sebe opozvao.

Bile su velike rasprave protiv Ristoba na Nauci, kada su ga ubeđivali u smislu, eto kada uslovi u ekosistemu budu opadali, opašće i složenost i forme života. U to ne veruju ni najveći naučnici ukoliko ne idemo unazad veoma, veoma sporo. Dakle život će pre sebe da istrebi ili ukine, nego što ćemo se vraćati u groteskna stvorenja,... A, šta je To, kada nećemo nazad ni mi ni druga bića ???

Da li je to Volja, ili nešto drugo ??? i koja je njena najmanja, a koja najveća mera ??? ... da bi biće bilo biće po Petronijeviću (Metafizičke rasprave 1917) postoji elementaran uslov , Biće=Volja+Svest, akoji je to minimum ili maksimum Bića ???
 
Vreme je velikog ciscenja ali i vreme okupljanja svih Plemena u jedno pleme...Drevne Maje su govorili o 2012tj 2013.godini...Hrist je vec tu u nasim srcima,u srcima Probudjenih...Univerzalna Ljubav,Veliki duh i Pticija Plemena su dostipma blagim dusima spremnim na pokajanje,oprastanje meditaciju i molitvu...In la kesh a la kin...Sve je Jedno...Dolazi vreme naroda Duge.
 
Zna li netko?,
ne postoji li neko proročanstvo naravno
sada nevezano za Bibliju da ćemo se
utopiti u vlastitim gov_ima

- "pojeli" smo energiju, (2020-2025 energetska kriza)
- "pojeli" smo skoro atmosfersku materiju,
- trenutno zagađujemo tečnu materiju, (nismo je još "pojeli", tu smo)
- trenutno "jedemo" čvrstu materiju ...

Odeš na sajtove UN pa vidiš trendove..., jedino će se oko toga ujediniti planeta...
 
Vreme je velikog ciscenja ali i vreme okupljanja svih Plemena u jedno pleme...Drevne Maje su govorili o 2012tj 2013.godini...Hrist je vec tu u nasim srcima,u srcima Probudjenih...Univerzalna Ljubav,Veliki duh i Pticija Plemena su dostipma blagim dusima spremnim na pokajanje,oprastanje meditaciju i molitvu...In la kesh a la kin...Sve je Jedno...Dolazi vreme naroda Duge.

a i Maje pominju hrsita koji je u nasim srcima???
 
nisam siguran za textove...

ja sam u svoje stavove veoma siguran

Normalno je da nisi,... , jer nisi ni uperio prst... u ŠTA To . (samo si isključiv)

A, stavovi se vremenom menjaju, kao i saznanje koje je oplođeno znanje.

Veruj mi da sam Ja još manje siguran od tebe, jer veličina pokušaja je da izgradimo mnogo veću konstrukciju koja može začas da se sruši... beskonačni pokušaji, znaju da obeshrabre, ali i to je deo evolucije ...

;)
 
Hm, ma kakva Biblija... Klimatske promene nam dolaze glave... Ubrzano ulećemo u ledeno doba... ybg. za deset do petnaest godina od severne ledene kape će ostati samo fotografije... i to je to, nestanak Golfske struje... Kad se sve to desi, baš me zanima kako će Božidar da spase situaciju...

veruj u njega Sakale,smislice on nesto ;-)

ioanko je jaci od Majke Prirode
 
veruj u njega Sakale,smislice on nesto ;-)

ioanko je jaci od Majke Prirode

Ne vredi... dečko, tako je kako je
Ako i postoji dao ti je infrastrukturu, e sad to što mi nismo poštovali dar, to je naš problem, a ne njegov..., čak i ako može nije principijelno, ako su nas stvorili vanzemaljci, onda možda i ima šanse da se na nas neko sažali ...
 

Back
Top